Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Wszystkie dzieci, zapraszamy do udziału w Mszach wrześniowych o godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy i naszej Bernardyńskiej Prowincji; W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

- w środę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników;

- w czwartek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościli O. Albina i naszych współbraci z WSD. W nasze serca już dawno wpisała się piękna tradycja, wspierania naszych braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia. W ich imieniu i naszej Bernardyńskiej Prowincji zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie 1 października naszych braci płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki 1 października w poniedziałek od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).
 3. Spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 14 października po Mszy św. o godz. 1200.
 4. Z serca dziękujemy za modlitwę i życzliwość, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru.
 5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii. Wyjazd 6 października o godz. 730 z klasztoru.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.

 

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; to także kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

- we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski dzieci i młodzieży;

- w środę – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.
 2. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, a szczególną wdzięczność wyrażamy mieszkańcom Bartochowa za udział i przygotowanie dożynek parafialnych.
 3. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie wpłaty do 30 września w zakrystii.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Jan Wosiak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

23 Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w czwartek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, b-pa i d-ra Kościoła. To również 13 przedostatnie spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej.

- w piątek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Mikołaja na godz. 1800, po której rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Informujemy, że nie będzie Mszy św. wieczornej w naszym kościele.

- w sobotę 15 września – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Zapraszamy chłopców z drugiej klasy szkoły podstawowej i starszych do Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów. Spotkania w I i III sobotę miesiąca o godz. 1600 przy zakrystii.
 3. W sobotę 15 września spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania od godz. 900.
 4. Spotkania biblijne w środy po Mszy św. wieczornej około godz. 1900 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękując za duchowe owoce Królowania Maryi Jasnogórskiej oraz za tegoroczne plony i trud pracy rolników Klasztor organizuje 6 października br. pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła oraz płody ziemi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.
 8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Janina Kaczorowska, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

20 Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

20 Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

- we wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

- w piątek – święto św. Bartłomieja, apostoła,

-w sobotę – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Bogu w Trójcy Jedynemu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej i wam Kochani Siostry i Bracia dziękujemy za uczestnictwo i przygotowanie 7 Festynu Parafialnego. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i pomoc, płody rolne, produkty spożywcze, fanty, kwiaty i ofiary, które złożyliście przy tej okazji na system przeciwpożarowy kościoła i klasztoru. Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami i niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem. Amen.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Bonawenturę Wierzejewskiego, misjonarza z Sudanu Południowego, który będzie głosił kazania a po Mszy św. zbierał ofiary do puszek na cele misyjne.
 4. Od 2 września zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci na godz. 1200.
 5. Spotkanie powakacyjne dla ministrantów w sobotę 1 września o godz. 1700 przy zakrystii. Zapraszamy aktualnych ministrantów i ich rodziców oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.
 6. Młodzież Franciszkańską zapraszamy na spotkanie w niedzielę 2 września na godz. 1115 do salki oazy. Zostanie omówiona pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: ŚP. Mirosław Andrzej Wasilewski. Wieczny odpoczynek...

22 Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

22 Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca, a liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla LO w Warcie o godz. 900. Wieczorna Msza św. o godz. 1830 będzie sprawowana za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- w I czwartek m-ca – zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołanych i o powołania na godz. 1830.

- w I piątek m-ca – zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których sprawujemy Mszę św. o godz. 1600.

- w sobotę – święto Narodzenia NMP. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Wyruszymy z klasztoru o godz. 800. Powrót pieszo około godz. 1800.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Od dzisiejszej niedzieli kontynuujemy Msze św. z udziałem dzieci o godz. 1200.
 3. Zapraszamy chętnych chłopców po 2 klasie szkoły podstawowej do Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów. Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w kościele. Prosimy o obecność.
 5. Podajemy porządek rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Warcie: godz. 815 dla klas I-III w budynku przy ul. Koźmińskiej 11, godz. 1000 dla klas 4-8 i klas 3 gimnazjalnych w budynku przy ul. Świętojańskiej 5, godz. 900 Msza św. dla wszystkich uczniów szkoły w parafii św. Mikołaja.
 6. Zapraszamy na spotkania przy Słowie Bożym (Krąg biblijny) i katechizmowe w środy po Mszy św. wieczornej około godz. 1900 do salki w klasztorze.
 7. W przyszłą niedzielę 9 września o godz. 1030 będziemy przeżywać dożynki parafialne. Gospodarzami są rolnicy z Bartochowa. Na Mszy św. o godz. 1200 błogosławieństwo dzieci, tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła oraz płody ziemi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Zofia Woźniak. Wieczny odpoczynek…

Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018 r.

Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu przypada I Sobota miesiąca.

Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki,

- we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

- w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 2. Dzisiaj w naszej świątyni gościmy O. Bonawenturę Wierzejewskiego, misjonarza z Sudanu Południowego, który głosi kazania, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na cele misyjne.
 3. Od 2 września zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci na godz. 1200.
 4. Spotkanie powakacyjne dla ministrantów w sobotę 1 września o godz. 1700 przy zakrystii. Zapraszamy aktualnych ministrantów i ich rodziców oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.
 5. Młodzież Franciszkańską zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 2 września na godz. 1115 do salki oazy. Zostanie omówiona pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w kościele. Prosimy o obecność.
 6. W sobotę 8 września zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z naszego Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Wyruszymy z klasztoru o godz. 800. Szczegółowy program na plakacie.
 7. Za 2 tygodnie tj. 9 września w niedzielę o godz. 1030 będziemy przeżywać dożynki parafialne. Gospodarzami są rolnicy z Bartochowa. Na Mszy św. o godz. 1200 błogosławieństwo dzieci, tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

19 Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi.
 2. Jutro zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 1830 w naszym kościele w procesji pójdziemy do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.
 3. We wtorek 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, o godz. 1800 uroczystymi Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny. W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200, po której procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny, konkursy z nagrodami. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.
 4. Dziękujemy wam siostry i bracia za życzliwość i wszelaką pomoc, za ofiarowane płody rolne, fanty na loterię, produkty spożywcze i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Nasze podziękowania składamy Panu Mariuszowi Stępniowi za pomoc w uporządkowaniu ogrodu klasztornego, Panu Pawłowi Ostrowskiemu i wszystkim osobom z Małkowa, które włączyły się w zorganizowanie posiłku dla pielgrzymujących na Jasną Górę.
 5. W czwartek wspomnienie św. Beatrycze Silvy, a w piątek św. Jacka. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: ŚP. Wojciech Kopacki, ŚP. Zofia Reg i ŚP. Stanisław Pankiewicz. Wieczny odpoczynek...

18 Niedziela Zwykła 5.08.2018 r.

18 Niedziela Zwykła 5.08.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- jutro Święto Przemienienia Pańskiego i miesięczna Msza św. za zmarłych,

- we środę – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego,

- w czwartek– święto św. Teresy Benedykty od Krzyża,dziewicy i męczennicy,

- w piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w sobotę – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

2. W czwartek 9 sierpnia o godz. 1230 będziemy gościć w naszej parafii pątników z Kościerzyny.

Dziękujemy za płody rolne i ofiary, które posłużą na zorganizowanie posiłku dla przeszło 400 osób w Małkowie.

3. W przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

4. We wtorek 14 sierpnia o godz. 1800 uroczystymi Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św rozpoczniemy Odpust Parafialny. W środę 15 sierpnia Msze św. o godz.: 700 800 (u Sióstr) i 900. Suma odpustowa o godz. 1200; po której odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego Miasta. Po Mszy św. około godz. 1330 rozpoczniemy festyn parafialny połączony z loterią fantową i sprzedażą ciast oraz innych produktów kulinarnych. Dziękujemy za otrzymane fanty i prosimy o przynoszenie ich w najbliższym czasie do sołtysów lub do klasztoru. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, odbędzie się pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny, konkursy z nagrodami. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.

5. Dziękujemy wam siostry i bracia za życzliwość i wszelaką pomoc, za ofiarowane płody rolne, produkty spożywcze i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech wstawiennictwo bł. O. Rafała nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życia.

6. W zeszłym tygodniu odeszli do Pana ++ Zofia Kopytek, Janina Kopacka oraz Wojciech Kopacki, którego pogrzeb odbędzie sie we wtorek. Wieczny odpoczynek...

17 Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

17 Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

1. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

-w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

- w I czwartek m-ca – święto Najśw. Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1830, a u Sióstr o godz. 800. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny.

- w I piątek m-ca zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera i patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o O. Sławomirze proboszczu naszej parafii. Serdecznie zapraszamy również na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. 15 sierpnia br., przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru.

Już teraz dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu dzieci, młodzież i dorosłych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, będzie pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny. 

4. Siostry Bernardynki w okresie od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, jak co roku, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Pielgrzymi otrzymują posiłek jednodaniowy obiadowy, a zatrzymujący się na noclegu – kolacje i śniadanie, na ogół w postaci posiłków ciepłych. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

16 Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

16 Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 1600 uroczysta Msza św. w Zagajewie z okazji 100-lecia OSP. Serdecznie zapraszamy.

2. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

- we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

-w środę – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców,

- w czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Z racji wspomnienia Msze św. będą sprawowane w kaplicy św. Anny.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Krzysztofowi składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców za tydzień w niedzielę 29.07. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.

5. 15 sierpnia br., przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach tegorocznego festynu. Prosimy wzorem ubiegłych lat o fanty na loterię. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na instalację systemu przeciwpożarowego kościoła i klasztoru. Już teraz dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu dzieci, młodzież i dorosłych. Wystąpi zespół Silver, Kapela z Woźnik i Orkiestra Dęta z Goszczanowa, będzie pokaz ratownictwa i kurs I pomocy z udziałem OSP w Warcie, diorama historyczna, pokaz puszczania baniek, malowanie twarzy, balonowe zoo, kule wodne i trampoliny.

6. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek aby ugościć w Małkowie Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską z Kościerzyny na Jasną Górę. Dziękujemy za waszą życzliwość.

7. Siostry Bernardynki w okresie od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, jak co roku, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Pielgrzymi otrzymują posiłek jednodaniowy obiadowy, a zatrzymujący się na noclegu – kolacje i śniadanie, na ogół w postaci posiłków ciepłych. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

107324
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
231
208
1160
63875
3959
5898
107324
Twoje IP: 54.92.190.11
2018-09-23