Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

18 Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

1. Pielgrzymując duchowo w miesiącu sierpniu z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki, włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca;

- jutro – comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Mari Vianneya – prezbitera, patrona proboszczów. Pamiętajmy w naszej modlitwie o proboszczu naszej parafii –
O. Sławomirze – wypraszając dla niego potrzebne łaski.

- w I czwartek m-ca – świętoPrzemienienia Pańskiego. Na Mszy św.
o godz. 1830 podziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz będziemy prosić o święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej wspólnoty parafialnej.

- w I piątek m-ca – od godz. 900 udamy się z posługą do chorych. Spowiadamy przed Mszą św. o godz. 730 i 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

- w sobotę – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Dobiega końca roczna formacja braci postulantów: Dawida Pakosza i Tomasza Strączka w Warckim Klasztorze. Dziękujemy im za wspólnie z nami przeżyty okres czasu, za życzliwość i pomoc na rzecz parafii i klasztoru. Życzy im wytrwałości w podejmowania nowych wyzwań na drodze franciszkańskiego powołania.

4. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele ZSP w Błaszkach zwracają się o pomoc finansową dla Daniela Oleszczyka lat 20, który 12.04.2020 r., doznał poważnego urazu kręgosłupa w czasie wypadku samochodowego. Czeka go długotrwała i poważna rehabilitacja. Prosimy o pomoc dla Daniela i jego rodziny. Zbiórka do puszek zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszym kościele.                       

5. W piątek 14 sierpnia o godz. 1800 w kościele Sióstr Bernardynek uroczystymi Nieszporami, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia (sobota) Msze św.
o godz.: 700, 800 (u Sióstr), 900 i 1600. Suma odpustowa o godz. 1030. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył O. Bruno Nocoń – proboszcz i gwardian naszego klasztoru w Łodzi.

6. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

Stać po stronie wartości orazO wierze – pytania i odpowiedzi.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i ofiary na przeprowadzenie rewitalizacji kościoła i klasztoru. Naszą wdzięczność wyrażamy także wszystkim osobom które dbają o wystrój świątyni ofiarując kwiaty.

8. W ostatnim tygodniu odeszła ŚP. Zofia Ruszkowska, której pogrzeb będzie we czwartek o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…

17 Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

17 Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w środę – wspomnienie św. Marty,

– w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w I sobotę miesiąca – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę – przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest przybycie do kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Zadbajmy o czas na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę świętą.

4. „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – tymi słowami zachęcamy do sierpniowej abstynencji ze względu na pamięć o bohaterach narodowych i w intencji tych, którzy trwają w nałogu i nie mają sił uwolnić się od niego.

5. W tygodniku Idziemy, który znajduje się pod chórem, warto przeczytać:

Podaruj trzeźwość – czy możemy dyspensować się od abstynencji alkoholowej? Jak nie dać się nałogom? – rozmowa z ks. dr. Markiem Dziewieckim.

6. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa bł. O. Rafała z Proszowic.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Jan Kapiec.

Wieczny odpoczynek…

16 Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

 

16 Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,

- we wtorek –wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę – święto św. Marii Magdaleny,

- w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

- w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny – szczególnie O. Krzysztofowi – urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. Za tydzień 26.07. br., w niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

4. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Troszczmy się o codzienną modlitwę i niedzielną Mszę św.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa bł. O. Rafała z Proszowic.

 

15 Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

15 Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta i kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po wieczornej Mszy św. pójdziemy w procesji do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.

- w środę – święto św. Bonawentury, b-pa i doktora Kościoła,

- w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel,

- w sobotę – święto św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. Informujemy, że nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 1200 w miesiącach wakacyjnych.

4. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Troszczmy się o codzienną modlitwę i niedzielną Mszę św.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. MODLITWA ZA OJCZYZNĘ (KS. PIOTR SKARGA)

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

 

Módlmy się

Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę; spraw łaskawie, aby za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej religia nieustannie cieszyła się wolnością, a Ojczyzna rozwijała się w dobrobycie i pokoju. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

14 Niedziela Zwykła 5.07.2020 r.

14 Niedziela Zwykła 5.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – o 1830 Msza św. wypominkowa. Kartki z imionami zmarłym możemy składać w zakrystii. Także w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

- w środę – święto św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Bernardyńskiej Prowincji,

- w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników,

- w piątek – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy,

- w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. Informujemy, że nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 1200 w miesiącach wakacyjnych.

4. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań, które odczytujemy po wieczornej Mszy św. podczas nabożeństw:

- we wtorek – do św. Antoniego z Padwy,

- w środę – do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek – do bł. O. Rafała z Proszowic,

- w piątek – do św. Jana Pawła II lub podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Troszczmy się o codzienną modlitwę i niedzielną Mszę św. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

7. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

ŚP. Marianna Chybczyńska, i ŚP. Weronika Juszczak, której pogrzeb będzie
 w poniedziałek o godz. 1200 oraz ŚP. Roman Kamiński, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

13 Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

13 Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy wewnętrznej: I czwartek,
I piątek i I sobotę miesiąca.

- jutro – urocz. św. Apostołów Piotra i Pawła, porządek Mszy św. codzienny,

- w I czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Licheńskiej.

Na Mszy św. o 1830 modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele,

- w I piątek – święto św. Tomasza, Apostoła. Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1600 podczas wakacji. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny – szczególnie Bratu Hiacyntowi – życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. Dzieciom, Młodzieży, Katechetom i Nauczycielom, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje – życzymy aby odnawiając siły ciała i ducha nabierali nowego entuzjazmu. Nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1200 z udziałem dzieci w czasie wakacji.

4. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa z odczytaniem próśb:

- we wtorek – do św. Antoniego z Padwy,

- w środę – do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek – do O. Rafała z Proszowic.

- w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia lub litania do św. Jana Pawła II. Święci wyciągają do nas pomocną dłoń, abyśmy nie musieli sami mierzyć się z trapiącymi nas problemami.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

6. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy, a w nim: Manipulowanie równością – Jak rozumieć pojęcie równości między ludźmi? Nowy totalitaryzm – Jak niebezpieczna ideologia opanowuje Zachód i coraz bardziej ciąży nad Polską?

7. Modlitwa za Ojczyznę:

Święty Andrzeju Bobolo, nasz wielki Patronie!

Przed laty przepowiedziałeś, że będziesz patronował naszej odrodzonej Ojczyźnie. Tyle już mamy dowodów Twego przemożnego wstawiennictwa u źródła Bożego miłosierdzia. Wdzięczni za Twoją pomoc prosimy, by nasza niepodległość polityczna znalazła mocny fundament w odrodzeniu duchowym. Oby wzrastała nasza wspólnota, zdolna przezwyciężać podziały w dążeniu do wspólnego dobra. Niech Twój patronat otwiera nas na wszelkie dobre dary, których Bóg nam udziela w drodze do wiecznej Ojczyzny, gdzie On jeden króluje.

Święty Andrzeju, Patronie trudnych czasów!

Ty krzepiłeś Polaków w czasach wszelkiego zagrożenia. Oddajemy się Tobie w opiekę. Pomagaj nam wytrwać pośród wszystkich doświadczeń osobistych i społecznych. Wyjednaj nam łaskę Bożego pokoju i jedności, byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością umieli dostrzegać i oceniać sprawy własne i sprawy Narodu w świetle Ewangelii Chrystusa. Uproś nam odwagę działania, byśmy nie trwali w bezradności wobec zła, które nie ustaje. Niech nas napełnia Boża radość, gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki.

Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Pana. Amen.

12 Niedziela Zwykła 21.06.2020 r.

12 Niedziela Zwykła 21.06.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. wieczorna będzie na cmentarzu o godz. 1800. W zakrystii przyjmujemy wypominki, które odczytamy na cmentarzu o godz. 1715. W środę w dzień uroczystości porządek Mszy św. codzienny.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny – szczególnie O. Ireneuszowi – składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia. Mszę św. O. Ireneusz będzie celebrował w sobotę o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy.

3. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy? Ile chwil poświęciliśmy na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Od każdego z nas zależy, ile czasu ofiarujemy Bogu, abyśmy się uświęcali i pomagali innym w drodze do nieba. Zapraszamy na adorację do Sióstr Bernardynek od poniedziałku do soboty od 730 do 1830.

4. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o 1830, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600; u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1800.

5. W tygodniku Idziemy: Jak formować sumienie? – Jak odróżnić grzech śmiertelny od powszedniego, jak często się spowiadać…? Skradziony miesiąc – Jak czerwiec z miesiąca poświęconego Sercu Jezusowemu stał się miesiącem gejowskiej dumy?

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

 

11 Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

11 Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

1. Dziś spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 1200.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy,

- w środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. codzienny. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najmilszy Jezu możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna przed kościołem. Zapraszamy rodziców z dziećmi do sypania kwiatów.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

3. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień.

4. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem(am), ile razy odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia albo inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, jak często poświęciłem czas na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Od nas tylko zależy, jak spożytkujemy chwile życia, które  nam daje Bóg, abyśmy się uświęcali i  pomogli innym w drodze do nieba.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w oprawę procesji Bożego Ciała. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa procesja eucharystyczna, codziennie po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1800.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującą się do bierzmowania w najbliższą sobotę o godz. 900, a o godz. 1600 spotkanie z poczęstunkiem kończące roczną formację młodzieży i ministrantów.

7. W zakrystii przyjmujemy wypominki, które odczytamy na cmentarzu w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. W tygodniku Idziemy: Pisanie o Kościele – Skąd biorą się dziwne poglądy na Kościół w wielu mediach? – Niemiecka droga – O sporze w episkopacie Niemiec nt. granic odchodzenia od nauczania Stolicy Apostolskiej.

9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.06.2020 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.06.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Jadwigi, królowej,

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. o godz.: 700, 800 u Sióstr, 900, 1030 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1030 wyruszy procesja eucharystyczna. Wszystkich zapraszamy do udziału w procesji, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do dzwonienia dzwonkami oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi.

Ołtarze w tym roku przygotują:

        I ołtarz – OSP                                    II ołtarz – Myśliwi

        III ołtarz – Siostry Bernardynki                IV ołtarz – Klasztor

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało.

- w piątek –wspomnienie błogosławionych męczenników: O. Anastazego Pankiewicza, naszego współbrata i 107 towarzyszy,

- w sobotę – odpust św. Antoniego z Padwy, patrona wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. z kazaniem przy ołtarzu św. Antoniego o godz. 700, 800
u Sióstr, 900, 1600 z błogosławieństwem dzieci i o 1830. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa na
godz. 1830, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do
I komunii św. po Mszy św. o godz. 1200.

5. W zakrystii przyjmujemy wypominki, które odczytamy na cmentarzu w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

Wielka tajemnica– Nie zawsze to, co widzimy, jest tym, co widzimy, O co prosić Ducha? – Bóg nie jest sklepikarzem, który daje nam tylko to, co zamawiamy.

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej: I czwartek,
I piątek i I sobotę miesiąca.

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. U Sióstr Bernardynek Msze św. z kazaniem o godz. 800 i o 1030suma odpustowa.

W naszym kościele o godz. 730 i 1830 – Msza św. wypominkowa. Kartki z imionami zmarłym możemy składać w zakrystii.

- w środę – wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

- w I czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorem na Mszy św. modlić się będziemy prosząc o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

- w I piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Od godziny 900 odwiedzimy chorych za których modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 1600. Spowiadamy pól godziny przed każdą Mszą świętą.

- w I sobotę –Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

- w Uroczystość Najświętszej Trójcy Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania, która odbędzie się w kościele.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta; w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800.

4. We wtorek 2 czerwca od godzin porannych do godz. 1400 można składować na parkingu klasztornym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

5. W związku ze zniesieniem obostrzeń dot. limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach Bp. Wiesław Mering, odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Zachęca także do pojednania się z Bogiem przez przystąpienie do spowiedzi wielkanocnej i przyjęcie Komunii Świętej.

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

7. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Jan Sosnowski. Wieczny odpoczynek…

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

239702
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
176
372
1609
195548
781
6888
239702
Twoje IP: 83.28.209.81
2020-08-03