Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Wszystkie dzieci, zapraszamy do udziału w Mszach wrześniowych o godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego i wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Naszymi modlitwami wypraszajmy pokój serca dla rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.

- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

- w czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty; to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, a szczególnie społeczność Szpitala w Warcie.

- w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika i św. Piotra z Alkantary, prezbitera;

- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 r. mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.
 3. W przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Najbliższe spotkanie dla ministrantów w sobotę 20 października o godz. 1600 przy zakrystii. Zapraszamy chłopców z klasy 2 i starszych. Spotkania dla Młodzieży Oazowej w piątek o godz. 1800 serdecznie zapraszamy.
 4. Apostolat Jezusa i Maryi organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28.11 – 5.12.2018 r. Kosz 500 zł i 200 euro. Szczegółowe informacje: Pan JAN SIERADZAN, telefon 534 142 466.
 5. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież.
 6. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy
 7. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów, a dziś w Dniu Edukacji Narodowej nauczycieli i pracowników oświaty: Pod Twoją obronę uciekamy się

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

 1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. w tygodniu z godz. 1830 na 1700.
 2. W środę 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który kieruje uwagę na dbałość naszego zdrowia psychicznego, czy też na pomoc osobom chorym z naszego otoczenia. Pamiętajmy w modlitwie o pacjentach i personelu naszego warckiego szpitala.
 3. W sobotę przeżywamy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. To również 13 dzień miesiąca i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo różańcowe wyjątkowo w tym dniu będzie po Mszy św. o godz. 1700 na które serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w niedzielę 14.10. obchodząc w Polsce XVIII Dzień Papieski przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież. Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Honoratowi składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 1. Z serca dziękujemy w imieniu naszej wspólnoty WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bernardyńskiej Prowincji za wsparcie naszych braci płodami ziemi. Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz trud obfitym błogosławieństwem.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy w którym warto przeczytać: Różaniec z Maryją do Chrystusa – O cechach kultu maryjnego i modlitwy różańcowej w Medjugorie – mówi abp Henryk Hoser SAC,  Ostatni moment – Czy to już ostatni moment, żeby miliony katolików w Polsce poważnie potraktowały swoją wiarę i swój Kościół?

26 Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

26 Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy O. Albina oraz współbraci z Seminarium. W nasze serca wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci tegorocznymi płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy za płody ziemi które jutro ofiarujecie na potrzeby braci z WSD. Zapewniamy was o naszej pamięci w modlitwie.

Początek zbiórki jutro od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).

Nabożeństwo różańcowe w dni poweszednie o godz. 1700 a póżniej Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600.

Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. w tygodniu z godz. 1830 na 1700.

U Sióstr Bernardynek nabożeństwa o godz. 1600.

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, a w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek –wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

- we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

- w I czwartek m-ca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA FRANCISZKA Z ASYŻU. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 800 (u sióstr Bernardynek), 900 i  1700. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 1630, aby po zakończeniu Mszy św. wziąć udział w nabożeństwie „Transitus”, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1600 w int. chorych. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej braci postulantów, którzy rozpoczęli roczny Postulat. Życzymy im wytrwałości w powołaniu, wzrostu w świętości, dobrego rozeznania powołania oraz wstawiennictwa bł. o. Rafała z Proszowic. Polecamy ich waszej modlitwie.
 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 3. W piątek odeszła do Pana + Elżbieta Rudecka, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek.....

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy i naszej Bernardyńskiej Prowincji; W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

- w środę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników;

- w czwartek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościli O. Albina i naszych współbraci z WSD. W nasze serca już dawno wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia. W ich imieniu i naszej Bernardyńskiej Prowincji zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie 1 października naszych braci płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki 1 października w poniedziałek od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).
 3. Spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 14 października po Mszy św. o godz. 1200.
 4. Z serca dziękujemy za modlitwę i życzliwość, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru.
 5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii. Wyjazd 6 października o godz. 730 z klasztoru.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.

 

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; to także kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

- we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski dzieci i młodzieży;

- w środę – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.
 2. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, a szczególną wdzięczność wyrażamy mieszkańcom Bartochowa za udział i przygotowanie dożynek parafialnych.
 3. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Jan Wosiak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

23 Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w czwartek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, b-pa i d-ra Kościoła. To również 13 przedostatnie spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej.

- w piątek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Mikołaja na godz. 1800, po której rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Informujemy, że nie będzie Mszy św. wieczornej w naszym kościele.

- w sobotę 15 września – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Zapraszamy chłopców z drugiej klasy szkoły podstawowej i starszych do Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów. Spotkania w I i III sobotę miesiąca o godz. 1600 przy zakrystii.
 3. W sobotę 15 września spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania od godz. 900.
 4. Spotkania biblijne w środy po Mszy św. wieczornej około godz. 1900 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękując za duchowe owoce Królowania Maryi Jasnogórskiej oraz za tegoroczne plony i trud pracy rolników Klasztor organizuje 6 października br. pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła oraz płody ziemi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.
 8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Janina Kaczorowska, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

20 Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

20 Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

- we wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

- w piątek – święto św. Bartłomieja, apostoła,

-w sobotę – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Bogu w Trójcy Jedynemu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej i wam Kochani Siostry i Bracia dziękujemy za uczestnictwo i przygotowanie 7 Festynu Parafialnego. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i pomoc, płody rolne, produkty spożywcze, fanty, kwiaty i ofiary, które złożyliście przy tej okazji na system przeciwpożarowy kościoła i klasztoru. Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami i niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem. Amen.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Bonawenturę Wierzejewskiego, misjonarza z Sudanu Południowego, który będzie głosił kazania a po Mszy św. zbierał ofiary do puszek na cele misyjne.
 4. Od 2 września zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci na godz. 1200.
 5. Spotkanie powakacyjne dla ministrantów w sobotę 1 września o godz. 1700 przy zakrystii. Zapraszamy aktualnych ministrantów i ich rodziców oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.
 6. Młodzież Franciszkańską zapraszamy na spotkanie w niedzielę 2 września na godz. 1115 do salki oazy. Zostanie omówiona pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: ŚP. Mirosław Andrzej Wasilewski. Wieczny odpoczynek...

22 Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

22 Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca, a liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla LO w Warcie o godz. 900. Wieczorna Msza św. o godz. 1830 będzie sprawowana za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- w I czwartek m-ca – zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołanych i o powołania na godz. 1830.

- w I piątek m-ca – zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których sprawujemy Mszę św. o godz. 1600.

- w sobotę – święto Narodzenia NMP. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Wyruszymy z klasztoru o godz. 800. Powrót pieszo około godz. 1800.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Od dzisiejszej niedzieli kontynuujemy Msze św. z udziałem dzieci o godz. 1200.
 3. Zapraszamy chętnych chłopców po 2 klasie szkoły podstawowej do Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów. Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w kościele. Prosimy o obecność.
 5. Podajemy porządek rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Warcie: godz. 815 dla klas I-III w budynku przy ul. Koźmińskiej 11, godz. 1000 dla klas 4-8 i klas 3 gimnazjalnych w budynku przy ul. Świętojańskiej 5, godz. 900 Msza św. dla wszystkich uczniów szkoły w parafii św. Mikołaja.
 6. Zapraszamy na spotkania przy Słowie Bożym (Krąg biblijny) i katechizmowe w środy po Mszy św. wieczornej około godz. 1900 do salki w klasztorze.
 7. W przyszłą niedzielę 9 września o godz. 1030 będziemy przeżywać dożynki parafialne. Gospodarzami są rolnicy z Bartochowa. Na Mszy św. o godz. 1200 błogosławieństwo dzieci, tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła oraz płody ziemi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Zofia Woźniak. Wieczny odpoczynek…

Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018 r.

Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przypada I Sobota miesiąca.

Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki,

- we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

- w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Dzisiaj w naszej świątyni gościmy O. Bonawenturę Wierzejewskiego, misjonarza z Sudanu Południowego, który głosi kazania, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na cele misyjne.
 3. Od 2 września zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci na godz. 1200.
 4. Spotkanie powakacyjne dla ministrantów w sobotę 1 września o godz. 1700 przy zakrystii. Zapraszamy aktualnych ministrantów i ich rodziców oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.
 5. Młodzież Franciszkańską zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 2 września na godz. 1115 do salki oazy. Zostanie omówiona pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w kościele. Prosimy o obecność.
 6. W sobotę 8 września zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z naszego Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Wyruszymy z klasztoru o godz. 800. Szczegółowy program na plakacie.
 7. Za 2 tygodnie tj. 9 września w niedzielę o godz. 1030 będziemy przeżywać dożynki parafialne. Gospodarzami są rolnicy z Bartochowa. Na Mszy św. o godz. 1200 błogosławieństwo dzieci, tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi.
 2. Jutro zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele w procesji pójdziemy do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.
 3. We wtorek 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, o godz. 1800 uroczystymi Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny. W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200, po której procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny, konkursy z nagrodami. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.
 4. Dziękujemy wam siostry i bracia za życzliwość i wszelaką pomoc, za ofiarowane płody rolne, fanty na loterię, produkty spożywcze i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Nasze podziękowania składamy Panu Mariuszowi Stępniowi za pomoc w uporządkowaniu ogrodu klasztornego, Panu Pawłowi Ostrowskiemu i wszystkim osobom z Małkowa, które włączyły się w zorganizowanie posiłku dla pielgrzymujących na Jasną Górę.
 5. W czwartek wspomnienie św. Beatrycze Silvy, a w piątek św. Jacka. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Wojciech Kopacki, ŚP. Zofia Reg i ŚP. Stanisław Pankiewicz. Wieczny odpoczynek...

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

111261
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
73
245
846
68287
3017
4879
111261
Twoje IP: 54.145.83.79
2018-10-20