Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Msza św. z udziałem dzieci Niedziela godz. 12.00. Nowe zdjęcia w galerii. Zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

6 Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

1. W tym tygodniu:

- w sobotę – święto Katedryśw. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Papieżu Franciszku, następcy św. Piotra.

- w przyszłą niedzielę – rozpocznie się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą otoczmy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

2. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. na Pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostanie beatyfikowany Sługa Boży Stefan kard. Wyszyński. Organizujemy z klasztoru pielgrzymkę na to historyczne wydarzenie. Szczegóły wkrótce. Zapisy w zakrystii.

3. W dniach od 28 – 29.02. br., w naszej wspólnocie klasztornej będzie miała miejsce wizytacja Ministra Prowincjalnego O. Teofila Czarniaka.

Siostry i Bracia, Drodzy Parafianie, serdecznie Was zapraszamy
na Mszę św. z udziałem O. Prowincjała 28 lutego tj. w piątek na godz. 1700. Szczególnie prosimy o obecność wszystkich grup działających przy naszej parafii.

4. Komitet Społeczny Pomocy Pogorzelcom z Glinna z inicjatywy Burmistrza Warty Krystiana Kroguleckiego przeprowadzi 23 lutego 2020 r. (tj. w przyszłą niedzielę) po każdej Mszy św. zbiórkę pieniędzy do puszek przed kościołem. Przedmiotem zbiórki jest pomoc pogorzelcom pożaru z dnia 23.11.2019 r. w miejscowości Glinno, gmina Warta. Zbiórka została zgłoszona i zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

6. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać ciekawe artykuły m.in.: Dobrobyt to nie wszystko?Kościół konieczny do zbawienia?

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Maria Pudelek, której pogrzeb będzie jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Zwykła 9.02.2020 r.

5 Niedziela Zwykła 9.02.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek– wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

- we wtorek–wspomnienieNajśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

- w piątek – świętośw. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

2. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 1200 spotkanie dzieci rocznicowych.

3. W tygodniku Idziemy, który można zakupić w przedsionku kościoła warto przeczytać: Lourdes: wiara, nadzieja, cud – Rocznie przybywa tam 6 mln. pielgrzymów, Polska i Unia po Brexicie, Autorytet i przyjaciel – Jak ojciec Karola Wojtyły, wpływał na kształtowanie jego osobowości i powołania?

4. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwość. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Święto Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020 r.

1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 możemy oddać krew w klasztorze. O godz. 1030 Msza św. w intencji FZŚ, a po niej spotkanie.

2. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

3. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek– wspomnienie św. Błażeja, b-pa i męczennika patrona od chorób gardła. W dniu św. Błażeja poświęcimy jabłka, używane później w chorobach gardła oraz udzielimy błogosławieństwa wiernym, tradycyjnie dotykając gardła skrzyżowanymi świecami.

- w środę– wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. poświęcimy sól, chleb i wodę, które za wstawiennictwem świętej mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

- w I czwartek m-ca – wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. Msza św. o nowe powołania o godz. 730.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy. Msza św. w intencji chorych o godz. 1600. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godz. 900 odwiedzimy chorych naszej parafii.

Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa.

4. We środy o godz. 1745 odbywają się spotkania biblijne w klasztorze. Zapraszamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Panem Jezusem.

5. W piątek 7 lutego o godz. 1800 adoracja dla młodzieży przed bierzmowaniem, a w sobotę 8 lutego spotkanie formacyjne o godz. 930 i 1030.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 1200 spotkanie dzieci przed I komunią św., a za 2 tygodnie dzieci rocznicowych.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwość. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

8. W ostatnim tygodniu odeszła ŚP. Jadwiga Tyszkowska. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

3 Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

3 Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i d-ra Kościoła,

- w czwartek – wspomnienieśw. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,

- w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,

- w I sobotę miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała zbawienie. Poprzez to nabożeństwo mogą się oni przyczynić do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych. Nabożeństwo w u Sióstr Bernardynek o godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji katolickiej obchodzone jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Przynieśmy za tydzień świece gromnice, aby były znakiem obecności Chrystusa - Światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby żyć Bożą Opatrznością. W tym dniu będziemy obchodzić 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który jest dziękczynieniem za każde powołanie i wielość charyzmatów w Kościele.

2. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i
bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Towarzystwo Przyjaciół Sieradza zamierza wydać jesienią tego roku książkę poświęconą pieszym pielgrzymkom sieradzkim na Jasną Górę. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały, łącznie ze zdjęciami dotyczącymi pielgrzymek proszony jest o kontakt z redakcją „Dziennika Łódzkiego”, w Sieradzu ul. Rynek 3. Informacji udziela Pan Dariusz Piekarczyk pod numerem Tel 502 499 414.

4. We środy w klasztorze o godz. 1745 odbywają się spotkania biblijne. Zapraszamy aby pogłębiać osobistą bliskość z Panem Jezusem.

5. Za tydzień zachęcamy do oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

2 Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

2 Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu we wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W liturgii Kościoła:

- we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

- w piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.

- w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

2. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Złożone ofiary posłużą na dofinansowanie projektu: „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie”, którego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru to 1 mln 800 tyś zł. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i otwartość z jaką nieustannie się spotykamy z waszej strony. Życzymy aby Jezus Chrystus każdego dnia wam błogosławił.

4. Towarzystwo Przyjaciół Sieradza zamierza wydać jesienią tego roku książkę poświęconą pieszym pielgrzymkom sieradzkim na Jasną Górę. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały, łącznie ze zdjęciami dotyczącymi pielgrzymek proszony jest o kontakt z redakcją „Dziennika Łódzkiego”, w Sieradzu ul. Rynek 3. Informacji udziela Pan Dariusz Piekarczyk, telefon 502 499 414.

 

5. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.

6. W tygodniku Idziemy, warto przeczytać: Ludobójstwo w XXI wieku oraz Między miłością a nienawiścią – rozmowa z kard. Zenonem Grocholewskim.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

 1. Kończymy Okres Bożego Narodzenia. Od jutra przeżywać będziemy Okres Zwykły, który przypomina nam nauczanie Jezusa i wydarzenia związane z Jego publiczną działalnością. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli święta Matki Bożej Gromnicznej. Dziś również dziękujmy Bogu, naszym rodzicom i chrzestnym za dar chrztu świętego, przez który zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa i wprowadzeni do Kościoła.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w czwartek – święto Świętych Berarda i Towarzyszy, Pierwszych Męczenników Franciszkańskich;

- w piątek – wspomnienie Św. Antoniego, opata;

- od soboty przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy was odwiedzić, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy o radościach i smutkach oraz moment zastanowienia się nad praktykami religijnymi. Prosimy, aby stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte. Ofiary składane na kolędzie przeznaczymy na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie”.
 2. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 3. W przedsionku kościoła możemy zakupić tygodnik Idziemy, w którym warto przeczytać: Chrzestni - niedoceniany skarb.

Kolęda 13-18.01.2020r. od godz.1600

- poniedziałek: ul. Sieradzka blok 5 i 7

- wtorek: ul. Sieradzka blok 6 i dawna administracja, dom 3a

- środa: ul. Jagielońska, ul. Mansjonarska, ul. Świętojańska, ul. Przedwiośnie, ul. Baryki

- czwartek: ul. Popioły, ul. Długa i ul. Wierna

- piątek: ul. Prefekturalna, ul. Klasztorna, ul. Skarżyńskiego, ul. Szymańskiego, ul. Sieradzka domki jednorodzinne:

- sobota: kolęda uzupełniająca od godz. 1500. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5.01.2020 r.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5.01.2020 r.

 1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny. Na pamiątkę tego wydarzenia, zapraszamy o godz. 1200 na parking przy ul. Przedwiośnie, aby z „Orszakiem Trzech Mędrców” procesyjnie przejść do żywej szopki i oddać hołd Bożemu Dzieciątku. Poświęcenie kredy na wszystkich Mszach św., a zebrane ofiary do puszek są przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.
 3. W piątek 10 stycznia o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży przed bierzmowaniem.
 4. Od wtorku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Pragniemy was odwiedzić Drodzy Parafianie, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy o radościach i smutkach oraz moment zastanowienia się nad praktykami religijnymi. Prosimy, aby stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte. Ofiary składane na kolędzie przeznaczymy na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie”, którego łączna suma wynosi 6 mln zł, a wkład własny ze strony klasztoru 1 mln 800 tyś zł.
 5. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 6. W zakrystii jest kadzidło i kreda, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy, w którym: Nasza wada narodowa – zarówno narzekanie, jak i słuchanie go szkodzi zdrowiu i niszczy mózg oraz Jak ratować małżeństwo – rozmowa z O. Piotrem Zajączkowskim OFM Cap, terapeutą małżeńskim.

Wizyta duszpasterska w 2020 r.

 7-11.01.2020 r. – od godz. 900

 - wtorek: Łabędzie i Gołuchy

- środa: Bartochów

- czwartek: Małków

- piątek: Duszniki

- sobota: Zagajew i Raczków

 13-18.01.2020r. od godz.1600

 - poniedziałek: ul. Sieradzka blok 5 i 7

- wtorek: ul. Sieradzka blok 6 i dawna administracja, dom 3a

- środa: ul. Jagielońska, ul. Mansjonarska, ul. Świętojańska, ul. Przedwiośnie, ul. Baryki

- czwartek: ul. Popioły, ul. Długa i ul. Wierna

- piątek: ul. Prefekturalna, ul. Klasztorna, ul. Skarżyńskiego, ul. Szymańskiego, ul. Sieradzka domki jednorodzinne:

- sobota: kolęda uzupełniająca od godz. 1500. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 

Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019 r.

Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019 r.

 1. Trwa okres Bożego Narodzenia – zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy przy żłóbku. Szopkę możemy odwiedzać w dni powszednie do godz. 1800 a a w niedzielę i święta do godz. 2000.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej, a w liturgii przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie „Starego Roku”. Msza św. i nabożeństwo przebłagalne o godz. 1700. Przyjdźmy aby podziękować Bogu za miniony rok i przepraszać za nasze grzechy i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo w Nowym Roku Pańskim 2020.W kościele Sióstr Bernardynek powitamy Nowy Rok 2020 na Mszy św. o 2400. Serdecznie zapraszamy.

- w środę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitw o pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary na tace są przeznaczone na utrzymanie naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.

-w I czwartek m-ca – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza
z Nazjanzu
, biskupów i doktorów Kościoła;

- w I piątek m-ca – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus; spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których modlimy się tego dnia we Mszy św. o godz. 1600.

- w I sobotę m-ca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w I niedzielę m-ca – o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. W poniedziałek 6 stycznia 2020 r., obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Pan Jezus objawia się już nie tylko narodowi wybranemu, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu.

Na pamiątkę tego wydarzenia, zapraszamy w przyszły poniedziałek o godz. 1200 na parking przy ul. Przedwiośnie, aby z „Orszakiem Trzech Mędrców” procesyjnie przejść do żywej szopki i oddać hołd Bożemu Dzieciątku.

Porządek Mszy św. niedzielny, a kredę poświęcimy na wszystkich Mszach św. Zebrane w tym dniu ofiary do puszek przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. Od wtorku 7 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę, od miejscowości Łabędzie i Gołuchy.
 3. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.

Modlitwa za rodzinę pap. Franciszka:

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.
Amen.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2019 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2019 r.

 1. Jutro drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary składane na tace są przeznaczone na KUL. Na Mszy św. o godz. 1030 wystąpi Chór Lutnia i tradycyjnie pobłogosławimy owies. Również tego dnia Parafia św. Mikołaja zaprasza na przedstawienie jasełkowe o godz. 1700.

- w piątek - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina;

- w sobotę - święto świętych Młodzianków, Męczenników; to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;

- w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 

 1. Wszystkim zaangażowanym przy budowie okazałych szopek w kościele i w ogrodzie z całego serca dziękujemy na ręce Brata Hiacynta, Braci Postulantów, Pana Tadeusza Chrzana i Pana Pawła Stępnia, a przez nich wszystkim pomagającym. Nasze podziękowania kierujemy także do: P. Andrzeja Pabicha z Borysewa, P. Tomka Balińskiego i P. Anny Bilskiej za zwierzęta oraz P. Ryszarda Rutkowskiego i P. Andrzeja Marciniaka za przywiezienie zwierząt. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi wszystkim ich pracę i trud obfitością swych łask i błogosławieństw!
 2. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.
 3. Serdecznie Was pozdrawiamy Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Sympatycy naszego kościoła i klasztoru. W nieskończonej miłości, w nieludzkiej pokorze i skromności – przyszedł do nas Jezus Chrystus – Zbawiciel świata, aby upomnieć się:

... o dom dla bezdomnych,

... o chleb dla głodnych,

... o szacunek dla chorych,

... o miłość dla niekochanych,

... i o solidarność z maluczkimi tego świata. Na ten szczęśliwy czas Narodzenia Pańskiego pragniemy życzyć chwil wypełnionych radością, kolędami i miłością najbliższych. A nowy 2020 rok niech spełni oczekiwania, przyniesie pomyślność i zrozumienie oraz wiele dobra od ludzi, ale też dla ludzi. Łączymy się w modlitwie i ogarniamy Was serdeczną pamięcią.

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość i oktawę Narodzenia Pańskiego. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?
 2. We wtorek 24.12. Wigilią, rozpoczynamy święta Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700. Zadbajmy w naszych domach
  o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Może to jedyna okazja w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się poświęconym opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu oraz zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 3. Pasterka u Sióstr Bernardynek o godz. 2200 a u nas o północy. Po Mszy pasterskiej udamy się procesyjnie do żywej szopki. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki w naszym kościele i w ogrodzie pragniemy z całego serca podziękować na ręce Brata Hiacynta i Pana Tadeusza Chrzana oraz Pana Pawła Stępnia, a przez nich wszystkim pomagającym przy budowie okazałych szopek. Nasze podziękowania kierujemy także do: P. Andrzeja Pabicha z Borysewa, P. Tomka Balińskiego i P. Anny Bilskiej za zwierzęta oraz P. Ryszarda Rutkowskiego i P. Andrzeja Marciniaka za ich przywiezienie. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi wszystkim ich pracę i trud obfitością swych łask i błogosławieństw!
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12. i Święto św. Szczepana 26.12. porządek Mszy świętych niedzielny.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego po Mszy św. o godz. 900 i na Mszy św. o godz. 1030 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta z repertuarem kolęd.

W święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 1030 wystąpi Chór Lutnia i tradycyjnie pobłogosławimy owies.

Również w tym dniu Parafia św. Mikołaja zaprasza na przedstawienie jasełkowe o godz. 1700.

- w piątek - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina;

- w sobotę - święto świętych Młodzianków, Męczenników; to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;

- w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  

 1. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.
 2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, kalendarze i opłatki. Możemy także składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Idziemy” w którym znajdziemy m.in. W świątecznym uniżeniu – Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w tegoroczne Boże Narodzenie? oraz Obywatel karp – Pracownik hipermarketu może odmówić zabicia karpia, powołując się na klauzulę sumienia. Jak to się ma do klauzuli sumienia lekarzy i farmaceutów?
 4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Adam Nowicki. Wieczny odpoczynek…
 5. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

202781
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
6
123
478
160283
3393
7504
202781
Twoje IP: 35.175.113.29
2020-02-21