Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera i Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

- w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta; w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Od poniedziałku do soboty od 730 do 1830 zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

4. Nasi współbracia z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają od 29 – 31 maja br., młodzież męską od 14 roku życia na weekendowe dni skupienia. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie internetowej sanktuarium kalwaryjskiego.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Sprzęt można składować na parkingu klasztornym 2 czerwca br. do godz. 1400.

6. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Promieniowanie świętości – Na czym polegała wielkość i świętość Prymasa Tysiąclecia?, Teorie spiskowe – Jak podchodzić do tzw. teorii spiskowych?

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

6 Niedziela Wielkanocy 17.05.2020 r.

6 Niedziela Wielkanocy 17.05.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,

- w środę – święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera,

- w piątek – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy i 1 dzień nowenny do Ducha Świętego,

- w sobotę – święto rocznicy poświęcenia bazyliki św. Franciszka z Asyżu,

- w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta; w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Od poniedziałku do soboty od 730 do 1830 zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

4. Dla uczczenia 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, już w wigilię urodzin, tj. dzisiaj o godz. 1830 (po Nabożeństwie Majowym) Siostry Bernardynki serdecznie zapraszają do kościoła na wspólnotowy Różaniec dziękczynny za św. Jana Pawła II i jego pontyfikat.

5. Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Warcie zapraszają na wystawę
pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”, którą można zobaczyć jutro w
godz. 800 – 1800 na rynku Warckim

6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Sprzęt można składować na parkingu klasztornym 2 czerwca br. do godz. 1400.

7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Czy Bóg karze? – Jak rozumieć sens Bożego karania, Ideologiczny wirus – jak wykorzystuje się pandemię do przyśpieszenia procesów antychrześcijańskich i antynarodowych.

8. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

9. W ostatnim tygodniu odszedł: ŚP. Zbigniew Zakrzewski, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 1200.

5 Niedziela Wielkanocy 10.05.2020 r.

5 Niedziela Wielkanocy 10.05.2020 r.

1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 będzie można oddać krew w klasztorze.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera,

- w środę – 39 rocznica zamachu na Jana Pawła II, który powiedział: „Nie wiem, kto włożył pistolet w rękę strzelca, wiem jednak, kto zmienił lot kuli”. Mszą św. o godz. 1830 rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie, a po Mszy św. ze śpiewem litanii pójdziemy w procesji do kościoła Sióstr Bernardynek na modlitwę różańcową.

- w czwartek – święto św. Macieja, apostoła,

– w piątek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony,

- w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

Tego dnia wigilię swoich imienin będzie przeżywał O. Sławomir – proboszcz parafii i przełożony naszej wspólnoty zakonnej. Zapraszamy parafian i sympatyków w sobotę na różaniec o godz. 1800 i Mszę św. w intencji O. Sławomira.

3. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny – szczególnie O. Sławomirowi –życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe na godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Od poniedziałku do soboty od 730 do 1830 zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Naszą wdzięczność wyrażamy także
P. Jerzemu Pawlakowi, który z potrzeby serca opiekuje się kapliczką Matki Bożej.

4 Niedziela Wielkanocy 3.05.2020 r.

4 Niedziela Wielkanocy 3.05.2020 r.

1. Pamiętając o doniosłym wydarzeniu 3 maja w 1791 r., polecajmy dziś Maryi – Królowej Polski naszą Ojczyznę i nas samych.

2. W rozpoczętym Tygodniu Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego podczas Nabożeństw Majowych, a szczególnie w I czwartek miesiąca, będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

- jutro po Nabożeństwie Majowym miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- w środę – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów.

- w piątek – urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 będzie można oddać krew w klasztorze. Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

3. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i rocznice życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe na godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Od poniedziałku do soboty od 730 do 1830 zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

5. W związku z trwającym stanem epidemii termin Pierwszej Komunii Świętych został przeniesiony na niedzielę 20 września br.

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła ŚP. Józefa Gryczyńska. Wieczny odpoczynek...

3 Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 r.

3 Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 r.

1. W Tygodniu Biblijnym przypada I piątek i I sobota miesiąca.

- w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i d-ra Kościoła, oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

- w I piątek – o godz. 1600 Msza św. w int. chorych z parafii, których odwiedzimy w domach od godz. 900. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 1 maja br., Bp. Wiesław Mering udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. W zamian wiernych zachęca się do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.

- w I sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z 3 maja. Msze św. jak w dzień powszedni. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

- w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1030 w intencji miejscowej wspólnoty FZŚ.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i rocznice życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Od piątku 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa Majowe na godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600.
U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

Od poniedziałku do soboty od 730 do 1800 zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

4. W związku z trwającym stanem epidemii termin Pierwszej Komunii Świętych został przeniesiony na niedzielę 20 września br.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Biblia: dom wyznawców Chrystusa, oraz Cyfrowa kwarantanna.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła ŚP. Halina Gosławska,
której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…

„Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19”

Zarządzenie w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii

w związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym

W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia i z dnia 19 kwietnia 2020 roku uwzględniającym program „Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19”, łagodzący obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, z dniem 20 kwietnia br. ustanawiam dla Diecezji Włocławskiej następujące zasady posługi duszpasterskiej:

 

1.     Zgodnie z decyzją władz państwowych liczba uczestniczących w Mszy św. lub innym obrzędzie liturgicznym będzie zależała od powierzchni świątyni: w kościele lub kaplicy na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m2. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 metry.

 

2.     W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności w Eucharystii mogą uczestniczyć osoby związane z intencją danej Mszy św.

 

3.     Liturgię należy sprawować nadal przy zaangażowaniu minimalnej liczby osób posługujących.

 

4.     Na drzwiach kościołów należy wywiesić informację dotyczącą liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii w danym kościele i należy ten przepis właściwie egzekwować.

 

5.     Wierni, uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Dotyczy to również usługujących przy ołtarzu. Przystępując do Komunii Świętej wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego. Z obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii zwolnieni są jedynie duchowni, którzy ją sprawują. Poza liturgią należy zachować stosowne przepisy prawa państwowego.

 

6.     Kościoły nadal powinny pozostać otwarte, tak by dać wiernym codzienną okazję do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi świętej, którą należy zorganizować według zasad przyjętych na czas epidemii, dbając o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i zasad higieny.

 

7.     Co do sprawowania pogrzebu, obowiązuje przepis, według którego w kościele lub kaplicy, w którym sprawowana jest Msza św. pogrzebowa, będzie mogła przebywać liczba wiernych ustalana według przelicznika: jedna osoba na 15 m2. Dlatego o powyższych przepisach należy poinformować rodzinę i zalecić, aby poza najbliższymi krewnymi nikt inny w pogrzebie nie uczestniczył, a w każdym razie, by uczestników pogrzebu nie było więcej, niż dopuszczalna liczba osób. Dotyczy to również zgromadzenia na cmentarzu, gdzie może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Dodatkowo należy pamiętać o zachowaniu pomiędzy osobami odległości minimum 2 metrów od siebie.

 

 

8.     Trumna bądź urna powinna być przywieziona bezpośrednio do kościoła. Pogrzeb należy odprawić zaczynając od razu od drugiej stacji w kościele, co oznacza, że nie odbywa się stacja w domu zmarłego lub w kaplicy przedpogrzebowej, ani nie urządza się procesji do kościoła.

 

9.     W odniesieniu do liturgii pogrzebowej utrzymany zostaje zakaz organizacji konduktów (między kościołem a cmentarzem). Należy pamiętać o nieotwieraniu trumny.

 

10.  Za zgodą rodziny można ograniczyć ceremonię pogrzebu do stacji przy grobie, a Mszę św. w intencji zmarłego odprawić w terminie uzgodnionym z rodziną, bez ciała zmarłego.

 

11.  Na wyraźne żądanie władz sanitarnych należy ograniczyć ceremonię pogrzebu do stacji przy grobie, a Mszę św. odprawić w terminie uzgodnionym z rodziną, bez ciała zmarłego.

 

12.  Do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, udzielona dekretem z dnia 25 marca br. Do skorzystania z dyspensy zachęca się przede wszystkim osoby chore, noszące objawy infekcji dróg oddechowych, starsze i będące w grupie ryzyka zarażenia wirusem. Osoby korzystające z tej dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii św. duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. Dyspensa nie jest równoznaczna z zakazem uczestnictwa we Mszach świętych w kościołach (zgodnie z przyjętym limitem wiernych).

 

13.  Należy podtrzymać możliwość udzielania Komunii Świętej wiernym, którzy indywidualnie o to proszą, a którzy łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.

 

14.  Nadal zaleca się, aby parafie ze swoich świątyń transmitowały w mediach społecznościowych niedzielną Mszę św. z homilią duszpasterza, jak również – w miarę możliwości – inne nabożeństwa i modlitwy.

 

15.  Zachęcam do kontynuowania ufnej modlitwy o ustanie epidemii poprzez śpiew Suplikacji oraz do codziennej modlitwy różańcowej o godzinie 20.30 w duchowej łączności kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

 

Powyższe zarządzenia obowiązują do odwołania.

 
Pozostają w mocy pozostałe przepisy wprowadzone Zarządzeniem w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce z dnia 21.03.2020 roku (L.dz. 371/2020) oraz Zarządzeniem w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii z dnia 25 marca 2020 roku (L.dz. 379/2020), które nie zostały zmienione niniejszym Zarządzeniem.

 

+Wiesław Mering, Biskup Włocławski

 

Ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii

Włocławek, 20 kwietnia 2020 roku (L.dz. 400/2020)

2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

1. Dzisiaj – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci siędo źródła miłosierdzia mojego (Dz 699). Zachęcamy do modlitwy rodzinnej Koronką do Bożego Miłosierdzia w godzinie miłosierdzia czyli o 1500. Do tej praktyki przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, patrona Polski,

- w piątek – św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika,

- w sobotę – święto św. Marka, ewangelisty.

3. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny czy urodziny, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

4. Bóg pozwolił, aby Święci byli naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Chętnie śpieszą nam z pomocą, gdy się do nich uciekamy z ufnością. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa do świętych po Mszy św. wieczornej i tak:

- we wtorek do św. Antoniego z Padwy,

- w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek do bł. Ojca Rafała z Proszowic, którego sarkofag znajduje się w naszym kościele,

- w piątek do św. Jana Pawła II i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Piszmy prośby i podziękowania do świętych aby wstawiali się za nami u Pana Boga.

5. Informujemy, że od jutra, podczas Mszy św. i innych obrzędów sprawowanych w naszym kościele może przebywać równocześnie do 40 osób. Osoby powinny zachować bezpieczną odległość między sobą oraz zakryć twarz, odsłaniając ją przy przyjmowaniu Komunii świętej, tak aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski. Osoby chore, z objawami infekcji dróg oddechowych, starsze i będące w grupie ryzyka zarażenia wirusem, mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w domu, transmitowanej przez środki społecznego przekazu.

6. Od poniedziałku do soboty od 730 do 1600 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Sióstr Bernardynek.

7. Niech zmartwychwstały Chrystus dodaje sił i odwagi, a pewność, że pokonał On ból, cierpienie i śmierć, napawa ufnością, że wszystko ma sens jedynie w Bogu.

Komunikat Kurii dot. Pierwszej Komunii Świętej

Włocławek, 10 kwietnia 2020 r.

 

L.dz. 392/2020

Komunikat Kurii Diecezjalnej dotyczący uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania

W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami zarządzonymi przez władze państwowe, jak również decyzją z dnia 9 kwietnia 2020 roku o ich przedłużeniu, biskup włocławski Wiesław Mering postanowił:

1.     do czasu ustania stanu epidemii zawiesić organizowanie jakichkolwiek spotkań formacyjnych i przygotowań (w tym pierwszych spowiedzi) dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie można je na nowo podjąć po powrocie dzieci i młodzieży do szkół;

2.     odwołać wszystkie zaplanowane na miesiąc kwiecień i maj uroczystości pierwszych spowiedzi i Pierwszych Komunii Świętych w parafiach diecezji włocławskiej. Jeżeli stan epidemii będzie trwał nadal, ograniczenie to dotknie także czerwcowych terminów tychże uroczystości;

3.     terminy Pierwszych Komunii Świętych w parafiach należy przenieść na czas ustania zagrożenia, po porozumieniu Księdza Proboszcza z rodzicami dzieci, jednak nie wcześniej, niż na miesiąc czerwiec (o ile nie zajdzie sytuacja, o której w pkt. 2);

4.     pozostawia się możliwość organizowania Pierwszej Komunii Świętej dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny także w maju (przy przestrzeganiu limitu uczestników liturgii). Może się ona odbyć w dzień powszedni na Mszy parafialnej. Do Księdza Proboszcza i Rodziców należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia;

5.     ponieważ w czasie trwania epidemii odwołane są bierzmowania, nowe terminy należy ustalać bezpośrednio z Księżmi Biskupami, najlepiej po ustaniu epidemii.

ks. prał dr Artur Niemira

       Kanclerz Kurii


 

Zmartwychwstanie Pańskie 12.04.2020 r.

Zmartwychwstanie Pańskie 12.04.2020 r.

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”.

2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy celebrować w przyszłą niedzielę. W dniu tym – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).

5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy Br. Hiacyntowi i Panu Tadeuszowi Chrzan za świąteczny wystrój kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu.

6. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny i urodziny, a w dniu dzisiejszym
O. Juliuszowi, życzymy opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

7. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszej parafii.

8. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, przyjmijcie od nas życzenia:

 

Niech ten święty czas Wielkanocy, będzie dla Nas momentem szczególnego doświadczenia Bożej miłości, posuniętej aż po krzyż, śmierć i grób, a przypieczętowanej chwalebnym zmartwychwstaniem.

Niech Krzyż Chrystusa, który „stał się drzewem życia” osłoni Nas przed wszelkim złem, a jego owoce niech będą Naszym codziennym pokarmem.

Niedziela Palmowa 5.04.2020 r.

Niedziela Palmowa 5.04.2020 r.

1. Jutro wieczorna Msza św. o godz. 1830 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach comiesięcznych.

2. Obchody tegorocznych Świąt będą przebiegały w nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej wprowadzeniem przez władze państwowe stanu epidemii. Niezależnie od warunków, dla chrześcijanina Wielkanoc jest największym
i najważniejszym świętem, do którego należy się właściwie przygotować
i głęboko je przeżyć. Od czwartku do soboty przeżywamy Święte Triduum Paschalne. W tych dniach nie będzie Mszy św. porannych.

- W Wielki Czwartek o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” zamilkną dzwony i organy, aby po Komunii Świętej, przenieść Najświętszy Sakrament do ciemnicy.

- W Wielki Piątek wspominamy mękę Pana Jezusa; w tym dniu obowiązuje post ścisły (nie spożywamy potraw mięsnych jedząc trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 700. Droga Krzyżowa o godz. 1730, a Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Czuwanie przy Grobie Pana Jezusa potrwa do godz. 2200.

- W Wielką Sobotę przyjdźmy do kościoła, aby zatrzymać się na adoracji przed Panem Jezusem. Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 2000.

W tym roku tzw. „święconka” będzie miała charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła osoba, korzystając z modlitwy zamieszczonej na stronie internetowej parafii w zakładce Ogłoszenia Duszpasterskie, lub odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Nie używa się wody święconej.

3. Podejmijmy w rodzinach modlitwę różańcową za pomocą mediów codziennie o godz. 2030.

4. W poniedziałek Msze św. i spowiedź o godz.:  900, 1100, 1700, 1830;
we wtorek Msze św. i spowiedź o godz.:  900, 1100, 1830.

Spowiadamy także w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 900 do 1700.                                               

5. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Andrzej Jan Gołdyn, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

7. Wszystkim życzymy pokoju i dobra oraz polecamy was Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem bł. O. Rafała z Proszowic, modląc się o ustanie zarazy.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

223118
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
98
211
1239
179481
4766
7449
223118
Twoje IP: 37.248.215.155
2020-05-25