Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Zapraszamy do zwiedzania wspaniałej ruchomej szopki w kościele. Można to uczynić do godz. 18.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019 r.

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy Okres Bożego Narodzenia w Roku Liturgicznym. Od jutra przeżywać będziemy Okres Zwykły, który przypomina nam nauczanie Jezusa i wydarzenia związane z Jego publiczną działalnością. W polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli święta Matki Bożej Gromnicznej. Dziękujmy dziś Bogu, naszym rodzicom i chrzestnym za dar naszego chrztu, przez który zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa i wprowadzeni do Kościoła.

Zapraszamy dzisiaj na koncert kolęd w wykonaniu Warckiej Orkiestry Dętej na godz. 1000 do naszego kościoła.

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę – święto Świętych Berarda i Towarzyszy, Pierwszych Męczenników Franciszkańskich;

- w czwartek – wspomnienie Św. Antoniego, opata;

- od piątku – przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

- w sobotę – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół białym obrusem a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczymy na system przeciwpożarowy kościoła i klasztoru. Za każdy złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolędę rozpoczynamy od godz.1600.

Porządek kolędy:

Poniedziałek: ul. Sieradzka blok 5 i 7, ul. Sieradzka – domki jednorodzinne; Wtorek: ul. Sieradzka blok 6 i dawna administracja, dom 3a, ul. Prefekturalna, ul. Klasztorna, ul. Skarżyńskiego, ul. Szymańskiego;

Środa: ul. Jagielońska, ul. Mansjonarska, ul. Świętojańska, ul. Przedwiośnie,
ul. Baryki; Czwartek: ul. Popioły, ul. Długa i ul. Wierna;

 1. Spotkania przy Słowie Bożym (Krąg biblijny) w środę o godz. 1745 w klasztorze.
 2. W sobotę 19 stycznia spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem:

o godz. 900 grupa I, o 1015 grupa II i o 1130 grupa III – najmłodsza.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik Idziemy, w którym m.in.:

Chrzest i aspiryna – Jaka jest różnica miedzy przyjęciem chrztu i połknięciem tabletki aspiryny? Odmowa pogrzebu kościelnego – Komu i w jakich okolicznościach Kościół odmawia katolickiego pogrzebu?

Urocz. Objawienia Pańskiego 6.01.2019 r.

Urocz. Objawienia Pańskiego 6.01.2019 r.

 1. Przeżywamy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na pamiątkę tego wydarzenia, o godz. 1140 z parkingu przy ul. Przedwiośnie z „Orszakiem Trzech Mędrców” przejdziemy do żywej szopki aby oddać hołd Bożemu Dzieciątku.
 2. Dziś w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach
  C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat. Oznaczając drzwi naszych domów dajemy świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 3. Tradycyjnie od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Bardzo prosimy, aby stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii. Ofiary składane na kolędzie przeznaczymy na system przeciwpożarowy kościoła i klasztoru. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od godz. 900.

Prosimy o przysłanie samochodów po kapłanów.

Porządek kolędy:

- w poniedziałek: Łabędzie i Gołuchy

- we wtorek: Bartochów

- w środę: Duszniki

- w czwartek: Małków

- w piątek: Zagajew i Raczków

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. W zakrystii jest do nabycia poświęcone kadzidło i kreda, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy, w którym:

Ksiądz po kolędzie – Czym jest coroczna wizyta duszpasterska?

Postęp wymaga ofiar – Dlaczego niektórym środowiskom bardzo zależy, żeby Polska wyzbyła się swojej waluty i przyjęła euro.

Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r.

Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r.

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za otrzymane łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Msza św. i nabożeństwo o godz. 1700. W kościele Sióstr Bernardynek powitamy Nowy Rok 2019 na Mszy św. o 2400. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca, a w liturgii przeżywamy:

- we wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitw o pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary na tace są przeznaczone na utrzymanie naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.

-w środę – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza
z Nazjanzu
, biskupów i doktorów Kościoła;

- w I czwartek m-ca – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus; zapraszamy na Mszę św. o powołania na godz. 1700.

- w I piątek m-ca – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których modlimy się tego dnia we Mszy św. o godz. 1600.

- w I sobotę m-ca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Pan Jezus objawia się już nie tylko narodowi wybranemu, wśród którego przyszedł na ziemię, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Na pamiątkę tego wydarzenia, zapraszamy w niedzielę o godz. 1140 na parking przy ul. Przedwiośnie, aby z „Orszakiem Trzech Mędrców” procesyjnie przejść do żywej szopki i oddać hołd Bożemu Dzieciątku. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach św. Zebrane w tym dniu ofiary do puszek przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

 1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania. VERTE
 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 3. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 5 stycznia na godz. 900.
 4. Od poniedziałku 7 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę, od miejscowości Łabędzie i Gołuchy.
 5. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.

 

Modlitwa za rodzinę pap. Franciszka:

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.
Amen.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2018 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2018 r.

 1. Jutro drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary składane na tace są przeznaczone na KUL. Na Mszy św. o godz. 1030 poświęcimy owies.
 2. Wszystkim zaangażowanym przy budowie okazałych szopek w kościele i w ogrodzie z całego serca dziękujemy na ręce Brata Hiacynta i Pana Tadeusza Chrzana, a przez nich wszystkim pomagającym. Nasze podziękowania kierujemy także do: P. Andrzeja Pabicha z Borysewa, P. Tomka Balińskiego i P. Anny Bilskiej za zwierzęta oraz P. Ryszarda Rutkowskiego i P. Andrzeja Marciniaka za przywiezienie zwierząt. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi wszystkim ich pracę i trud obfitością swych łask i błogosławieństw!
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dobrodziejom i sympatykom naszego klasztoru i kościoła za ofiary i produkty spożywcze, życzliwość i otwartość serca. Niech Boże Dziecię hojnie wam wszystkim błogosławi.
 4. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.

Serdecznie Was pozdrawiamy Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Sympatycy naszego kościoła i klasztoru.

Przed nami otwiera się kolejna szansa, by odbudować w naszym sercu małe tabernakulum, w którym Jezus mógłby się schronić.

Spotykając czułość i miłość Boga, który w Dzieciątku Jezus stał się zależny i potrzebujący naszej ludzkiej miłości, z serca wam życzymy: aby wcielona Miłość – Jezus Chrystus pozwolił nam patrzeć na drugiego nowym spojrzeniem, sięgającym poza doczesność, aby odkryć prawdziwą radość i prawdziwe światło.

IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

 1. Jutro Wigilią, rozpoczynamy obchody świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700. Zadbajmy w naszych domach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się poświęconym opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.
 2. Pasterka u Sióstr Bernardynek o 2200 a w naszym kościele o północy. Po Mszy pasterskiej udamy się procesyjnie do żywej szopki. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki w naszym kościele i w ogrodzie pragniemy z całego serca podziękować, na ręce Brata Hiacynta i Pana Tadeusza Chrzana, a przez nich wszystkim pomagającym przy budowie okazałych szopek. Nasze podziękowania kierujemy także do: P. Andrzeja Pabicha z Borysewa, P. Tomka Balińskiego i P. Anny Bilskiej za zwierzęta oraz P. Ryszarda Rutkowskiego i P. Andrzeja Marciniaka za przywiezienie zwierząt. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi wszystkim ich pracę i trud obfitością swych łask i błogosławieństw!
 3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12. i Święto św. Szczepana 26.12. porządek Mszy świętych niedzielny.

- we czwartek - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. pobłogosławimy wino;

- w piątek - święto świętych Młodzianków, Męczenników. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;

- w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – sługi Bożego O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dobrodziejom i sympatykom naszego klasztoru i kościoła za ofiary i produkty spożywcze, życzliwość i otwartość serca. Niech Boże Dziecię hojnie wam wszystkim błogosławi.
 3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, kalendarze i opłatki. Możemy także składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.
 4. W przedsionku do nabycia tygodnik Idziemy, a w nim m.in. Rozmowa przy żłóbku – O tęsknocie za polską Wigilią, - Bóg już tu nie mieszka? – Dlaczego na Zachodzie sprzedaje się Kościoły? Cena numeru z kalendarzem 5 zł.

III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

 1. Dziś rozpoczynamy pierwszy dzień nowenny do Dzieciątka Jezus i trzeci tydzień Adwentu w którym szczególnie modlimy się o chrześcijańskie życie rodzin naszej parafii.
 2. W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie:
  o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św.
 3. Dziękujemy za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Pakunki świąteczne z serduszkiem prosimy złożyć do 18 grudnia tj. do wtorku w klasztorze. W intencji darczyńców i dzieci we czwartek o godz. 1700 będzie sprawowana Msza św., po której dzieci otrzymają prezenty świąteczne.
 4. Brat Hiacynt zakończył roznoszenie opłatków. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszego brata i za złożone ofiary.
 5. Spowiedź adwentowa w klasztorze 22 grudnia tj. w sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. Porządek Mszy św.: 630, 900, 1100, 1700, 1830. Zachęcamy parafian i sympatyków do pogłębienia swojej relacji z Panem Jezusem.
 6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – bł. O. Rafała – oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 7. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas”, kalendarze na rok 2018 m.in. rolników
  i opłatki. W przedsionku kościoła tygodnik Idziemy, w którym warto przeczytać:

Świąteczne prezenty – O czym pamiętać robiąc innym i przyjmując od innych prezenty? Co możemy dać Europie? – Kto w Europie chce jeszcze słuchać tego, co mamy do powiedzenia jako Polacy i katolicy?

 1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Kazimierz Matusiak, Józefa Grabińska, której pogrzeb będzie jutro o godz. 1200 i Włodzimierz Solarek, którego pogrzeb będzie we środę o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy oraz kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce,

- w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Wenantemu – Magistrowi Postulatu, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – sługi Bożego O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. O. Wenanty Mszę św. imieninową będzie sprawował we czwartek o godz. 630. Serdecznie zapraszamy.
 2. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia Dobrej Nowiny o przyjściu Jezusa Chrystusa.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Przy ołtarzu św. Franciszka, zagościła choinka z serduszkami – imionami dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dziecka. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 1. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii. Od jutra br. Hiacynt nawiedzi domy naszej parafii od godz. 900, przynosząc nam poświęcony opłatek. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszego brata i przysłanie po niego samochodu. W tym tygodniu odwiedzi:

w poniedziałek: Zagajew, we wtorek: ul. Sieradzka – bloki, w środę: ulice: Szymańskiego, Klasztorna, Prefekturalna, Sieradzka – domy  jednorodzinne,

w czwartek: ulice: Jagielońska, Mansjonarska, Świętojańska, Popioły, Przedwiośnie, Baryki i Wierna.

 1. W zakrystii możemy już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”, kalendarze na rok 2018 m.in. rolników, obrazki z bł. O. Rafałem, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Stefania Janczak i Stanisław Leśniczak. Wieczny odpoczynek…
 3. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.

I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

 1. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca oraz wspominamy:

- we wtorek – św. Barbarę, patronkę górników,

- w I czwartek m-ca – św. Mikołaja, bpa,

- w I piątek – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy,

- w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki naszej Bernardyńskiej Prowincji. Msze św. o godz. 630, 800 (u S. Bernardynek) 900 i 1700.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – sługi Bożego O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia Dobrej Nowiny o przyjściu Jezusa Chrystusa.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Przy ołtarzu św. Franciszka, zagościła choinka z serduszkami – imionami biednych dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dzieci. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 4. Społeczność Szkoły Podstawowej w Warcie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę 9.12. na warciański Rynek od 900 do 1300. Można nabyć wyroby kulinarne oraz rękodzieło uczniów i rodziców.
 5. Wspólnota Miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziękuje za udział w zbiórce „Makulatura na misje”, zebrano 950 kg, a kwota ze sprzedaży to 100 zł, która została przeznaczona na projekt misyjny „Adopcja serca na odległość”. Braciom Postulantom i br. Hiacyntowi dziękujemy za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki.
 6. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii. Od jutra br. Hiacynt nawiedzi domy naszej parafii od godz. 900, przynosząc nam poświęcony opłatek. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszego brata i przysłanie po niego samochodu. W tym tygodniu odwiedzi:

- w poniedziałek: Łabędzie i Gołuchy

- we wtorek: Bartochów

- w środę: Małków

- w czwartek: Duszniki

- w piątek: Raczków

9. Siostry Bernardynki serdecznie zapraszają sympatyków klasztoru na Mszę świętą jutro tj. 3.12. o godz. 1100 rozpoczynającą wizytację kanoniczną klasztoru pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Wiesława Meringa.

10. W zakrystii możemy już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” oraz kalendarze na rok 2018 m.in. rolników, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy w którym czytamy: Mam szczęście w życiu – O swoim życiu, sukcesach sportowych i wierze – mówi Kamil Stoch, Adwent bez czekoladek – Jak zaangażować dzieci w mądre przeżywanie Adwentu?

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Mieczysław Zapała. Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2018 r.

 1. Dzisiaj Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje zbiórkę makulatury na misje od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera

- we wtorekwspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera

- w czwartek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.

- w piątek – święto św. Andrzeja, apostoła.

- w I sobotę tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- za tydzień w I niedzielę Adwentu – będziemy gościli O. Fabiana, referenta ds. powołań, który skieruje do nas okolicznościowe Słowo. Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę przy ołtarzu św. Franciszka, zagości choinka z serduszkami –imionami biednych dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dziecka. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 3. Organizujemy prelekcję dotyczącą choroby jaką jest depresja. Warto wspomnieć, że nie leczona może prowadzić do śmierci, jej objawy często się nasilają w okresie jesieni. W zachodniej Europie ilość zachorowań to ok. 27% w Polsce mniej, ale ten procent gwałtownie wzrasta, a tylko połowa poddaje się leczeniu. To też społeczna główna przyczyna niezdolności do pracy. Zachęcamy by jej się przyjrzeć, zrozumieć, by potrafić być może komuś skutecznie i w porę przyjść z pomocą. Spotkanie odbędzie się w czwartek 29.11.2018r. w Kaplicy szpitalnej po Mszy św. wieczornej czyli ok godz. 1800. Nasi Postulanci zainteresowanym sprzed placu naszego kościoła wskażą drogę.
 4. W najbliższy piątek 30 listopada zapraszamy na Koncert Charytatywny „Śpiewamy dla Nadii” do naszego kościoła na godz. 1800. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 5. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z bł. O. Rafałem z Proszowic.
 6. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać: Wciąż nie z tego świata – O wzajemnych relacjach między polityką i Kościołem, Swoje chwalimy – Dlaczego warto kupować polskie produkty i jak je odróżnić?
 7. Wszystkie intencje naszych serc oraz naszych Bliskich, naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo Matki Bożej polecajmy w ufnej modlitwie Chrystusowi Królowi Wszechświata. Pod Twoją Obronę…

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – bł. Salomei, dziewicy

- we – wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP

- w czwartek– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

- w sobotę – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych od poniedziałku o do soboty o godz. 1630, a w niedzielę o godz. 1000.
 3. Spotkania biblijne w każdą środę o godz. 1745 w klasztorze.
 4. Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w najbliższą sobotę i niedzielę organizuje zbiórkę makulatury na misje. W sobotę 24.11. w godz. od 1000 – 1400 i od 1530 – 1700; w niedzielę od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem.
 5. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 1030 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z bł. O. Rafałem z Proszowic.
 7. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać:

- Moda na czystość – Jak mówić dzisiaj o czystości, która w świecie jest obśmiewana? - Stulecie i co dalej? – Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obchodów stulecia odzyskania niepodległości?

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała którego w Triduum tak licznie uczestniczyliśmy, hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

130317
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
222
202
888
86832
4338
8179
130317
Twoje IP: 54.234.114.202
2019-01-18