Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Zapraszamy do oglądania Galerii Zdjęć. Masz pytanie, cenne sugestie, szukasz porady napisz na mejla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Romualda, opata;

- w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w niedzielę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W środę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 23.06. o godz. 1730 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie sprawowana będzie Msza św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji. Informujemy, że nie będzie nabożeństwa i Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele. Przyjęte intencje będą sprawowane na cmentarzu. Tego dnia obchodzimy także Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać: Prawda o Polsce i Kościele – Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać? – odpowiada abp Stanisław Gądecki, - Dobry kierunek, złe pomysły – Czy trzeba w najbliższym czasie spodziewać się podwyżki cen paliw? – mówi prof. Robert Gwiazdowski.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Szczególnie dziękujemy za płody roli, którymi dzielicie się z nami. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

- we wtorek – wspomnienie bł. Anastazego Pankiewicza i 107 męczenników, oraz ostatni wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę – święto św. Antoniego z Padwy, który od wieków także i w naszej społeczności jest patronem wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane przy ołtarzu św. Antoniego o godz. 700, 900, 1600 z błogosławieństwem indywidualnym każdego dziecka i o 1830; u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po każdej Mszy św. poświęcenie lilii. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy świętej.

- w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, b-pa i męczennika

- w piątek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1800.

4. W najbliższy wtorek 12.06. od godz. 900 zapraszamy do Miejskiego Parku w Warcie na 9 Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej Razem Możemy Wiele organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych w Wypadkach oraz Zespól Szkól Specjalnych.

5. W sobotę 16.06. w parafii św. Mikołaja odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. O godz. 1000 zawiązanie wspólnoty, a o 1200 Eucharystia. W spotkaniu będą uczestniczyć członkowie Kościoła Domowego, Ruchu Światło – Życie, Odnowy w Duchu Świętym i innych ruchów religijnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe i umocnić się wiarą innych, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6. Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „Wielka Gala Operowa” pod batutą dyrygenta Macieja Niesiołowskiego zaprasza na koncert który odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem.

7. Zespół Szkół Publicznych Warcie zaprasza w przyszłą niedzielę 17.06. na imprezę pt. Świat Bajek i Fantazji, która odbędzie się przy ul. Koźmińskiej 11 od godz. 1500. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze: Dwa światy – Skąd tyle niechęci do katolików świadczących o swojej wierze? – docieka Krzysztof Ziemiec, Azjaci mile widziani? – Polska musi otworzyć się na imigrantów z powodu braku rąk do pracy. Kogo szczególnie chcielibyśmy sprowadzić? – wyjaśnia Jacek Karnowski.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

9 Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

9 Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

1. Niezmiennie każdego roku czerwcowa liturgia i pobożność gromadzi nas wokół Jezusowego Serca, które jawi się jako czytelny znak miłości Pana Boga do człowieka.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem.

3. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać: I czwartek miesiąca oraz:

- jutro comiesięczna Msza św. za zmarłych, których imiona możemy składać w zakrystii;

- we wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, b-pa i męczennika oraz 8 wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę – wspomnienie św. Norberta, b-pa;

- w I czwartek m-ca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1800 w kościele św. Mikołaja Msza św. i procesja do czterech ołtarzy z fary do klasztoru. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1830 i nabożeństwa w naszym kościele. Przyjęte intencje będą sprawowane w kościele św. Mikołaja. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz na RYNKU – Personel SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO

II ołtarz przy AGROMIE – Miejscowość SOCHA

III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA - ŻEGLARZY

IV ołtarz przy GIMNAZJUM – Miejscowość GOŁUCHY – ŁABĘDZIE

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. powszedni. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1800.

5. W sobotę 9 czerwca zapraszamy na spotkanie młodzież oazową i ministrantów oraz ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600 w ich intencjach.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

7. Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „Wielka Gala Operowa” pod batutą dyrygenta Macieja Niesiołowskiego zaprasza na koncert który odbędzie się 16 czerwca o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem.

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: ŚP. Renata Kubik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.

 1. Dzisiaj Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1530 w Dusznikach.
 2. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać: I piątek i I sobotę miesiąca oraz:

- we wtorek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy i 7 wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę - wspomnienie św. Jana Sarkandra, męczennika oraz św. Zdzisławy;

- w czwartek  - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu pragniemy oddać szczególną cześć - uwielbić aktem publicznym i uroczystym - ten Chleb i ten Kielich, przez które uczestniczymy w Ciele i Krwi Jezusa Chrystusa.

W naszym kościele Msze św. o godz.: 700, 900, 1130 i 1600, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po Mszy św. o godz. 1130, z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy dla Pana Jezusa nasze serca. Pójdziemy w uroczystej procesji, która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem przez życie - tam, gdzie żyjąc, pracując, śpiesząc, nosimy Go codziennie w ukryciu naszych serc. Prosimy do licznego udziału w procesji parafian i sympatyków a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do dzwonienia dzwonkami oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi.

O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała prosimy:

I Ołtarz – przy Rynku – TOMISŁAWICE – MIKOŁAJEWICE

II Ołtarz – przy „Agromie” – MĘŻCZYŹNI ŚWIĘTEGO JÓZEFA, APOSTOLAT MARYJNY, UL. ZACHODNIA

III ołtarz – przy Ośrodku Zdrowia - MYŚLIWI

IV ołtarz – przy Gimnazjum – OSP RACZKÓW

- w I piątek m-ca - wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Dzień Dziecka. Msza św. za chorych z parafii o godz. 1600. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca - zapraszamy do Sióstr Bernardynek na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 zmiana tajemnic różańcowych dla Grupy Żywego Różańca, a o 1030 Msza św. w intencji FZŚ i spotkanie formacyjne.

 1. W środę 30 maja po nabożeństwie majowym i Mszy św. odbędzie się próba dzieci komunijnych i rocznicowych przed procesja Bożego Ciała. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się czynnie włączyć do udziału w procesji. Prosimy rodziców, aby umożliwili dzieciom udział w tych jakże ważnych wydarzeniach w życiu wiary każdego dziecka.
 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1800.
 3. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 4. W sobotę 9 czerwca zapraszamy na spotkanie młodzież oazową i ministrantów oraz ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600 w ich intencjach.
 5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 6. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach, a za tydzień o godz. 1530 w Dusznikach.

3. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 730 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowego.

U Sióstr Bernardynek Msze św. z kazaniem o godz. 800 i 1030 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy.

- we wtorek – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy i 6 wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego.

- w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także Dzień Matki.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owies, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci naszej parafii przystąpią do sakramentu I Komunii świętej.

W godzinach od 900 do 1200 będzie trwała akcja oddania krwi w klasztorze.

Po Mszy św. o godz. 1600 z figurą Matki Bożej Fatimskiej ze śpiewem litanii loretańskiej udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek na nabożeństwo fatimskie.

2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła;

- we wtorek - wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony oraz św. Zofii, wdowy i męczennicy; po Mszy św. o godz. 730 odprawimy 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

- w środę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;

- w czwartek - wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

- w piątek - wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

- w sobotę - wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca nam o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku.

Zapraszamy do modlitewnego udziału w Drodze Światła w kościele S. Bernardynek na godz. 2000. Prosimy o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

- w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach.

3. W najbliższą środę wigilię swoich imienin będzie obchodził O. Sławomir – proboszcz parafii i przełożony naszej wspólnoty. Parafian i grupy parafialne oraz sympatyków naszego kościoła i klasztoru, zapraszamy na różaniec o godz. 1800 i na wieczorną Mszę św. po nabożeństwie majowym w intencji O. Sławomira.

4.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Sławomirowi – proboszczowi naszej parafii, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U S. Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owiec, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

10. Warckie Centrum Kultury oraz Muzeum Kinematografii w łodzi zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Biegacze" w ramach 28. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu"

na którym są prezentowane filmy dokumentalne oraz reportaże o zagrożeniach stojących przed współczesnym człowiekiem. Projekcja 16 maja o godz. 18 / środa sala widowiskowa Warckiego Centrum Kultury w Warcie Po projekcji spotkanie z reżyserem Łukaszem Borowskim. Wstęp wolny.
O filmie: 240 kilometrów, 52 godziny, ponad kilometr wspinaczki. Ten maraton lekarze nazywają czystym szaleństwem, a uczestnicy dopiero podejmując taki wysiłek zapominają o problemach codzienności i czują, że żyją naprawdę.

10. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Miłosiernemu Bogu osobę i intencje Ojca św. Franciszka, Ojczyznę, Dzieci, które po raz I przystąpiły do Komunii św. Rodziny, Chorych i nas samych, odmawiając: Pod Twoją obronę uciekamy się

6 Niedziela Wielkanocy 6.05.2018 r.

6 Niedziela Wielkanocy 6.05.2018 r.

 1. Dzisiaj zgodnie z wielowiekową tradycją odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin;

o godz. 1400 w Zagajewie i o godz. 1530 w Raczkowie na Mszach św. będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o pomyślne i obfite plony.

 1. Jutro po Nabożeństwie Majowym miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski oraz 4 dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w piątek – po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego,

- w sobotę – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;

- przyszła niedziela to Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 1030 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej.

W tym dniu zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po Mszy św.
o godz. 1600 w naszym kościele ze śpiewem litanii udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 1. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie
  o godz. 1830, a po nich celebrujemy Mszę świętą. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie
  o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.
 2. W przyszłą niedzielę akcja oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 1. Siostry Bernardynki i Bracia Postulanci zapraszają na Drogę Światła – czuwanie modlitewne – do kościoła S. Bernardynek w sobotę 19.05. na godz. 2000. Prosimy aby w nabożeństwie wzięła udział młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 2. Parafia pw. Św. Mikołaja w Warcie organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.
 3. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  ŚP. Norbert Ostraszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

5 Niedziela Wielkanocy 29.04.2018 r.

5 Niedziela Wielkanocy 29.04.2018 r.

 1. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę – wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła; to również Dzień Polonii i Flagi Narodowej.

- w I czwartek m-ca – Urocz. NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.

W Kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1200 S. Paula Wioletta Kuźmińska, juniorystka złoży uroczyste śluby wieczyste. Prosimy o modlitwę w intencji Siostry Profeski.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków naszej parafii i ich rodzin o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

Episkopat Polski informuje, że w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Św. i chrześcijańskich uczynków miłosierdzia.

- w I sobotę –Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

- w przyszłą niedzielę – zgodnie z wielowiekową tradycją odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin.

W naszej parafii o godz. 1400 w Zagajewie i o godz. 1530 w Raczkowie na Mszach św. będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o pomyślne i obfite plony.

 1. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 2. Od wtorku 1 maja rozpoczynamy codzienne Nabożeństwa Majowe z litanią loretańską. W naszym kościele w dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 1830 , a następnie Msza święta. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwo majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.
 3. Bóg pozwolił, aby Święci byli naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Chętnie śpieszą nam z pomocą, gdy się do nich uciekamy z ufnością. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa do świętych po Mszy św. wieczornej i tak:

- we wtorek 3 dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek nabożeństwo do bł. Ojca Rafała z Proszowic, którego sarkofag znajduje się w naszym kościele,

- w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pisząc prośby i podziękowania do świętych prosimy ich aby wstawiali się za nas i przekazywali nasze intencje Panu Bogu. Kartki z prośbami prosimy zostawiać przy wizerunkach świętych w naszym kościele.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Jerzy Kowalczyk i ŚP. Krystian Tarcz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

4 Niedziela Wielkanocy 21.04.2018 r.

4 Niedziela Wielkanocy 21.04.2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecajmy w naszych modlitwach powołania z naszej parafii, braci postulantów i kleryków naszej zakonnej prowincji oraz seminarium naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów którzy pracowali w naszej parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika patrona Polski,

- w wtorek – św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika,

- w środę – święto św. Marka, ewangelisty,

- w sobotę – św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

4. Organizujemy wyjazd młodzieży na Uwielbieniową Łódź Ratunkową do Łodzi w piątek 27.04. Wyjazd w piątek o 1700 z klasztoru. Koszt 20 zł. Zapisy dziś i jutro w zakrystii.

5. Bóg pozwolił, aby Święci byli naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Chętnie śpieszą nam z pomocą, gdy się do nich uciekamy z ufnością. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa do świętych po Mszy św. wieczornej i tak:

- we wtorek kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek nabożeństwo do bł. Ojca Rafała z Proszowic, którego
sarkofag znajduje się w naszym kościele,

- w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pisząc prośby i podziękowania do świętych prosimy ich aby wstawiali się za nas i przekazywali nasze intencje Panu Bogu. Kartki z prośbami prosimy zostawiać przy wizerunkach świętych w naszym kościele.

6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, aby pogłębić wiarę i wiedzę.

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

3 Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

3 Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli do 21 kwietnia trwać będzie X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro przypada 91 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

4.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na
5. spotkanie w najbliższą niedzielę 22.04. po Mszy św. o godz. 1200. Organizujemy wyjazd młodzieży na Uwielbieniową Łódź Ratunkową do Łodzi w piątek 27.04. w godzinach popołudniowych. Koszt 20 zł.

6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, aby pogłębić wiarę i wiedzę.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Marian Ciołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

091021
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
54
117
760
48152
3135
5300
91021
Twoje IP: 54.198.86.28
2018-06-23