Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Nowe zdjęcia w galerii. Msza z udziałem dzieci - Niedziela godz. 12.00. Zapraszamy..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 1.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu 1.12.2019 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w akcji oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. O godz. 1030 Msza św. w intencji FZŚ, a po niej spotkanie.
 2. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.
 3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca oraz wspominamy:

- we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

- w środę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę,

- w I piątek m-ca – św. Mikołaja, biskupa,

- w I sobotę m-ca– św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę przeżywamy Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP,

 1. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci. Przy ołtarzu św. Franciszka, zagościła choinka z imiennymi serduszkami. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować paczkę dla dzieci. Pakunki prosimy złożyć w klasztorze do 16 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 4. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa. Od jutra Br. Hiacynt odwiedzi mieszkańców naszej parafii, przynosząc poświęcony opłatek.Dziękujemy za życzliwość z jaką Brat Hiacynt się spotyka i prosimy o przysłanie po niego samochodu.

W tym tygodniu od godz. 9.00 odwiedzi mieszkańców w:

- w poniedziałek: Raczkowie

- we wtorek: Zagajewie

-w środę od godz. 15.00 przy ul. Sieradzkiej – bloki

- w czwartek: przy ulicy Szymańskiego, Klasztornej, Prefekturalnej, Sieradzkiej – domy jednorodzinne

- w piątek: przy ulicy Jagielońskiej, Mansjonarskiej, Świętojańskiej, Popioły, Przedwiośnie, Baryki i Wiernej.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Warcie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę 8.12. na warciański Rynek od 900 do 1300. Można nabyć wyroby kulinarne oraz rękodzieło uczniów i rodziców.

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na rok 2020.
 2. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Z mroku do światła – Sens Adwentu i rorat, O świat bez broni nuklearnej – pielgrzymka papieża Franciszka do Tajlandii i Japonii.
 3. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.
 4. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Adam Krzysztof Stachowicz. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1100. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019 r.

 1. W liturgii wspominamy:

- w poniedziałek –  św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,

- we wtorek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera,

- w środę –  św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera,

- w czwartek –  św. Jakuba z Marchii, prezbitera,

- w piątek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, którą będziemy przeżywać w II niedzielę Adwentu.

- w sobotę – święto św. Andrzeja, apostoła.

- za tydzień – w I niedzielę Adwentu – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa, który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii. Od jutra Br. Hiacynt odwiedzi mieszkańców naszej parafii od godz. 900, przynosząc poświęcony opłatek. Dziękujemy za życzliwość z jaką Brat Hiacynt się spotyka i prosimy o przysłanie po niego samochodu. W tym tygodniu odwiedzi:

- we wtorek: Łabędzie i Gołuchy

-w środę: Bartochów

- w czwartek: Małków

- w piątek: Duszniki

 1. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na rok 2020.
 2. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać: Wina zaniedbania – Ze smutkiem przyjęliśmy odmowę rozpatrzenia wniosku dot. aborcji eugenicznej – stwierdza abp Stanisław Gądecki, Szukając człowieka – Od czego zacząć odbudowę wiary i moralności chrześcijańskiej w naszej ojczyźnie – mówi ks. Michał Olszewski.  
 3. We wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej 22 listopada br. odszedł po nagrodę wieczną ŚP. Tomasz Baranowski, który w tym roku kończyłby 60. lat pracy organistowskiej w naszym kościele. Pogrzeb odbędzie się jutro w klasztorze o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…

33 Niedziela Zwykła 17.11.2019 r.

33 Niedziela Zwykła 17.11.2019 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

- we – wtorek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy,

- w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

- w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

- w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 1030 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy św. o godz. 1200 w patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona ministrantów zostaną przyjęci Jan Spętany i Błażej Olejniczak. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w I piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 1600 i w III sobotę miesiąca na spotkanie o godz. 1600.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych od poniedziałku do soboty o godz. 1630, a w niedzielę o godz. 1000.
 3. W najbliższy piątek organizujemy wyjazd na spotkanie modlitewne w Łodzi Uwielbieniową Łódź Ratunkową. Wyjazd w piątek o 1700 z klasztoru. Koszt 10 zł. Zapisy do wtorku u O. Juliusza i w zakrystii.
 4. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na rok 2020.
 5. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.
 6. Intencje naszych serc oraz naszych Bliskich i Ojczyznę polecajmy w ufnej modlitwie słowami: Pod Twoją Obronę…

32 Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

32 Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

 1. Od wczoraj przeżywamy Triduum ku czci bł. O. Rafała z Proszowic, którego osobę i dzieło przybliża nam O. Bolesław Opaliński z Krakowa. Witając O. Bolesława we wspólnocie, prosimy aby przez orędownictwo O. Rafała, Pan Bóg hojnie mu błogosławił.

– w poniedziałek – 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i pamiątka umieszczenia w bocznym ołtarzu kościoła relikwii O. Rafała. Porządek Mszy św. niedzielny. Korzystając z dnia wolnego przyjdźmy na Mszę św. i do grobu Świętego, aby przy nim się pomodlić. Taka modlitwa staje się wówczas wyrazem naszej czci wobec Świętego, a poczyniony trud pielgrzymowania – ofiarą dołączoną do modlitwy. Przy sarkofagu wystawiona jest księga próśb i podziękowań do której możemy wpisywać swoje intencje.

– we wtorek – wspomnienie św. Jozafata , biskupa i męczennika,

– w środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich,

– w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia

i Towarzyszy

– w piątek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych. Pamiętajmy w tym dniu o intencjach Br. Hiacynta – naszego organisty i zakrystiana.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Przez listopad odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.
 3. 11 listopada br. o godz. 1030 Msza św. za Ojczyznę w Kościele św. Mikołaja, po niej akademia, a następnie korowód ulicami Miasta Warty i odśpiewanie hymnu państwowego.

O godz. 1400 zostanie poświęcony odnowiony krzyż w Bartochowie, którego dokona O. Sławomir – proboszcz parafii.

O godz. 1700 obchody Święta Niepodległości w Warckim Centrum Kultury.

 1. W sobotę o godz. 900 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a o godz. 1600 dla ministrantów. Spotkania dla młodzieży oazowej w piątki o godz. 1800.
 2. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Pietrzykowskim z Małkowa i Państwu Balińskim za kwiaty oraz Panu Michałowi Grabarkowi za posprzątanie placu przed kościołem. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.
 3. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 4. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dlaczego mamy kochać Ojczyznę? – Skąd bierze się kryzys patriotyzmu i jak mu zaradzić? – pisze o. Jacek Salij OP, Nie tylko dla Amazonii – Co wynika ze specjalnego Synodu dla Amazonii – mówi bp Romuald Kujawski z Brazylii.
 5. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Andrzej Witczak, Wieczny odpoczynek

31 Niedziela Zwykła 3.11.2019 r.

31 Niedziela Zwykła 3.11.2019 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
O godz. 1700 comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

– w I czwartek m-ca – o godz. 1700 Msza św. o powołania i nabożeństwo,

– w piątek – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,

– w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Przez listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych, możemy składać w zakrystii. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: odbyć spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 3. Nasi współbracia z duszpasterstwa Powołaniowo – Rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe dni skupienia „PROJEKT NA SZCZĘŚCIE”. Skierowane są one do młodzieży męskiej od 14 roku życia. Najbliższe spotkania odbędą się od 8 do 10 listopada w klasztorze w Warcie i od 13 do 15 grudnia w Kalwarii. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i na stronie duszpasterstwa.
 4. Wracamy do dawnej tradycji, kiedy to w dni poprzedzające pamiątkę podniesienia ciała O. Rafała z Proszowic – Sługi Bożego – ponad posadzkę kościoła wierni ze szczególną pobożnością modlili się u Jego grobu, wypraszając liczne łaski. Zapraszamy Was, na Triduum aby uczcić Jego obecność pośród nas, które poprowadzi O. Bolesław Opaliński.

Podajemy plan:

9.11. – Sobota – Msza św. i nabożeństwo o godz. 1700

10.11 – Niedziela – porządek Mszy św. niedzielny

11.11. – Poniedziałek – porządek Mszy św. niedzielny

Przy sarkofagu wystawiona jest księga próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za Jego wstawiennictwem.

 1. 11 listopada br.o godz. 1400 zostanie poświęcony odnowiony krzyż w Bartochowie. W imieniu Pana Sołtysa serdecznie zapraszamy.
 2. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 3. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 27.10.2019 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 27.10.2019 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

- jutro – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

- w I piątek miesiąca – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 800 (u Sióstr) i o 900. Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych. Procesja na cmentarzu z odczytaniem wypominków o godz. 1100, a Msza św. o godz. 1200.

- w I sobotę miesiąca – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 700, 800 (u Sióstr), 900, i 1700. Na cmentarzu wypominki z procesją o godz. 1430 i Msza św. o godz. 1500. Również w I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Zapraszamy.

- za tydzień spotkanie Wspólnoty Miejscowej FZŚ. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 1030, a po niej spotkanie w salce sympatyków św. Franciszka.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. We czwartek zapraszamy do kościoła Sióstr na spotkanie modlitewne ze Świętymi, które poprowadzi młodzież z Łodzi. Początek o godz. 1900, zakończenie około godz. 2015 poczęstunkiem u Sióstr.
 3. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się w miesiącu listopadzie o 1630 i na cmentarzu możemy składać w zakrystii. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: odbyć spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 4. Uwrażliwiamy Rodziców na tzw. Halloween, w którym „pod płaszczykiem” zabawy, wprowadza się uczestników w świat okultyzmu, sprzeczny z Ewangelią.
 1. Nasi współbracia z duszpasterstwa Powołaniowo – Rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe dni skupienia „PROJEKT NA SZCZĘŚCIE”. Skierowane są one do młodzieży męskiej od 14 roku życia. Najbliższe spotkania odbędą się od 8 do 10 listopada w naszym klasztorze i od 13 do 15 grudnia w Kalwarii. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i na stronie duszpasterstwa.
 2. Już dziś zapraszamy na Triduum do bł. O. Rafała z Proszowic, od 9 – 11 listopada, które poprowadzi O. Bolesław Opaliński. Przy sarkofagu wystawiona jest księga próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za Jego wstawiennictwem.
 3. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Tajemnica nieba – Co jest istotą świętości i czy zwykły człowiek powinien o niej myśleć?
 4. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

29 Niedziela Zwykła 20.10.2019 r.

29 Niedziela Zwykła 20.10.2019 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

- jutro – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

- w środę – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji;

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1700, a u Sióstr o godz. 1600.
 3. W czwartek 31.10. w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy Młodzież oraz kandydatów do bierzmowania na Noc Świętych do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1900. Spotkanie poprowadzi grupa Młodość Lubię To z Łodzi.
 4. Miesiąc listopad, to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w listopadzie możemy składać w zakrystii.
 5. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 1200.
 6. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 7. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Otwórzmy oczy i serca –spostrzeżenia na temat Synodu dla Amazonii, Szpieg w komórce – Kto i jak najczęściej podsłuchuje nasze rozmowy.
 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności ŚP. Grzegorz Owczarek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

28 Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

28 Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu wsparli płodami ziemi naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek – Dzień Dziecka Utraconego i wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Wypraszajmy w modlitwie pokój serca dla rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

- w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

- w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika.

- w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

- w sobotę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika i św. Piotra z Alkantary, prezbitera.

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a później Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa różańcowe u Sióstr codziennie o godz. 1600. Dzisiaj 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 1600 udamy się w procesji do kościoła Sióstr na różaniec, a po nim wrócimy na Apel Jasnogórski do świątyni. Nie będzie różańca o 1600 u Sióstr Bernardynek.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 4. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie w ostatnią niedzielę października po Mszy św. o godz. 1200.
 5. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 1. Jak informowaliśmy w ostatnią niedzielę dziś możemy przy wyjściu z kościoła złożyć ofiary do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież.
 2. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Dany na dzisiejsze czasy – Na czym polegała heroiczność wiary Prymasa Tysiąclecia?
 3. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności ŚP. Alicja Makulska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 4. Królowej Różańca Świętego polecajmy Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych, Solenizantów, nauczycieli i pracowników oświaty słowami: Pod Twoją obronę uciekamy się

27 Niedziela Zwykła 6.10.2019 r.

27 Niedziela Zwykła 6.10.2019 r.

 1. W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj O. Herberta wraz ze współbraćmi z WSD. W nasze serca już dawno wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia. W ich imieniu zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie naszych braci płodami ziemi. Już teraz serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki jutro od godz. 900 (od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).
 2. W tym tygodniu:

- jutro – 7 października – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej i miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- w czwartek 10 października – obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypomina aby dbać o własne zdrowie psychiczne i innych poprzez pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, chociażby poświęcając im czas i uwagę. Pamiętajmy w modlitwie o pacjentach i personelu naszego warckiego szpitala.

- za tydzień w niedzielę obchodząc w Polsce XIX Dzień Papieski przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną, a niezamożną młodzież. Także w niedzielę 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie, po Mszy św. o godz. 1600. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a później Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa różańcowe u Sióstr codziennie o godz. 1600. Przypominamy że od października Msza św. w tygodniu z godz. 1830 jest przesunięta na godz. 1700.
 3. W związku z przebudową sieci kanalizacyjnej, dojazd do kościoła będzie możliwy od strony Szpitala. Przepraszamy za utrudnienia.
 4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 5. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie w ostatnią niedzielę października po Mszy św. o godz. 1200.
 6. Po przerwie zapraszamy na spotkania biblijne w najbliższy czwartek 10 października na godz. 1800 do klasztoru.
 7. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: Bóg, człowiek i Ziemia – W ciągu ostatnich 28 lat w Europie Środkowej wyginęło 80 proc. owadów latających, Dzieło znaczy wspólnota – Młodzież z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Koła Gospodyń Wiejskich – Dlaczego rząd je wspiera?
 8. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów, Nauczycieli oraz wszystkich proszących, słowami: Pod Twoją obronę uciekamy się…

26 Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

26 Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 będzie można oddać krew w klasztorze.
 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, a w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy doktora Kościoła,

- w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

- w I czwartek m-ca – Msza św. i nabożeństwo w int. powołań o godz. 1700,

 - w I piątek m-ca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA FRANCISZKA Z ASYŻU. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 800 (u Sióstr) i 900. Na Mszy św. o godz. 1700 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bp. Stanisława Gębickiego. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 1615, aby po zakończeniu Mszy św. wziąć udział w nabożeństwie „Transitus”, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.
 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie braci postulantów:
  Br. Dawida Pakosza z Leżajska i Br. Tomasza Strączka z Jachówki k. Kalwarii Zebrzydowskiej. Życzymy im wytrwałości, wzrostu w świętości, dobrego rozeznania powołania oraz wstawiennictwa bł. o. Rafała z Proszowic. Polecamy ich waszej modlitwie.
 3. Za tydzień będziemy gościli naszych współbraci z WSD. Już dawno w nasze serca wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia.

W ich imieniu zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie 7 października naszych braci płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki w poniedziałek 7 października od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).

 1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a później Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa różańcowe u Sióstr codziennie o godz. 1600.

Przypominamy że z dniem 1 października Msza św. w tygodniu z godz. 1830 jest przesunięta na godz. 1700.

 1. W związku z przebudową sieci kanalizacyjnej, dojazd do kościoła będzie w najbliższym czasie możliwy od strony Szpitala. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o sugerowanie się znakami drogowymi.
 2. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: Jak odmawiać Różaniec?, Bronić wiary i rozumu – Czy dzisiaj powinniśmy uprawiać apologetykę?

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

183778
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
4
163
666
140989
970
4514
183778
Twoje IP: 3.234.214.179
2019-12-07