Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

Oaza

Frańciszkańska młodzież oazowa (FMO) Warta

 

FMO – skrót, który określa Franciszkańską Młodzież Oazową, utworzoną przy naszym klasztorze warckim. Jesteśmy 1 z 20 wspólnot, które są rozmieszczone w całej Polsce.

Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek! Możemy wspólnie cieszyć się czasem spędzonym ze sobą, jak i również z Panem Bogiem. Mamy śpiew, gdzie możemy również rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Dzięki temu modlimy się dwa razy mocniej! :D

 

 

Jesteśmy tu wyłącznie z własnej inicjatywy, z myślą o Panu Bogu! Daje nam to wiele radości i chęci do działania!! :D

Ale oaza – fmo to nie tylko śpiew! Uczestniczymy we Mszach świętych, a w każdą niedziele staramy się swoim śpiewem i graniem urozmaicić to wydarzenie. Przychodzi również czas na spotkania w grupach według wieku. Prowadzą je animatorzy. Mamy 3 grupy: Dzieci Boże (są to najmłodsi - klasy 1-6 podstawówka); stopień 1 (uczniowie klas gimnazjalnych) oraz stopień 3, czyli licealiści. Podczas spotkań, możemy szczerze porozmawiać na nurtujące nas tematy oraz pogłębić swoją wiedzę na tematy religijne.

 

Lecz nie jesteśmy cały czas poważni i zawsze mamy czas na zabawę! Wspólnie bawimy się, śmiejemy oraz cieszymy się ze swojej obecności. Gramy w piłkarzyki lub bilarda, bądź w jakieś gry grupowe, typu: telemoto, kalambury i inne :P

 

Również mamy adoracje. Podczas nich w chwili milczenia zbliżamy się do Boga i wyciszamy. To czas dla siebie, aby pomyśleć i zadumać się nad swoim życiem w którym każdy szuka szczęścia.

Chodząc na oazę, w czasie wakacji mamy zasłużony odpoczynek - wyjeżdżamy na rekolekcje :D Tam poznajemy ludzi, którzy stają się nam bardzo bliscy w ciągu 2 tygodni i zostają naszymi przyjaciółmi. Na takich wyjazdach poszerzamy swoją wiarę, ale również uczymy się wielu nowych piosenek, którymi możemy się dzielić z wami na Mszach świętych. Rekolekcje są czasem niezapomnianym i dzięki takim przedsięwzięciom mamy wspomnienia, które zostają w naszych sercach na całe życie. Również przez te wyjazdy formujemy się, gdy przejdziemy określone stopnie stajemy się animatorami.

 

Co to oznacza? Bierzemy odpowiedzialność za wspólnotę i staramy się, możemy prowadzić spotkania i śpiew, ale również mamy większą motywacje do pracy i moc zarażania innych pozytywną energią :D Polega to na pracy z uczestnikami i pomocy w ich 'formowaniu' wiary.

 

Co nam daje oaza?

Zbliżenie się do Boga

Przyjaźnie i wspomnienia na całe życie

Wyjazdy, rekolekcje

Radość i niekończący się entuzjazm

 

Jeśli chciałbyś, bądź chciałabyś dołączyć do naszej wielkiej rodziny oazowej, czyli wspólnoty, zapraszamy was wszystkich razem, jaki i każdego z osobna! Pojaw się na piątkowym spotkaniu, a z pewnością nie pożałujesz tego kroku! :D

 

Alicja Zakrzewska

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

283760
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
115
117
490
240748
4828
8322
283760
Twoje IP: 3.239.33.139
2021-02-25