Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

1 Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

- jutro – święto św. Andrzeja, apostoła,

- w I czwartek m-ca – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Msza św. w intencji powołań o godz. 1700.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Spowiadamy poł godziny przed każdą Mszą świętą. Od godz. 900 odwiedzimy chorych za których modlimy się na Mszy św. o godz. 1600.

- w I sobotę m-ca zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- za tydzień – w II niedzielę Adwentu – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

4. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 615 śpiew antyfony „Rorate coeli”, odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza święta. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą.

5. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa, który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii.

Od jutra Br. Hiacynt odwiedzi mieszkańców naszej parafii od godz. 900, przynosząc poświęcony opłatek. Dziękujemy za życzliwość z jaką Brat Hiacynt się spotyka i prosimy o przysłanie po niego samochodu.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek: Gołuchy – Łabędzie

-w środę: Bartochów

- w czwartek: Małków

- w piątek: Duszniki

6. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na rok2021.

7. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

8. W Tygodniku Idziemy warto przeczytać: Głos na pustyni – Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w adwencie chcemy pogłębić naszą modlitwę i życie duchowe? odpowiada o. Krzysztof Wons, Jezus traci poparcie! – Z poparciem dla Jezusa też było różnie. Na koniec przegrał z niejakim Barabaszem, komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Zofia Szczepaniak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1100. Wieczny odpoczynek…


 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy,

- w środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,

- w czwartek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera,

- w piątek – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera,

- w sobotę – św. Jakuba z Marchii, prezbitera

- za tydzień – w I niedzielę Adwentu – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ.

2. Przez miesiąc listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

4. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na rok 2021.

5. Dnia 26 listopada br., (tj. w czwartek), na ul. Zachodniej obok targowiska miejskiego w godzinach 900-1400, będzie stacjonował SPISOBUS, w którym będzie można dokonać obowiązkowego SPISU ROLNEGO.

6. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Zofia Linek, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1000. Informujemy, również że 10 listopada br., zmarł Ryszard Tomaszewski – tato Siostry Marianny – Bernardynki. Pogrzeb odbędzie się 25 listopada br., w Charłupi Małej o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…


 

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020 r.

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ

- w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

- w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy,

- w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

- w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP.

- przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1030 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przez listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe
o godz. 1630.
Karki z imionami zmarłych, możemy składać w zakrystii.

4. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł: Meandry niepodległości – Na ile Polska może być państwem niepodległym i suwerennym? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ. Zachęcamy do lektury.

5. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

6. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Leokadia Grzelak.

Wieczny odpoczynek…


 

32 Niedziela Zwykła 8.11.2020 r.

32 Niedziela Zwykła 8.11.2020 r.

1. Zapraszamy dziś na Różaniec do granic nieba o godz. 1700.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy

- w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła,

- w środę – Narodowe święto Niepodległości, rocznica podniesienia ciała
O. Rafała z Proszowic ponad posadzkę kościoła i wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Msze św. o godz. 700, 800 ( u Sióstr), 900 i 1700. Po każdej Mszy św. będziemy wypraszać liczne łaski za wstawiennictwem bł. O. Rafała z Proszowic. Przeszkodzeni sytuacją epidemiologiczną w kraju nie możemy przeprowadzić Triduum do O. Rafała.

- w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich,

- w sobotę – świętych męczennikówMikołaja Tavelićia i Towarzyszy.

3. Przez listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe
o godz. 1630.
Karki z imionami zmarłych, możemy składać w zakrystii. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad.

4. Apelujemy o przestrzeganie w kościołach norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa.

5. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł: Nie manipulujmy życiem – Z perspektywy naukowej płód nie jest częścią ciała kobiety, tylko odrębnym organizmem, rozwijającym się w jej łonie. – mówi genetyk kliniczny dr Jennifer Castañeda. Zachęcamy do lektury.

6. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

7. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Natalia Perek, której pogrzeb będzie jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…


 

Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020 r.

1. W Polsce rusza dzisiaj modlitewny szturm w postaci inicjatywy: „Różaniec Do Granic Nieba”. To narodowa mobilizacja w intencji obrony życia, która potrwa do 8 listopada. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową dziś o godz. 1530, jutro o 1630 a w pozostałe dni o godz. 1730 w naszym kościele. Zachęcamy także aby szczególnie w tych dniach modlić się na różańcu w domu. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z procesją.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

- w poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 1630 Różaniec do granic nieba, o godz. 1700 Msza św. wypominkowa i nabożeństwo za zmarłych z procesją. Kartki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego,

- w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

- w I czwartek – Msza św. o godz. 1700 za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele,

- w I piątek – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których się modlimy na Mszy św. o godz. 1600,

- w I sobotę – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Zapraszamy.

- w przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza św. w intencjach FZŚ.

3. Przez listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe
o godz. 1630.
Karki z imionami zmarłych, możemy składać w zakrystii. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: odbyć spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.

4. Apelujemy o przestrzeganie w kościołach norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa.                                        

5. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: - Co zamiast zniczy? – Co zrobić, jeśli nawiedzenie cmentarzy byłoby w tym roku utrudnione, a czasem niemożliwe?wskazuje ks. Henryk Zieliński, List z czyśćca – Potrzebę modlitwy za cierpiących czyściecprzypomina Krzysztof Ziemiec. Zachęcamy do lektury.

6. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.


 

30 Niedziela Zwykła 25.10.2020 r.

30 Niedziela Zwykła 25.10.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

- w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 1100 w kaplicy cmentarnej odczytamy wypominki a po nich około godz. 1200 Msza święta. Równocześnie o godz. 1200 Msza św. w kościele.

2. Wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: odbyć spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1700; u Sióstr nabożeństwa codziennie o godz. 1600, poprzedzone są adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 730.

4. Apelujemy o przestrzeganie w kościołach norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa.

5. Spotkanie modlitewne ze Świętymi, które miało być 31 października dla przygotowujących się do bierzmowania, zostało odwołane.

6. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: COVID-19 w domu – Jak postępować, kiedy w domu mamy kogoś zarażonego koronawirusem? Czyje będą media? – Plany repolonizacji i dekoncentracji mediów. Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Jezus, który zna serce każdego z nas, obficie nam błogosławi.

8. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.


 

Dekret Biskupa Włocławskiego

Włocławek, 17 października 2020 r.

 

 

 

 

 

L.dz. 1054/2020

 

DEKRET

Dyspensa oraz zarządzenie w sprawie duszpasterstwa w warunkach nowych rygorów sanitarnych

 

 

1.     W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i wprowadzonymi przez władze państwowe ograniczeniami liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefach żółtych i czerwonych, obowiązującymi od dnia 17 października br., mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie dla zdrowia i życia, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam niniejszym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wiernym Diecezji Włocławskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.

 

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Należy przy tym pamiętać, że  dyspensa udzielana jest dla duchowego dobra wiernych i zwalnia od konkretnego obowiązku zachowania prawa w szczególnym przypadku i dla słusznej przyczyny, dlatego brak możliwości uczestnictwa w Mszy niedzielnej zawsze pozostaje raną, stąd należy rozbudzać pragnienie Eucharystii i uczestniczyć w niej, gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność. Dlatego korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

 

2.     Dla stworzenia możliwości udziału większej liczby wiernych w Eucharystii, poszczególni proboszczowie i rektorzy kościołów mogą skorzystać z prawa do trynacji lub kwadrynacji w niedziele i święta nakazane, po uprzednim zgłoszeniu do Kurii Diecezjalnej i uzyskaniu przynajmniej ustnej zgody wikariusza generalnego.

 

3.     Podczas każdej liturgii należy umożliwić wiernym przyjęcie Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę. Nie wolno zmuszać wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, jak i pozbawiać ich takiej możliwości.

 

4.     Usilnie apeluję o przestrzeganie w kościołach norm sanitarnych, o których przypomniałem w komunikacie z dnia 4 września br. (L.dz. 937/2020), zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa przez wszystkich uczestników liturgii z wyjątkiem celebransa (obowiązek dotyczy więc innych księży posługujących, wiernych, służby liturgicznej itp.), o umieszczenie przy wejściu do kościoła i obiektów parafialnych informacji o obowiązku założenia maseczki oraz o udostępnienie wiernym płynów dezynfekujących, które należy umieścić przy wejściu do świątyni i innych obiektów parafialnych.

 

5.     Zachęcam ponadto, aby na zakończenie Mszy Świętych powrócić do praktyki śpiewu Suplikacji w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.

 

Dziękuję Duszpasterzom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim za codzienny wysiłek budowania wspólnoty Kościoła w trudnych czasach epidemii.

 

Wszystkim z serca błogosławię.

 

 

 

Ks. Artur Niemira                                                                               +Wiesław Mering

Kanclerz Kurii                                                                             Biskup Włocławski

 

_____________

Treść dekretu należy podać wiernym do wiadomości w niedzielę 18 października br. w ramach ogłoszeń podczas wszystkich Mszy świętych oraz umieścić na internetowych stronach parafialnych (i w innych mediach społecznościowych).

 

 

ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii

29 Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

29 Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika i św. Piotra z Alkantary, prezbitera,

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

- w środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

- w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

- w piątek – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1700, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600; u Sióstr nabożeństwa codziennie o godz. 1600, poprzedzone są adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 730.

4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.

5. Apelujemy o przestrzeganie w kościołach norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa.

6. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: Bohaterowie czasu pandemii, Jak się bronić przed epidemią? Zachęcamy do lektury.

7. Wczoraj przed południem w Rzeszowie zmarł Tadeusz Chłanda –
tata O. Juliusza. Polecamy go waszym modlitwom.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

28 Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

28 Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

1. Obchodzimy XX Dzień Papieski. Po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną, a niezamożną młodzież.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, po Mszy św. o godz. 1700. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.

- w środę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy,

- w czwartek – wspomnienieśw. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

- w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, a szczególnie O. Honoratowi, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

4. Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe na godz. 1700, a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr nabożeństwa codziennie o godz. 1600, poprzedzone są adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 730.

5. Spotkania biblijne w środy o godz. 1800 w klasztorze.

6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.

7. Szkoła Specjalna w Warcie przy ul. 3 Maja 29, oferuje pomoc dzieciom w nauce oraz bezpłatny dojazd i mało liczne klasy. Prowadzi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, integrację sensoryczną i zajęcia specjalistyczne. Organizuje atrakcyjne zajęcia opiekę profesjonalnej kadry, specjalistyczne metody pracy, przyjazną i rodzinną atmosferę. Zapewnia bezpłatne podręczniki i ciepły posiłek.

8. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: List papieża do świata – najnowszą encyklikę papieża Franciszka omawia ks. Henryk Zieliński, Więźniowie strachu – uważajmy, aby w czasie pandemii nie zbudować sobie przenośnego więzienia? Zachęcamy do lektury.

9. Królowej Różańca Świętego polecajmy Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych, Solenizantów, nauczycieli i pracowników oświaty słowami: Pod Twoją obronę uciekamy się

Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu 4.10.2020 r.

Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu 4.10.2020 r.

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA FRANCISZKA Z ASYŻU. We wspólnocie FZŚ to „Niedziela powołaniowa”; homilie głosi asystent Regionu Łódzkiego O. Stanisław Ziemiński OFM Conv, którego serdecznie witamy. Po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie członków wspólnoty i sympatyków św. Franciszka na salce. Dziś nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 1530, aby po zakończeniu Mszy św. o godz. 1600 wziąć udział w „Transitus”, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka.

2. Jutro comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

3. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku,

- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

- w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej,

- w sobotę – obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypomina aby dbać o własne zdrowie psychiczne i innych poprzez pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, chociażby poświęcając im czas i uwagę. Pamiętajmy w modlitwie o pacjentach i personelu naszego warckiego szpitala.

- za tydzień w niedzielę – obchodząc w Polsce XX Dzień Papieski przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną, a niezamożną młodzież.

4. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie towarzyszyła im w codziennym życiu.

5. W imieniu współbraci z Kalwarii Z., dziękujemy za płody ziemi i inne dary, które złożyliście na dla naszego Seminarium.

6. Przypominamy, o zmianie Msza św. w tygodniu: z godz. 1830 na godz. 1700.

7. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1700, a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr nabożeństwa codziennie o godz. 1600, poprzedzone są adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 730.

8. Po przerwie zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do klasztoru.

9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.                          

10. W najbliższą niedzielę rodziców i młodzieży, która pragnie rozpocząć przygotowanie do bierzmowania po Mszy św. o godz. 1200.

11. Gratulujemy i dziękujemy Ministrantom, którzy w ubiegłym tygodniu zdobyli 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski LSO w Siatkówce.

12. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły: Asyż św. Franciszka, Wiara w dobie pandemii. Zachęcamy do lektury.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszły: ŚP. Marianna Przybylska i ŚP. Helena Szczepaniak. Wieczny odpoczynek…


 

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

262794
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
4
174
365
220141
178
5502
262794
Twoje IP: 18.213.192.104
2020-12-02