Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Zapraszamy do oglądania Galerii Zdjęć. Masz pytanie, cenne sugestie, szukasz porady napisz na mejla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach, a za tydzień o godz. 1530 w Dusznikach.

3. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 730 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowego.

U Sióstr Bernardynek Msze św. z kazaniem o godz. 800 i 1030 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy.

- we wtorek – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy i 6 wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego.

- w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także Dzień Matki.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owies, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci naszej parafii przystąpią do sakramentu I Komunii świętej.

W godzinach od 900 do 1200 będzie trwała akcja oddania krwi w klasztorze.

Po Mszy św. o godz. 1600 z figurą Matki Bożej Fatimskiej ze śpiewem litanii loretańskiej udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek na nabożeństwo fatimskie.

2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła;

- we wtorek - wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony oraz św. Zofii, wdowy i męczennicy; po Mszy św. o godz. 730 odprawimy 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

- w środę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;

- w czwartek - wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

- w piątek - wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

- w sobotę - wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca nam o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku.

Zapraszamy do modlitewnego udziału w Drodze Światła w kościele S. Bernardynek na godz. 2000. Prosimy o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

- w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach.

3. W najbliższą środę wigilię swoich imienin będzie obchodził O. Sławomir – proboszcz parafii i przełożony naszej wspólnoty. Parafian i grupy parafialne oraz sympatyków naszego kościoła i klasztoru, zapraszamy na różaniec o godz. 1800 i na wieczorną Mszę św. po nabożeństwie majowym w intencji O. Sławomira.

4.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Sławomirowi – proboszczowi naszej parafii, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U S. Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owiec, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

10. Warckie Centrum Kultury oraz Muzeum Kinematografii w łodzi zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Biegacze" w ramach 28. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu"

na którym są prezentowane filmy dokumentalne oraz reportaże o zagrożeniach stojących przed współczesnym człowiekiem. Projekcja 16 maja o godz. 18 / środa sala widowiskowa Warckiego Centrum Kultury w Warcie Po projekcji spotkanie z reżyserem Łukaszem Borowskim. Wstęp wolny.
O filmie: 240 kilometrów, 52 godziny, ponad kilometr wspinaczki. Ten maraton lekarze nazywają czystym szaleństwem, a uczestnicy dopiero podejmując taki wysiłek zapominają o problemach codzienności i czują, że żyją naprawdę.

10. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Miłosiernemu Bogu osobę i intencje Ojca św. Franciszka, Ojczyznę, Dzieci, które po raz I przystąpiły do Komunii św. Rodziny, Chorych i nas samych, odmawiając: Pod Twoją obronę uciekamy się

6 Niedziela Wielkanocy 6.05.2018 r.

6 Niedziela Wielkanocy 6.05.2018 r.

 1. Dzisiaj zgodnie z wielowiekową tradycją odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin;

o godz. 1400 w Zagajewie i o godz. 1530 w Raczkowie na Mszach św. będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o pomyślne i obfite plony.

 1. Jutro po Nabożeństwie Majowym miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski oraz 4 dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w piątek – po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego,

- w sobotę – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;

- przyszła niedziela to Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 1030 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej.

W tym dniu zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po Mszy św.
o godz. 1600 w naszym kościele ze śpiewem litanii udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 1. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie
  o godz. 1830, a po nich celebrujemy Mszę świętą. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie
  o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.
 2. W przyszłą niedzielę akcja oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 1. Siostry Bernardynki i Bracia Postulanci zapraszają na Drogę Światła – czuwanie modlitewne – do kościoła S. Bernardynek w sobotę 19.05. na godz. 2000. Prosimy aby w nabożeństwie wzięła udział młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 2. Parafia pw. Św. Mikołaja w Warcie organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.
 3. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  ŚP. Norbert Ostraszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

5 Niedziela Wielkanocy 29.04.2018 r.

5 Niedziela Wielkanocy 29.04.2018 r.

 1. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę – wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła; to również Dzień Polonii i Flagi Narodowej.

- w I czwartek m-ca – Urocz. NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.

W Kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1200 S. Paula Wioletta Kuźmińska, juniorystka złoży uroczyste śluby wieczyste. Prosimy o modlitwę w intencji Siostry Profeski.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków naszej parafii i ich rodzin o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

Episkopat Polski informuje, że w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Św. i chrześcijańskich uczynków miłosierdzia.

- w I sobotę –Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

- w przyszłą niedzielę – zgodnie z wielowiekową tradycją odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin.

W naszej parafii o godz. 1400 w Zagajewie i o godz. 1530 w Raczkowie na Mszach św. będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o pomyślne i obfite plony.

 1. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 2. Od wtorku 1 maja rozpoczynamy codzienne Nabożeństwa Majowe z litanią loretańską. W naszym kościele w dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 1830 , a następnie Msza święta. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwo majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.
 3. Bóg pozwolił, aby Święci byli naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Chętnie śpieszą nam z pomocą, gdy się do nich uciekamy z ufnością. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa do świętych po Mszy św. wieczornej i tak:

- we wtorek 3 dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek nabożeństwo do bł. Ojca Rafała z Proszowic, którego sarkofag znajduje się w naszym kościele,

- w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pisząc prośby i podziękowania do świętych prosimy ich aby wstawiali się za nas i przekazywali nasze intencje Panu Bogu. Kartki z prośbami prosimy zostawiać przy wizerunkach świętych w naszym kościele.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Jerzy Kowalczyk i ŚP. Krystian Tarcz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

4 Niedziela Wielkanocy 21.04.2018 r.

4 Niedziela Wielkanocy 21.04.2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecajmy w naszych modlitwach powołania z naszej parafii, braci postulantów i kleryków naszej zakonnej prowincji oraz seminarium naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów którzy pracowali w naszej parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika patrona Polski,

- w wtorek – św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika,

- w środę – święto św. Marka, ewangelisty,

- w sobotę – św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

4. Organizujemy wyjazd młodzieży na Uwielbieniową Łódź Ratunkową do Łodzi w piątek 27.04. Wyjazd w piątek o 1700 z klasztoru. Koszt 20 zł. Zapisy dziś i jutro w zakrystii.

5. Bóg pozwolił, aby Święci byli naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Chętnie śpieszą nam z pomocą, gdy się do nich uciekamy z ufnością. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa do świętych po Mszy św. wieczornej i tak:

- we wtorek kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy z ucałowaniem relikwii,

- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek nabożeństwo do bł. Ojca Rafała z Proszowic, którego
sarkofag znajduje się w naszym kościele,

- w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pisząc prośby i podziękowania do świętych prosimy ich aby wstawiali się za nas i przekazywali nasze intencje Panu Bogu. Kartki z prośbami prosimy zostawiać przy wizerunkach świętych w naszym kościele.

6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, aby pogłębić wiarę i wiedzę.

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

3 Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

3 Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli do 21 kwietnia trwać będzie X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro przypada 91 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

4.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na
5. spotkanie w najbliższą niedzielę 22.04. po Mszy św. o godz. 1200. Organizujemy wyjazd młodzieży na Uwielbieniową Łódź Ratunkową do Łodzi w piątek 27.04. w godzinach popołudniowych. Koszt 20 zł.

6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, aby pogłębić wiarę i wiedzę.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Marian Ciołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018 r.

1. Dzisiaj – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699). O godz. 1500 będziemy celebrować godzinę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

2. Jutro przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca. Porządek Mszy św. powszedni. To również dzień świętości życia.

 

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dzieci rocznicowych i ich rodziców.

 

4. W związku ze zmianą czasu wieczorna Msza św. w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 1830.

 

5. W najbliższą środę wigilię swoich imienin będzie obchodził O. Juliusz. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji na godz. 1830.

 

6. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa.

 

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi was drogami Miłości Bożej.

 

8. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.

 

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: ŚP. Krystyna Sitarek i ŚP. Jarosław Podgórski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zmartwychwstanie Pańskie 1.04.2018 r.

Zmartwychwstanie Pańskie 1.04.2018 r.

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Z racji I poniedziałku miesiąca Msza św. o godz. 1600 w intencji zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca;

- w I czwartek – zapraszamy na Mszę św. o powołania na godz. 1830.

- w I piątek – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których modlimy się tego dnia we Mszy św. o godz. 1600. W tym dniu z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

4. W środę 4 kwietnia odbędą się obchody 78 rocznicy mordu dokonanego przez niemieckiego okupanta na kilkusetosobowej grupie pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w Warcie. O godz. 1030 Msza św. w intencji pomordowanych, przypomnienie wydarzeń i złożenie kwiatów pod pomnikiem na terenie Szpitala oraz wyjazd delegacji na mogiły pomordowanych.

5. Za tydzień w Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1030 Msza św. w intencji FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne. O godz. 1500 będziemy celebrować godzinę Miłosierdzia Bożego. W dniu tym – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699)

6. Jest kilka miejsc na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II od 6-8 kwietnia (pt-ndz). W programie: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków z udziałem w uroczystościach Bożego Miłosierdzia. Koszt 290 zł. Zapisanych prosimy o uregulowanie płatności dziś i w najbliższych dniach w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 700 z klasztoru. Prosimy o zabranie dokumentów uprawniających do zniżek przy zwiedzaniu.

7. W związku ze zmianą czasu wieczorna Msza św. w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 1830.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy Br. Hiacyntowi i Panu Tadeuszowi Chrzan za świąteczny wystrój kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Swoją wdzięczność wyrażamy Ministrantom i Młodzieży Oazowej za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego oraz przygotowanie całonocnej adoracji przy grobie. Słowa podziękowań kierujemy do Strażaków za wzorową postawę przy grobie Pana Jezusa.

9. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.

10. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia: Niech Wasze serca napełni pokój, który przynosi w darze Zmartwychwstały Chrystus. Odwaga, z jaką Apostołowie, napełnieni Duchem Świętym, głosili prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa niech Wam towarzyszy każdego dnia. Niech będzie mocą do bycia w świecie świadkami nowej ewangelizacji. Chrystus Zmartwychwstał! Zmartwychwstał prawdziwie! Alleluja! Alleluja!

Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

1. W Wielkim Tygodniu, starajmy się nie pozostawać obojętnymi na wydarzenia, które będziemy przeżywali i uobecniali w liturgii. Niech nam pomogą w tym rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy. Witamy w naszej wspólnocie O. Kordiana, życząc mu obfitości Darów Ducha Świętego. Jutro dzień spowiedzi świętej, a o godz. 900 Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia.

2. Dziś o godz. 1145 na placu przy ul. Przedwiośnie odbędzie się poświęcenie palm i uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizacje piątkowego Misterium Męki Pańskiej i dzisiejszego wjazdu. Niech dobry Bóg wynagrodzi podjęty trud i Wam błogosławi.

3. Są wolne miejsca na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II od 6-8 kwietnia br. (pt-ndz). W programie: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice – Muzeum Jana Pawła II, Kraków – Wawel i droga królewska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z udziałem w uroczystościach Bożego Miłosierdzia. Koszt 290 zł (cena zawiera: ubezpieczenie, przejazd, wyżywienie, nocleg, bilety wstępu). Zapisanych prosimy o uregulowanie płatności, a nowe osoby o zgłaszanie się dziś i w najbliższych dniach w zakrystii.

4. Od Czwartku do Soboty przeżywamy Święte Triduum Paschalne. W tych dniach nie będzie Mszy św. porannych.

- Wielki Czwartek: o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. W czasie liturgii sprawowany będzie obrzęd Mandatum (obmycia nóg apostołom). W Kościele Sióstr Bernardynek Msza Wieczerzy Pańskiej
o godz. 1700.

- Wielki Piątek: to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa,

w tym dniu obowiązuje post ścisły (nie spożywamy potraw mięsnych jedząc trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; zachęca się do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 700. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 1800, a w Kościele Sióstr Bernardynek,
o godz. 1700.

- Wielka Sobota: jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli
zatrzymać się na adoracji.

W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny:

- w kościele: od godz. 900 do 1400

- na wioskach: od godz. 900: pierwszy kapłan od Dusznik w kierunku Łabędzi, a drugi kapłan: Zagajew i Raczków. Prosimy o przysłanie samochodów po kapłanów.
W sobotę o godz. 2200 początek Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, poświęcenie ognia i paschału na placu kościelnym, uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna. W Kościele Sióstr Bernardynek, Liturgia rozpocznie się o godz. 2000.

5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Polecamy Was i wasze rodziny Panu Bogu w codziennej modlitwie.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, która pomoże nam lepiej przeżyć Wielki Tydzień.

PLAN REKOLEKCJI 25-28 marzec 2018 r.

Wielki PONIEDZIAŁEK - DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

8.30 – Spowiedź święta

9.00 – Msza święta z nauką dla chorych

10.45 – Spowiedź święta

11.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży

11.50 – Spowiedź święta

12.00 – Msza święta z nauką dla dzieci

15.00 – Spowiedź święta

15.30 – Msza święta z nauką

16.30 – Spowiedź święta

17.00 – Msza święta z nauką

Wielki WTOREK

9.00 – Msza święta z nauką

11.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży

12.00 – Msza święta z nauką dla dzieci

16.30 – Droga Krzyżowa

17.00 – Msza święta z nauką

Wielka ŚRODA

9.00 – Msza święta z nauką

11.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży

12.00 – Msza święta z nauką dla dzieci

16.30 – Droga Krzyżowa

17.00 – Msza święta z nauką

Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła. Ofiary składane na tace od jutra w czasie rekolekcji, przeznaczone będą na potrzeby klasztoru w Krakowie, gdzie posługuje O. Kordian.

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

1. Jutro uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1700, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800
i 1030 – suma odpustowa. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy wszystkie osoby noszące jego imię, a szczególnie pap. Seniora Benedykta XVI i Matkę Przełożoną Klasztoru Sióstr Bernardynek s. Józefę.

2. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi O. Kordian z Krakowa. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła. W Niedzielę Palmową zapraszamy na uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku, który rozpocznie się poświęceniem palm na placu przy ul. Przedwiośnie o godz. 1145.

3. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta, które rozpoczniemy w najbliższy piątek 23 marca Mszą św. w kościele św. Mikołaja o godz. 1800. Szczegóły na plakatach. Próba generalna Misterium jutro o godz. 1900 i w czwartek o godz. 1800 w klasztorze. Obecność obowiązkowa.

4. Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przed I komunią św. po Mszy św. o godz. 1200.5.

5. Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6-8 kwietnia br. W programie: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice – Muzeum Jana Pawła II, Oświęcim obóz koncentracyjny, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II z udziałem w uroczystościach Bożego Miłosierdzia. Koszt 290 zł (cena zawiera: ubezpieczenie, przejazd, wyżywienie, nocleg, bilety wstępu). Chętnych prosimy o zgłaszanie się w najbliższych tygodniach. Wpisowe 100 zł.

6. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Polecamy Was i wasze rodziny Panu Bogu w codziennej modlitwie.

7. Wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy was opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu bł. O. Rafała.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła, która pomoże nam lepiej przygotować się do świąt wielkanocnych.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

086733
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
82
76
467
44112
4147
4759
86733
Twoje IP: 54.224.151.24
2018-05-24