Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Zapraszamy do oglądania Galerii Zdjęć. Masz pytanie, cenne sugestie, szukasz porady napisz na mejla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

15 Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel,

-w środę – święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana z naszej bernardyńskiej prowincji,

- w piątek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana,

- w sobotę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i d-ra Kościoła.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców za dwa tygodnie w niedzielę 29.07. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

4. W sierpniu, przeżywać będziemy odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

5. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. Dlatego dziś po Mszach świętych i za tydzień zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.

6. W najbliższą sobotę 21 lipca zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru na godz. 1900. Informujemy że nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 1830.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.

14 Niedziela Zwykła 08.07.2018 r.

14 Niedziela Zwykła 08.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towrzyszy,

- we wtorek – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy,

-w środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na kartkach możemy podać intencje.

- w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b-pa i męczennika,

- w piątek – wspomnienie św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy na procesję Fatimską z różańcem po Mszy świętej wieczornej.

- w sobotę – wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W okresie wakacyjnym nie sprawujemy Mszy św. o godz. 1200.

4. W następnym miesiącu, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu, prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy sołtysów wiosek, Stowarzyszenie Kobiet i Członkinie Żywej Róży na spotkanie organizacyjne przed tegorocznym odpustem parafialnym i festynem.

6. Jak co roku Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się w naszej parafii na postój obiadowy w Małkowie. W najbliższe 2 niedziele po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.

7. Zapraszamy na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do naszego klasztoru w sobotę 21 lipca na godz. 1900. W programie koncertu: „Nie ma jak u mamy”, „Fruwa twoja marynara”, „Lubię wrony”, „Szara kolęda”.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać: Kapłańskie przeprowadzki – Jaki jest sens przenoszenia księży z jednej parafii na drugą? – odpowiada bp. Wiesław Mering, - Przeciwko chrztowi – Co będzie kolejnym krokiem w laicyzacji katolickiej niegdyś Irlandii? Może zakaz chrztu dzieci? Kto nas wyżywi? – Dlaczego w Polsce trudno kupić żywność bezpośrednio od polskiego rolnika i dlaczego żywności z hipermarketów nie jest odżywcza? – pisze Monika Odrobińska.

9. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

13 Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

13 Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Licheńskiej i comiesięczna Msza św. za zmarłych, których imiona możemy składać w zakrystii;

- we wtorek – święto św. Tomasza, apostoła. W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał Brat Hiacynt, który pełni funkcje organisty, zakrystiana i ogrodnika. Dziękując za jego poświęcenie i trud zapraszamy na wieczorną Mszę św. imieninową w jego intencji.

- w I czwartek m-ca – zapraszamy na Mszę św. o powołania o godz. 1830

- w I piątek m-ca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie Bratu Hiacyntowi składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

4. Decyzją Zarządu naszej bernardyńskiej Prowincji naszą Wspólnotę zakonną opuszczają: O. Gabriel Kudzia, który będzie posługiwał w Piotrkowie Trybunalskim, O. Henryk Brzeziński w Kole i O. Faustyn Kuśnierz w Kalwarii Zebrzydowskiej, natomiast do naszej wspólnoty przybyli: O. Ireneusz Urban z Łodzi i O. Wenanty Kamiński z Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Odchodzącym Współbraciom dziękujemy za posługę w klasztorze i parafii, a nowych serdecznie witamy życząc obfitości Bożych darów.

5. W następnym miesiącu, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Patronki naszej świątyni Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu tegorocznego festynu, prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię.

Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać:

W Rzymie o młodzieży – Jaki obraz polskiej młodzieży zawiozą na synod polscy delegaci? – mówi abp Grzegorz Ryś, Niepewna przyszłość – Jak rysuje się przyszłość zjednoczonej Europy wobec narastającego konfliktu interesów? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

7. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, b-pa i męczennika

- w piątek - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1830 a u Sióstr o godz. 800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Kończy się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jesteśmy wezwani, abyśmy wynagradzali – poprzez modlitwę i Komunię św., np. w pierwsze piątki miesiąca – Sercu Pana Jezusa zranionemu grzechami, niewdzięcznością i oziębłością religijną ludzi. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta; w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

5. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać:

- Trzymam cię. Tata. – O nawróceniu i o ojcostwie znanego rapera Piotra Plichty, Totalitarna demokracja – Czy żyjemy w systemie, który nie cofnie się przed niczym, jeśli będzie mógł się zasłonić faktyczną lub spreparowaną „wolą ludu”? – pisze Marek Jurek.

6. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Osobę i intencje Ojca św. Franciszka, nas samych, Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, a także Chorych i Cierpiących, Solenizantów i Jubilatów zawierzmy przez Niepokalane Serce Maryi Opatrzności Bożej: Pod Twoją obronę uciekamy się…

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Romualda, opata;

- w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w niedzielę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W środę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 23.06. o godz. 1730 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie sprawowana będzie Msza św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji. Informujemy, że nie będzie nabożeństwa i Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele. Przyjęte intencje będą sprawowane na cmentarzu. Tego dnia obchodzimy także Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze warto przeczytać: Prawda o Polsce i Kościele – Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać? – odpowiada abp Stanisław Gądecki, - Dobry kierunek, złe pomysły – Czy trzeba w najbliższym czasie spodziewać się podwyżki cen paliw? – mówi prof. Robert Gwiazdowski.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Szczególnie dziękujemy za płody roli, którymi dzielicie się z nami. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

10 Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

- we wtorek – wspomnienie bł. Anastazego Pankiewicza i 107 męczenników, oraz ostatni wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę – święto św. Antoniego z Padwy, który od wieków także i w naszej społeczności jest patronem wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane przy ołtarzu św. Antoniego o godz. 700, 900, 1600 z błogosławieństwem indywidualnym każdego dziecka i o 1830; u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po każdej Mszy św. poświęcenie lilii. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy świętej.

- w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, b-pa i męczennika

- w piątek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1800.

4. W najbliższy wtorek 12.06. od godz. 900 zapraszamy do Miejskiego Parku w Warcie na 9 Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej Razem Możemy Wiele organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych w Wypadkach oraz Zespól Szkól Specjalnych.

5. W sobotę 16.06. w parafii św. Mikołaja odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. O godz. 1000 zawiązanie wspólnoty, a o 1200 Eucharystia. W spotkaniu będą uczestniczyć członkowie Kościoła Domowego, Ruchu Światło – Życie, Odnowy w Duchu Świętym i innych ruchów religijnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe i umocnić się wiarą innych, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6. Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „Wielka Gala Operowa” pod batutą dyrygenta Macieja Niesiołowskiego zaprasza na koncert który odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem.

7. Zespół Szkół Publicznych Warcie zaprasza w przyszłą niedzielę 17.06. na imprezę pt. Świat Bajek i Fantazji, która odbędzie się przy ul. Koźmińskiej 11 od godz. 1500. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła. W najnowszym numerze: Dwa światy – Skąd tyle niechęci do katolików świadczących o swojej wierze? – docieka Krzysztof Ziemiec, Azjaci mile widziani? – Polska musi otworzyć się na imigrantów z powodu braku rąk do pracy. Kogo szczególnie chcielibyśmy sprowadzić? – wyjaśnia Jacek Karnowski.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

9 Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

9 Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

1. Niezmiennie każdego roku czerwcowa liturgia i pobożność gromadzi nas wokół Jezusowego Serca, które jawi się jako czytelny znak miłości Pana Boga do człowieka.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem.

3. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać: I czwartek miesiąca oraz:

- jutro comiesięczna Msza św. za zmarłych, których imiona możemy składać w zakrystii;

- we wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, b-pa i męczennika oraz 8 wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę – wspomnienie św. Norberta, b-pa;

- w I czwartek m-ca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1800 w kościele św. Mikołaja Msza św. i procesja do czterech ołtarzy z fary do klasztoru. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1830 i nabożeństwa w naszym kościele. Przyjęte intencje będą sprawowane w kościele św. Mikołaja. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz na RYNKU – Personel SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO

II ołtarz przy AGROMIE – Miejscowość SOCHA

III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA - ŻEGLARZY

IV ołtarz przy GIMNAZJUM – Miejscowość GOŁUCHY – ŁABĘDZIE

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. powszedni. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1800.

5. W sobotę 9 czerwca zapraszamy na spotkanie młodzież oazową i ministrantów oraz ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600 w ich intencjach.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

7. Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „Wielka Gala Operowa” pod batutą dyrygenta Macieja Niesiołowskiego zaprasza na koncert który odbędzie się 16 czerwca o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem.

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: ŚP. Renata Kubik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.

  1. Dzisiaj Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1530 w Dusznikach.
  2. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać: I piątek i I sobotę miesiąca oraz:

- we wtorek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy i 7 wtorek nowenny do św. Antoniego;

- w środę - wspomnienie św. Jana Sarkandra, męczennika oraz św. Zdzisławy;

- w czwartek  - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu pragniemy oddać szczególną cześć - uwielbić aktem publicznym i uroczystym - ten Chleb i ten Kielich, przez które uczestniczymy w Ciele i Krwi Jezusa Chrystusa.

W naszym kościele Msze św. o godz.: 700, 900, 1130 i 1600, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po Mszy św. o godz. 1130, z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy dla Pana Jezusa nasze serca. Pójdziemy w uroczystej procesji, która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem przez życie - tam, gdzie żyjąc, pracując, śpiesząc, nosimy Go codziennie w ukryciu naszych serc. Prosimy do licznego udziału w procesji parafian i sympatyków a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do dzwonienia dzwonkami oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi.

O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała prosimy:

I Ołtarz – przy Rynku – TOMISŁAWICE – MIKOŁAJEWICE

II Ołtarz – przy „Agromie” – MĘŻCZYŹNI ŚWIĘTEGO JÓZEFA, APOSTOLAT MARYJNY, UL. ZACHODNIA

III ołtarz – przy Ośrodku Zdrowia - MYŚLIWI

IV ołtarz – przy Gimnazjum – OSP RACZKÓW

- w I piątek m-ca - wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Dzień Dziecka. Msza św. za chorych z parafii o godz. 1600. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca - zapraszamy do Sióstr Bernardynek na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 zmiana tajemnic różańcowych dla Grupy Żywego Różańca, a o 1030 Msza św. w intencji FZŚ i spotkanie formacyjne.

  1. W środę 30 maja po nabożeństwie majowym i Mszy św. odbędzie się próba dzieci komunijnych i rocznicowych przed procesja Bożego Ciała. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się czynnie włączyć do udziału w procesji. Prosimy rodziców, aby umożliwili dzieciom udział w tych jakże ważnych wydarzeniach w życiu wiary każdego dziecka.
  2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1800.
  3. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
  4. W sobotę 9 czerwca zapraszamy na spotkanie młodzież oazową i ministrantów oraz ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600 w ich intencjach.
  5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
  6. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach, a za tydzień o godz. 1530 w Dusznikach.

3. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 730 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowego.

U Sióstr Bernardynek Msze św. z kazaniem o godz. 800 i 1030 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy.

- we wtorek – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy i 6 wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego.

- w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także Dzień Matki.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owies, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 dzieci naszej parafii przystąpią do sakramentu I Komunii świętej.

W godzinach od 900 do 1200 będzie trwała akcja oddania krwi w klasztorze.

Po Mszy św. o godz. 1600 z figurą Matki Bożej Fatimskiej ze śpiewem litanii loretańskiej udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek na nabożeństwo fatimskie.

2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła;

- we wtorek - wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony oraz św. Zofii, wdowy i męczennicy; po Mszy św. o godz. 730 odprawimy 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

- w środę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;

- w czwartek - wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

- w piątek - wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

- w sobotę - wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca nam o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku.

Zapraszamy do modlitewnego udziału w Drodze Światła w kościele S. Bernardynek na godz. 2000. Prosimy o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

- w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530 w Łabędziach.

3. W najbliższą środę wigilię swoich imienin będzie obchodził O. Sławomir – proboszcz parafii i przełożony naszej wspólnoty. Parafian i grupy parafialne oraz sympatyków naszego kościoła i klasztoru, zapraszamy na różaniec o godz. 1800 i na wieczorną Mszę św. po nabożeństwie majowym w intencji O. Sławomira.

4.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Sławomirowi – proboszczowi naszej parafii, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U S. Bernardynek Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W środy po Mszy św. w klasztorze odbywają się spotkania biblijne. Zachęcamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Jezusem.

7. W sobotę 26.05. kolejne spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: o godz. 1000 grupa I, o 1100 grupa II i o 1200 grupa III – najmłodsza.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 02 - 03 czerwca br. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warcie. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w naszej parafii w zakrystii oraz parafii św. Mikołaja do 29 maja br.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Informujemy, że za ofiary składane w Wielką Sobotę za owiec, zostały zakupione donice zdobiące plac przed kościołem.

10. Warckie Centrum Kultury oraz Muzeum Kinematografii w łodzi zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Biegacze" w ramach 28. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu"

na którym są prezentowane filmy dokumentalne oraz reportaże o zagrożeniach stojących przed współczesnym człowiekiem. Projekcja 16 maja o godz. 18 / środa sala widowiskowa Warckiego Centrum Kultury w Warcie Po projekcji spotkanie z reżyserem Łukaszem Borowskim. Wstęp wolny.
O filmie: 240 kilometrów, 52 godziny, ponad kilometr wspinaczki. Ten maraton lekarze nazywają czystym szaleństwem, a uczestnicy dopiero podejmując taki wysiłek zapominają o problemach codzienności i czują, że żyją naprawdę.

10. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Miłosiernemu Bogu osobę i intencje Ojca św. Franciszka, Ojczyznę, Dzieci, które po raz I przystąpiły do Komunii św. Rodziny, Chorych i nas samych, odmawiając: Pod Twoją obronę uciekamy się

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

095226
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
157
126
710
52559
2851
4489
95226
Twoje IP: 54.81.102.236
2018-07-19