Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Nowe zdjęcia w galerii. Zapraszamy..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 Niedziela Zwykła 18.08.2019 r.

20 Niedziela Zwykła 18.08.2019 r.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

- we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

- w sobotę – święto św. Bartłomieja, apostoła.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyło im w codziennym życiu.
 2. Bogu w Trójcy Jedynemu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej i wam Kochani Siostry i Bracia dziękujemy za uczestnictwo i przygotowanie 8 Festynu Parafialnego. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i pomoc, płody rolne, produkty spożywcze, fanty, kwiaty i ofiary, które złożyliście przy tej okazji na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie, którego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru 1 mln 800 tyś zł. Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami i niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem. Amen.
 3. Siostry Bernardynki składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom

kwot pieniężnych i warzyw na rzecz przygotowania posiłków dla pielgrzymów

zmierzających na Jasną Górę, ofiarując Naszym modlitwę w intencji wszystkich dobroczyńców.

 1. W Tygodniku Idziemy warto przeczytać: Czy grozi nam brak wody?, Nowe usta papieża – Kim jest nowy, czwarty już za tego pontyfikatu, rzecznik Stolicy Apostolskiej?, Co z naszym rolnictwem – Dlaczego za ogórki musimy dzisiaj płacić więcej niż za banany, a za pietruszkę więcej niż za szparagi? Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 2. W ostatnim tygodniu zmarł w wieku 84 lat ŚP. Ludvic Revai, tato Matki Józefy.
 3. Apel Biskupa Włocławskiego o włączenie się w akcję „Polska pod Krzyżem”:

Drodzy Bracia w Kapłaństwie! Drodzy Diecezjanie!

Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej modlitwy w intencji Ojczyny. Po pięknym świadectwie wiary, jakim była „Wielka Pokuta” oraz „Różaniec do granic”, tym razem zostaliśmy zaproszeni, aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana, aby uczynić Go centrum naszego życia osobistego i społecznego. 

Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w naszej diecezji - na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie w 1991 r, pod krzyżem, który obecnie znajduje się w miejscu męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki na włocławskiej tamie, Mszę św. sprawował Ojciec Święty Jan Paweł II. Jesteśmy więc gospodarzami tego miejsca i wydarzenia, dlatego zapraszam księży, osoby zakonne i wiernych świeckich do licznego wzięcia w nim udziału. Tych, którzy pozostaną w parafiach, zachęcam do duchowego włączenia się w to wydarzenie w inny sposób. Proszę Księży Proboszczów, aby w dniu 14 września, udali się wraz z wiernymi do misyjnego krzyża. Niech zabrzmi tam stosowna pieśń, litania do Krzyża Świętego oraz dziesiątek różańca w intencji Ojczyny. W miarę możliwości już przed Mszą św., adorujmy — choćby przez pół godziny — Najświętszy  Sakrament. Historia naszego narodu, tak bardzo naznaczona cierpieniem, męczeństwem, ale również heroiczną wiarą przynagla nas, wiernych Diecezji, która podczas Il wojny światowej straciła ponad połowę swojego duchowieństwa, aby, tak jak nasi Ojcowie w chwilach próby, wpatrywać się w krzyż Chrystusa, wołając:  „Wybaw nas Panie!”.  Niech z całą mocą popłynie z naszych wspólnot błagalne wołanie do Boga o Jego pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają! Weźmiemy w ten sposób udział w duchowej walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację, a także wyrazimy sprzeciw wobec mnożących się profanacji, szyderstw i zniewag świętych znaków chrześcijaństwa. Przygotujmy naszych parafian do tego wydarzenia podając dużo wcześniej właściwe informacje i zmobilizujmy wiernych do licznego w nim udziału. 14 września bądźmy razem pod krzyżem, „na którym zawisło Zbawienie świata”. Proszę także, Księży Proboszczów, aby zgłaszali udział swoich parafii w akcji „Polska pod Krzyżem” poprzez stronę internetową www.polskapodkrzyzem.pl. Proszę także Księży, by jak najliczniej wzięli udział w wydarzeniu w Kruszynie by pomóc zwłaszcza w udzieleniu Komunii Świętej i sprawowaniu sakramentu pokuty.  Na czas przygotowań oraz głębokie duchowe przeżycie wyjątkowej akcji  udzielam pasterskiego błogosławieństwa. 

+ Wiesław Mering Biskup Włocławski

19 Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

19 Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po wieczornej Mszy św. pójdziemy w procesji do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.

- w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
W tym dniu o godz. 1800 rozpoczniemy Odpust Parafialny, Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1800, a po nich z figurą Matki Bożej Zaśniętej udamy się na Mszę św. do naszej świątyni.

- w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Msze św. z kazaniami o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200 której będzie przewodniczył O. Jacek Brożek z Kalisza.
Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. O godz. 1330 rozpoczniemy doroczny festyn parafialny z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Wystąpi zespół Silver, odbędą się pokazy z udziałem OSP w Warcie, malowanie twarzy, balonowe zoo, konkursy z nagrodami, licytacja obrazów i inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie, którego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru 1 mln 800 tyś zł. Dziękujemy waszą życzliwość, zaangażowanie i otrzymane fanty.

- w piątek – wspomnienie św. Beatrycze Silvy, dziewicy,

- w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.
 2. 9 sierpnia br., gościliśmy pątników z Kościerzyny. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie posiłku w Małkowie.
 3. W Tygodniku Idziemy warto przeczytać: - Sierpniowe wyzwanie – Sięganie po używki, to zapełnianie pustki w życiu. jak temu zaradzić? - Nowy kontekst starego nauczania – Komu przeszkadza nauczanie św. Jana Pawła II w prawie małżeństwa i rodziny?
 4. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Boże Błogosławieństwo.

18 Niedziela Zwykła 3.08.2019 r.

18 Niedziela Zwykła 3.08.2019 r.

 1. Dziś wspominamy św. Jana Marię Vianney – patrona proboszczów, który modlił się: „O Boże mój, pozwól mi nawrócić moją parafię: zgadzam się przyjąć wszystkie cierpienia, jakie zechcesz mi zesłać w ciągu całego mego życia”. Wzywając jego wstawiennictwa polecajmy w naszej modlitwie O. Sławomira – proboszcza naszej parafii – wypraszając dla niego potrzebne łaski.
 2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,

- w czwartek – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego,

- w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,

- w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.
 2. W piątek 9 sierpnia o godz. 1230 będziemy gościć w naszej parafii pątników z Kościerzyny. Dziękujemy za płody rolne i ofiary do puszek, które posłużą na zorganizowanie posiłku w Małkowie.
 3. W środę 14 sierpnia o godz. 1800 w kościele Sióstr Bernardynek uroczystymi Nieszporami, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny. W czwartek 15 sierpnia Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200 której będzie przewodniczył O. Jacek Brożek z Kalisza. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Wystąpi zespół Silver, Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa z udziałem OSP w Warcie, malowanie twarzy, balonowe zoo, konkursy z nagrodami i licytacja obrazów i inne atrakcje.

Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie, którego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru 1 mln 800 tyś zł. Dziękujemy waszą życzliwość i otrzymane fanty. Prosimy o przynoszenie fantów w najbliższym czasie do klasztoru.

 1. Siostry Bernardynki od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, pielgrzymki idące na Jasną Górę: grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.
 2. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

- Tęczowa nietolerancja – Jak kwestie dotyczące seksualności człowieka, które miały należeć do sfery prywatnej nagle w sporze politycznym stały się ważniejsze od kondycji gospodarki?

- Kiedy Kościół traci wiernych – W ubiegłym roku z Kościoła katolickiego w Niemczech wystąpiło 216 tys. wiernych.

 1. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę.
 2. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: ŚP. Janina Serwa i ŚP. Walentyna Hynas. Wieczny odpoczynek…

17 Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

17 Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – wspomnienie Marty,

- w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1830 Msza św. o powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele.

- w I piątek miesiąca – święto Najśw. Maryi Panny Anielskiej
z Porcjunkuli
. Msze św. o godz. 700 i 1830, a u Sióstr o godz. 800. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.
 2. Prosimy o włączenie się w przygotowania sierpniowego festynu. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie, któ®ego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru 1 mln. 800 tyś zł. Dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 3. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Kościerzyny.
 4. Siostry Bernardynki od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, pielgrzymki idące na Jasną Górę: grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków.

Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

 1. W przedsionku kościoła jest do zakupienia Tygodnik Idziemy
 2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.
 3. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: ŚP. Anna Lisiecka i
  ŚP Anna Pawlik, której pogrzeb odbędzie się jutro o 1400.
  Wieczny odpoczynek…

16 Niedziela Zwykła 21.07.2019 r.

16 Niedziela Zwykła 21.07.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – święto Marii Magdaleny,

- we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

- w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców,

- w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Msze św. tego dnia będziemy celebrować w kaplicy św. Anny.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, a szczególnie O. Krzysztofowi, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała,
  opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.
 2. Prosimy o pomoc w przygotowaniu i organizacji sierpniowego festynu oraz jak w ubiegłych latach o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 3. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Kościerzyny.
 4. W sobotę 27.07. podczas Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która wykona m.in. utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd polskiego międzywojnia. Koncert o godz. 1900 przed kościołem. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1830.
 5. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy, a w nim: Tajemnica i prostota – Dlaczego warto iść na pielgrzymkę, Wakacje od wiary? – Co z Mszą Świętą podczas zagranicznych wycieczek.
 6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Sabina Kulawiak, ŚP. Wiesław Poper, ŚP. Leszek Krzywik. Wieczny odpoczynek…
 8. Prośba Sióstr Bernardynek.
  Jak każdego roku będziemy współuczestniczyć w pielgrzymowaniu licznych grup pielgrzymkowych do Matki Bożej na Jasną Górę, posilając pielgrzymów, udzielając im noclegu i możliwości umycia się. W bieżącym roku podejmować będziemy 9 grup pielgrzymkowych, a przybywać będą w kolejności
  26 lipca Bydgoszcz, ok. 150 osób obiad
  1  sierpnia Strzelno-piesza ok. 150 osób nocleg, kolacja, śniadanie
  2 sierpnia Witkowo, ok. 80 osób, obiad
  3  sierpnia Strzelno- rowerowa  ok. 30 osób nocleg, kolacja, śniadanie
  7  sierpnia  Gdynia i Gdańsk  ok. 200 osób  nocleg, kolacja,
  śniadanie
  8 sierpnia Kaszubi-piesza ok. 350 osób obiad
  9 sierpnia Włocławek ok. 300 osób obiad
  11 sierpni  Kaszubi-rowerowa ok. 30 osób obiad

  Siostry Bernardynki, bardzo wdzięczne za dotychczasową pomoc , proszą  o ofiarne wspomożenie także w tym roku,  by  w duchu chrześcijańskiej  gościnności możliwe  było  godne  przyjęcie   tych,  którzy w wielkim utrudzeniu niosą do Maryi Częstochowskiej, Naszej Ukochanej Matki, liczne intencje, w tym  także intencje nas wszystkich. Za  okazaną  pomoc  wszystkim "wspomagającym"  składamy serdeczne podziękowania:  "Bóg zapłać!". Z franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro” Przełożona Klasztoru Sióstr Bernardynek w Warcie.

15 Niedziela Zwykła 14.07.2019 r.

15 Niedziela Zwykła 14.07.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – święto św. Bonawentury, b-pa i doktora Kościoła,

- we wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel,

-w czwartek – święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana z naszej bernardyńskiej prowincji,

- w sobotę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny urodziny czy jubileusze, składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i
  bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.
 2. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach sierpniowego festynu parafialnego. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Już teraz dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 3. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. Dziś i za tydzień po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.
 4. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru w sobotę 27 lipca na godz. 1900. Informujemy, że nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 1830.
 6. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 7. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

Verte

 

 1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

14 Niedziela Zwykła 7.07.2019 r.

14 Niedziela Zwykła 7.07.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – święto św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Bernardyńskiej Prowincji,

- we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników,

- w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy; po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na kartkach możemy składać nasze prośby i podziękowania.

- w czwartek– święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

- w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b-pa i męczennika,

- w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i
  bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.
 2. Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 1200.
 3. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu sierpniowego festynu parafialnego. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Już teraz dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 4. We wtorek 9.07. po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy sołtysów wiosek, Stowarzyszenie Kobiet i Członkinie Żywej Róży na spotkanie organizacyjne przed tegorocznym odpustem i festynem parafialnym.

Verte

 1. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. W najbliższe 2 niedziele po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.
 2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców za dwa tygodnie w niedzielę 21.07. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru w sobotę 27 lipca na godz. 1900.
 4. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 5. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.
 6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

13 Niedziela Zwykła 30.06.2019 r.

13 Niedziela Zwykła 30.06.2019 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej czyli: I czwartek,
  I piątek i I sobotę miesiąca;

- jutro – comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – święto Najśw. Maryi Panny Licheńskiej,

- w środę – święto św. Tomasza, apostoła.

- w I piątek m-ca spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Informujemy, że podczas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny – szczególnie Bratu Hiacyntowi – urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.
 2. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Informujemy, że od najbliższej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 1200.
 3. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa z odczytaniem próśb:

-we wtorek – do św. Antoniego z Padwy,

-w środę – do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek – do O. Rafała z Proszowic.

- w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia lub litania do św. Jana Pawła II. Święci wyciągają do nas pomocną dłoń, abyśmy nie musieli sami mierzyć się z trapiącymi nas problemami.

 1. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu sierpniowego festynu parafialnego. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie”. Już teraz dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 2. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 3. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy, a w nim:

Trzeba z młodymi naprzód iść – Dlaczego wielu młodych ludzi odrzuca naukę Kościoła i jak temu zaradzić? Młody, statystyczny, ale czy katolik? – Niecałe dwie trzecie młodych Polaków deklaruje się jako katolicy. Jak wpływa to na ich postawy życiowe i wybory moralne?

Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

8 W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: Krystyna Dudkiewicz, podopieczna Sióstr Bernardynek. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1300.

12 Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

12 Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się codziennie po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym. Przyjdźmy aby uczcić Pana Jezusa, który chce być obecny w naszym życiu. Niech nie zabraknie dzieci do sypania kwiatów i ministrantów oraz nas samych. Odrzućmy obojętność, wykręt czy lenistwo.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. codzienny.

- w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1800 w naszym kościele Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Informujemy, o zmianie Mszy św. z godz. 1830 na 1800. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz na RYNKU – personel Szpitala Psychiatrycznego

        II ołtarz przy AGROMIE – OSP Grzybki

        III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

        IV ołtarz przy GIMNAZJUM – mieszkańców Dusznik

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. codzienny. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najmilszy Jezu możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa.

- w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 900 i 1830 a u Sióstr o godz. 800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana taca przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

 1. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.
 2. Dzisiaj o godz. 1700 rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie o godz. 1800 sprawowana będzie Msza święta na cmentarzu. 
 3. Dziś także O godz. 1930 na placu przed naszym kościołem koncert: Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „ Stanisław Moniuszko – Gala Operowa” serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 5. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Informujemy iż od 7 lipca nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 1200.
 6. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu sierpniowego festynu parafialnego. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Już teraz dziękujemy za waszą pomoc i życzliwość.
 7. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W naszym kościele Msze św. o godz.: 700, 900, i 1600, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po Mszy św. o godz. 1130 z kościoła św. Mikołaja wyruszy procesja eucharystyczna. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy dla Pana Jezusa nasze serca. Pójdziemy w uroczystej procesji, która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem przez życie - tam, gdzie żyjąc, pracując, śpiesząc, nosimy Go codziennie w ukryciu naszych serc. Zapraszamy do licznego udziału w procesji parafian i sympatyków, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do dzwonienia dzwonkami oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

        I ołtarz na RYNKU – Proboszczowice

        II ołtarz przy AGROMIE – Apostolat Maryjny, Mężczyzn św. Józefa

        III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Myśliwych

        IV ołtarz przy GIMNAZJUM – OSP Zagajew

A podczas oktawy:

        I ołtarz na RYNKU – personel Szpitala Psychiatrycznego

        II ołtarz przy AGROMIE – OSP Grzybki

        III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

        IV ołtarz przy GIMNAZJUM – mieszkańców Dusznik

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 1. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 1. W środę 19 czerwca podczas Mszy św. dziękczynnej o godz. 830 zakończymy rok szkolnego i katechetyczny dla LO w Warcie. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe na próbę przed procesją Bożego Ciała. Także w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież oazową, ministrantów i ich rodziców na spotkanie z poczęstunkiem kończące roczną formację.
 2. Spotkanie dla małżeństw sakramentalnych Kościoła Domowego na plebani parafii św. Mikołaja w piątek o godz. 1700. Zapraszamy.
 3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 1200 na spotkanie. Prosimy o obecność.
 4. Również w niedzielę 23 czerwca w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 1700 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie o godz. 1800 sprawowana będzie Msza św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji. Naszymi modlitwami obejmijmy tego dnia wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „ Stanisław Moniuszko – Gala Operowa” zaprasza na koncert w składzie:

Dariusz Stachura – tenor Anna Borucka – mezzosopran

Damian Wilma - baryton  Sebastian Marszalowicz - bas

Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione”

pod dyrekcją Jakuba Zwierza, prowadzenie koncertu – Dariusz Stańczuk.

 1. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

- Pokarm na życie wieczne – Kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie dlaczego trzeba spożywać Ciało Syna Bożego.

- Pusta ściana – Co się stanie, jeśli Europa odrzuci chrześcijaństwo i dlaczego współczesne ideologie przyjmują formy nowych religii?

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

166947
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
16
170
1316
123622
2926
4141
166947
Twoje IP: 157.55.39.225
2019-08-18