Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Wszystkie dzieci, zapraszamy do udziału w Mszach wrześniowych o godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – bł. Salomei, dziewicy

- we – wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP

- w czwartek– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

- w sobotę – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych od poniedziałku o do soboty o godz. 1630, a w niedzielę o godz. 1000.
 3. Spotkania biblijne w każdą środę o godz. 1745 w klasztorze.
 4. Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w najbliższą sobotę i niedzielę organizuje zbiórkę makulatury na misje. W sobotę 24.11. w godz. od 1000 – 1400 i od 1530 – 1700; w niedzielę od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem.
 5. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 1030 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z bł. O. Rafałem z Proszowic.
 7. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać:

- Moda na czystość – Jak mówić dzisiaj o czystości, która w świecie jest obśmiewana? - Stulecie i co dalej? – Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obchodów stulecia odzyskania niepodległości?

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała którego w Triduum tak licznie uczestniczyliśmy, hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.

32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

 1. Dzisiaj świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Jednym z nich był O. Rafał z Proszowic. Dziękujemy O. Andrzejowi Szczypcie, honorowemu obywatelowi Miasta i Gminy Warta za prowadzenie Triduum, które od piątku prowadzi nas do szczególnej zażyłości ze Świętym z Warty. Przy sarkofagu bł. O. Rafała wystawiona jest księga próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za Jego wstawiennictwem. Prosimy o wpisywanie swoich intencji.
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 1600 z udziałem chóru Dysonans z Łodzi. Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
 3. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata , biskupa i męczennika

- we wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich,

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia
i Towarzyszy

- w czwartek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych

- w sobotę – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Przez miesiąc listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.
 3. W sobotę przed południem kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a o godz. 1600 dla ministrantów.
 4. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 5. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać:

Sto lat temu – Okoliczności odzyskania przed 100 laty niepodległości i budowy silnego państwa polskiego, Niepodległość i uległość – Czy jesteśmy gotowi płacić za naszą niepodległość, jak nas tego uczył św. Jan Paweł II?

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.
 2. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Ryszard Ceglarski, Jan Lebioda. Wieczny odpoczynek…

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

 1. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przeżywamy:

- w czwartek – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,

- w piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Przez miesiąc listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii. Przypominamy, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 3. W najbliższą niedzielę 11 listopada nasze oczy serca i duszy podążą ku Słudze Bożemu Ojcu Rafałowi z Proszowic, którego kryje sarkofag w naszym kościele. Pragniemy powrócić do dawnej tradycji, kiedy to w dni poprzedzające pamiątkę podniesienia jego ciała ponad posadzkę kościoła wierni ze szczególną pobożnością modlili się u Jego grobu, wypraszając liczne łaski. Chcielibyśmy Was zaprosić, na Triduum aby uczcić Jego obecność pośród nas.
  Podajemy plan:

Piątek – Msza św. i nabożeństwo o godz. 1700

Sobota – Msza św. i nabożeństwo o godz. 900 i 1700

Niedziela – Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 1600 z udziałem chóru Dysonans z Łodzi. Po Mszy  św. okolicznościowy koncert patriotyczny. Nabożeństwa poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Warta O. Andrzej Szczypta.

 1. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Warcie serdecznie zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną pt. Gdzie są chłopcy z tamtych lat poświęconą pamięci obywateli Warty walczących o niepodległość ojczyzny. Rozpoczęcie w piątek 9 listopada o godz. 1700.
 2. Hufiec ZHP Sieradz zaprasza do udziału w Uroczystym Capstrzyku Niepodległości, w sobotę 10.11.2018 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu o godzinie 1730. Wyjazd z Warty o godz. 1600 ze Szkoły Podstawowej przy ul. Świętojańskiej 5. Powrót ok. 2000. Liczba miejsc ograniczona. Całość uświetni ognisko rozpalone „Ogniem Niepodległości” oraz iluminacje świetlne. (Kontakt: Tadeusz Żak tel. 667-185-328).
 3. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 4. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 28.10.2018 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 28.10.2018 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca;

- w I czwartek m-ca – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 800 (u Sióstr Bernardynek) i o 900. Procesja na cmentarzu z odczytaniem wypominków
o godz. 1100, a Msza św. o godz. 1200.

- w I piątek m-ca – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 700, 800 (u sióstr Bernardynek), 900, 1600 w int. chorych i 1700. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Na cmentarzu wypominki z procesją i Msza św. o godz. 1200.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Miesiąc listopad, to czas szczególnej modlitwy i pamięci za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i przez miesiąc listopad o godz. 1630 możemy składać w zakrystii. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 3. W środę 31.10. w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy Młodzież oraz kandydatów do bierzmowania na Noc Świętych do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1900. Spotkanie poprowadzi grupa Młodość Lubię To z Łodzi.
 4. Uwrażliwiamy Rodziców i Wychowawców na organizowane tzw. Halloween, które „pod płaszczykiem” zabawy, często przy nieświadomości organizatorów, dokonuje się inicjacji w świat okultyzmu, sprzeczny z Ewangelią.
 5. Spotkanie Wspólnoty Miejscowej FZŚ odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 1030, po Mszy św. spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy również sympatyków św. Franciszka. W dniach 24 i 25 listopada Wspólnota Miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje zbiórkę makulatury na misje. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem. W sobotę 24 listopada w godz. od 1000 – 1400 i od 1530 – 1700 a w niedzielę 25 listopada od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św.

Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Pietrzykowskim, Państwu Balińskim i Państwu Chojnackim. Niech dobry Bóg wam wszystkim siostry i bracia błogosławi.

29 Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

29 Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 akcja oddania krwi w klasztorze.
 2. W tym tygodniu misyjnym w liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Jana Pawła II

- we wtorek – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji; .

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 4. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Tylko siebie mi nie zabieraj – Kiedy się nawrócił, z różańcem objechał świat opowiadając o swojej Królowej –reportaż o perkusiście Janie Budziaszku; Tradyzmatycy i inni młodzi - Warto słuchać, co mają do powiedzenia różni młodzi, pisze ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
 5. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów j Jubilatów: Pod Twoją obronę uciekamy się

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego i wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Naszymi modlitwami wypraszajmy pokój serca dla rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.

- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

- w czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty; to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, a szczególnie społeczność Szpitala w Warcie.

- w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika i św. Piotra z Alkantary, prezbitera;

- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 r. mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.
 3. W przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Najbliższe spotkanie dla ministrantów w sobotę 20 października o godz. 1600 przy zakrystii. Zapraszamy chłopców z klasy 2 i starszych. Spotkania dla Młodzieży Oazowej w piątek o godz. 1800 serdecznie zapraszamy.
 4. Apostolat Jezusa i Maryi organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28.11 – 5.12.2018 r. Kosz 500 zł i 200 euro. Szczegółowe informacje: Pan JAN SIERADZAN, telefon 534 142 466.
 5. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież.
 6. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy
 7. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów, a dziś w Dniu Edukacji Narodowej nauczycieli i pracowników oświaty: Pod Twoją obronę uciekamy się

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

 1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. w tygodniu z godz. 1830 na 1700.
 2. W środę 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który kieruje uwagę na dbałość naszego zdrowia psychicznego, czy też na pomoc osobom chorym z naszego otoczenia. Pamiętajmy w modlitwie o pacjentach i personelu naszego warckiego szpitala.
 3. W sobotę przeżywamy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. To również 13 dzień miesiąca i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo różańcowe wyjątkowo w tym dniu będzie po Mszy św. o godz. 1700 na które serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w niedzielę 14.10. obchodząc w Polsce XVIII Dzień Papieski przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież. Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Honoratowi składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 1. Z serca dziękujemy w imieniu naszej wspólnoty WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bernardyńskiej Prowincji za wsparcie naszych braci płodami ziemi. Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz trud obfitym błogosławieństwem.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy w którym warto przeczytać: Różaniec z Maryją do Chrystusa – O cechach kultu maryjnego i modlitwy różańcowej w Medjugorie – mówi abp Henryk Hoser SAC,  Ostatni moment – Czy to już ostatni moment, żeby miliony katolików w Polsce poważnie potraktowały swoją wiarę i swój Kościół?

26 Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

26 Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy O. Albina oraz współbraci z Seminarium. W nasze serca wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci tegorocznymi płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy za płody ziemi które jutro ofiarujecie na potrzeby braci z WSD. Zapewniamy was o naszej pamięci w modlitwie.

Początek zbiórki jutro od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).

Nabożeństwo różańcowe w dni poweszednie o godz. 1700 a póżniej Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600.

Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. w tygodniu z godz. 1830 na 1700.

U Sióstr Bernardynek nabożeństwa o godz. 1600.

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, a w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek –wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

- we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

- w I czwartek m-ca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA FRANCISZKA Z ASYŻU. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 800 (u sióstr Bernardynek), 900 i  1700. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 1630, aby po zakończeniu Mszy św. wziąć udział w nabożeństwie „Transitus”, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1600 w int. chorych. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej braci postulantów, którzy rozpoczęli roczny Postulat. Życzymy im wytrwałości w powołaniu, wzrostu w świętości, dobrego rozeznania powołania oraz wstawiennictwa bł. o. Rafała z Proszowic. Polecamy ich waszej modlitwie.
 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 3. W piątek odeszła do Pana + Elżbieta Rudecka, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek.....

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy i naszej Bernardyńskiej Prowincji; W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

- w środę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników;

- w czwartek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościli O. Albina i naszych współbraci z WSD. W nasze serca już dawno wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia. W ich imieniu i naszej Bernardyńskiej Prowincji zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie 1 października naszych braci płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki 1 października w poniedziałek od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).
 3. Spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 14 października po Mszy św. o godz. 1200.
 4. Z serca dziękujemy za modlitwę i życzliwość, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru.
 5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii. Wyjazd 6 października o godz. 730 z klasztoru.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.

 

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; to także kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

- we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski dzieci i młodzieży;

- w środę – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.
 2. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, a szczególną wdzięczność wyrażamy mieszkańcom Bartochowa za udział i przygotowanie dożynek parafialnych.
 3. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Jan Wosiak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 40 gości oraz 1 użytkownik.

115932
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
199
143
1029
72935
2762
4926
115932
Twoje IP: 54.82.93.116
2018-11-17