Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Zapraszamy do oglądania Galerii Zdjęć. Masz pytanie, cenne sugestie, szukasz porady napisz na mejla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

  1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi.
  2. Jutro zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele w procesji pójdziemy do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.
  3. We wtorek 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, o godz. 1800 uroczystymi Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny. W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200, po której procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny, konkursy z nagrodami. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.
  4. Dziękujemy wam siostry i bracia za życzliwość i wszelaką pomoc, za ofiarowane płody rolne, fanty na loterię, produkty spożywcze i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Nasze podziękowania składamy Panu Mariuszowi Stępniowi za pomoc w uporządkowaniu ogrodu klasztornego, Panu Pawłowi Ostrowskiemu i wszystkim osobom z Małkowa, które włączyły się w zorganizowanie posiłku dla pielgrzymujących na Jasną Górę.
  5. W czwartek wspomnienie św. Beatrycze Silvy, a w piątek św. Jacka. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Wojciech Kopacki, ŚP. Zofia Reg i ŚP. Stanisław Pankiewicz. Wieczny odpoczynek...

18 Niedziela Zwykła 5.08.2018 r.

18 Niedziela Zwykła 5.08.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- jutro Święto Przemienienia Pańskiego i miesięczna Msza św. za zmarłych,

- we środę – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego,

- w czwartek– święto św. Teresy Benedykty od Krzyża,dziewicy i męczennicy,

- w piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w sobotę – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

2. W czwartek 9 sierpnia o godz. 1230 będziemy gościć w naszej parafii pątników z Kościerzyny.

Dziękujemy za płody rolne i ofiary, które posłużą na zorganizowanie posiłku dla przeszło 400 osób w Małkowie.

3. W przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

4. We wtorek 14 sierpnia o godz. 1800 uroczystymi Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św rozpoczniemy Odpust Parafialny. W środę 15 sierpnia Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200; po której odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Po Mszy św. około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Dziękujemy za otrzymane fanty i prosimy o przynoszenie ich w najbliższym czasie do sołtysów lub do klasztoru. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny, konkursy z nagrodami. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.

5. Dziękujemy wam siostry i bracia za życzliwość i wszelaką pomoc, za ofiarowane płody rolne, produkty spożywcze i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.

6. W zeszłym tygodniu odeszli do Pana ++ Zofia Kopytek, Janina Kopacka oraz Wojciech Kopacki, którego pogrzeb odbędzie sie we wtorek. Wieczny odpoczynek...

17 Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

17 Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

-w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

- w I czwartek m-ca – święto Najśw. Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1830, a u Sióstr o godz. 800. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny.

- w I piątek m-ca zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera i patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o O. Sławomirze proboszczu naszej parafii. Serdecznie zapraszamy również na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. 15 sierpnia br., przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.

Już teraz dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu dzieci, młodzież i dorosłych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, będzie pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny. 

4. Siostry Bernardynki w okresie od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, jak co roku, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Pielgrzymi otrzymują posiłek jednodaniowy obiadowy, a zatrzymujący się na noclegu – kolacje i śniadanie, na ogół w postaci posiłków ciepłych. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

16 Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

16 Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 1600 uroczysta Msza św. w Zagajewie z okazji 100-lecia OSP. Serdecznie zapraszamy.

2. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

- we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

-w środę – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców,

- w czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Z racji wspomnienia Msze św. będą sprawowane w kaplicy św. Anny.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Krzysztofowi składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców za tydzień w niedzielę 29.07. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.

5. 15 sierpnia br., przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu dzieci, młodzież i dorosłych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, będzie pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny.

6. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek aby ugościć w Małkowie Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską z Kościerzyny na Jasną Górę. Dziękujemy za waszą życzliwość.

7. Siostry Bernardynki w okresie od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, jak co roku, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Pielgrzymi otrzymują posiłek jednodaniowy obiadowy, a zatrzymujący się na noclegu – kolacje i śniadanie, na ogół w postaci posiłków ciepłych. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.

15 Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

15 Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel,

-w środę – święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana z naszej bernardyńskiej prowincji,

- w piątek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana,

- w sobotę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i d-ra Kościoła.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców za dwa tygodnie w niedzielę 29.07. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

4. W sierpniu, przeżywać będziemy odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

5. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. Dlatego dziś po Mszach świętych i za tydzień zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.

6. W najbliższą sobotę 21 lipca zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru na godz. 1900. Informujemy że nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 1830.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.

14 Niedziela Zwykła 08.07.2018 r.

14 Niedziela Zwykła 08.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towrzyszy,

- we wtorek – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy,

-w środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na kartkach możemy podać intencje.

- w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b-pa i męczennika,

- w piątek – wspomnienie św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy na procesję Fatimską z różańcem po Mszy świętej wieczornej.

- w sobotę – wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W okresie wakacyjnym nie sprawujemy Mszy św. o godz. 1200.

4. W następnym miesiącu, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu, prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy sołtysów wiosek, Stowarzyszenie Kobiet i Członkinie Żywej Róży na spotkanie organizacyjne przed tegorocznym odpustem parafialnym i festynem.

6. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. W najbliższe 2 niedziele po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.

7. Zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru w sobotę 21 lipca na godz. 1900. W programie koncertu: „Nie ma jak u mamy”, „Fruwa twoja marynara”, „Lubię wrony”, „Szara kolęda”.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać: Kapłańskie przeprowadzki – Jaki jest sens przenoszenia księży z jednej parafii na drugą? – odpowiada bp. Wiesław Mering, - Przeciwko chrztowi – Co będzie kolejnym krokiem w laicyzacji katolickiej niegdyś Irlandii? Może zakaz chrztu dzieci? Kto nas wyżywi? – Dlaczego w Polsce trudno kupić żywność bezpośrednio od polskiego rolnika i dlaczego żywności z hipermarketów nie jest odżywcza? – pisze Monika Odrobińska.

9. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

13 Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

13 Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Licheńskiej i comiesięczna Msza św. za zmarłych, których imiona możemy składać w zakrystii;

- we wtorek – święto św. Tomasza, apostoła. W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał Brat Hiacynt, który pełni funkcje organisty, zakrystiana i ogrodnika. Dziękując za jego poświęcenie i trud zapraszamy na wieczorną Mszę św. imieninową w jego intencji.

- w I czwartek m-ca – zapraszamy na Mszę św. o powołania o godz. 1830

- w I piątek m-ca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie Bratu Hiacyntowi składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

4. Decyzją Zarządu naszej bernardyńskiej Prowincji naszą Wspólnotę zakonną opuszczają: O. Gabriel Kudzia, który będzie posługiwał w Piotrkowie Trybunalskim, O. Henryk Brzeziński w Kole i O. Faustyn Kuśnierz w Kalwarii Zebrzydowskiej, natomiast do naszej wspólnoty przybyli: O. Ireneusz Urban z Łodzi i O. Wenanty Kamiński z Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Odchodzącym Współbraciom dziękujemy za posługę w klasztorze i parafii, a nowych serdecznie witamy życząc obfitości Bożych darów.

5. W następnym miesiącu, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu, prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię.

Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać:

W Rzymie o młodzieży – Jaki obraz polskiej młodzieży zawiozą na synod polscy delegaci? – mówi abp Grzegorz Ryś, Niepewna przyszłość – Jak rysuje się przyszłość zjednoczonej Europy wobec narastającego konfliktu interesów? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

7. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, b-pa i męczennika

- w piątek - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1830 a u Sióstr o godz. 800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Kończy się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jesteśmy wezwani, abyśmy wynagradzali – poprzez modlitwę i Komunię św., np. w pierwsze piątki miesiąca – Sercu Pana Jezusa zranionemu grzechami, niewdzięcznością i oziębłością religijną ludzi. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta; w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

5. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać:

- Trzymam cię. Tata. – O nawróceniu i o ojcostwie znanego rapera Piotra Plichty, Totalitarna demokracja – Czy żyjemy w systemie, który nie cofnie się przed niczym, jeśli będzie mógł się zasłonić faktyczną lub spreparowaną „wolą ludu”? – pisze Marek Jurek.

6. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Osobę i intencje Ojca św. Franciszka, nas samych, Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, a także Chorych i Cierpiących, Solenizantów i Jubilatów zawierzmy przez Niepokalane Serce Maryi Opatrzności Bożej: Pod Twoją obronę uciekamy się…

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Romualda, opata;

- w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w niedzielę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W środę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 23.06. o godz. 1730 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie sprawowana będzie Msza św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji. Informujemy, że nie będzie nabożeństwa i Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele. Przyjęte intencje będą sprawowane na cmentarzu. Tego dnia obchodzimy także Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać: Prawda o Polsce i Kościele – Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać? – odpowiada abp Stanisław Gądecki, - Dobry kierunek, złe pomysły – Czy trzeba w najbliższym czasie spodziewać się podwyżki cen paliw? – mówi prof. Robert Gwiazdowski.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Szczególnie dziękujemy za płody roli, którymi dzielicie się z nami. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

- we wtorek – wspomnienie bł. Anastazego Pankiewicza i 107 męczenników, oraz ostatni wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę – święto św. Antoniego z Padwy, który od wieków także i w naszej społeczności jest patronem wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane przy ołtarzu św. Antoniego o godz. 700, 900, 1600 z błogosławieństwem indywidualnym każdego dziecka i o 1830; u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po każdej Mszy św. poświęcenie lilii. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy świętej.

- w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, b-pa i męczennika

- w piątek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1800.

4. W najbliższy wtorek 12.06. od godz. 900 zapraszamy do Miejskiego Parku w Warcie na 9 Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej Razem Możemy Wiele organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych w Wypadkach oraz Zespól Szkól Specjalnych.

5. W sobotę 16.06. w parafii św. Mikołaja odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. O godz. 1000 zawiązanie wspólnoty, a o 1200 Eucharystia. W spotkaniu będą uczestniczyć członkowie Kościoła Domowego, Ruchu Światło – Życie, Odnowy w Duchu Świętym i innych ruchów religijnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe i umocnić się wiarą innych, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6. Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „Wielka Gala Operowa” pod batutą dyrygenta Macieja Niesiołowskiego zaprasza na koncert który odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem.

7. Zespół Szkół Publicznych Warcie zaprasza w przyszłą niedzielę 17.06. na imprezę pt. Świat Bajek i Fantazji, która odbędzie się przy ul. Koźmińskiej 11 od godz. 1500. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze: Dwa światy – Skąd tyle niechęci do katolików świadczących o swojej wierze? – docieka Krzysztof Ziemiec, Azjaci mile widziani? – Polska musi otworzyć się na imigrantów z powodu braku rąk do pracy. Kogo szczególnie chcielibyśmy sprowadzić? – wyjaśnia Jacek Karnowski.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

100627
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
9
435
907
57406
3160
5092
100627
Twoje IP: 54.198.41.76
2018-08-16