Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

1. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku. Niech u progu tego czasu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serca.

2. Jutro – święto Katedry świętego Piotra Apostoła.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

4. W Wielkim Poście Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w piątek o 1700.

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1600.

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515.

Gorzkie Żale za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę o godz. 730.

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Przeżywając trudny czas pandemii, proponujemy oprócz Rekolekcji Wielkopostnych, 33 dniowe rekolekcje w Drodze, przygotowujące nas do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje odbywają się po wieczornej Mszy świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

6. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

7. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać m.in.: Jałmużna: sprawdzian z miłości – Współczesnym spojrzeniem – dzieli się abp Grzegorz Ryś.

Jak przeżyć Wielki Post? – Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Tomasz Turek. Wieczny odpoczynek…

6 Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

6 Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

1. Rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą otoczmy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

2. W środę – Popielec – rozpoczynający Wielki Post. Na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. z kazaniem o godz.: 700, 800 (u Sióstr), 900 i 1700. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Przypominamy, że w każdy piątek obowiązuje post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Wielkim Poście Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w piątek o 1700.

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1600.

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515.

Gorzkie Żale za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę o godz. 730.

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Przeżywając trudny czas pandemii, proponujemy oprócz Rekolekcji Wielkopostnych, 33 dniowe rekolekcje w Drodze od 20 lutego do 24 marca, przygotowujące nas do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Odbywać się będą po wieczornej Mszy świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Pomyślmy czy nie warto pogłębić naszej wiary przez tę formę modlitwy.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://oddanie33.pl/

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

6. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać m.in.: Małżeńskie rozmowy –jak prowadzić dialog w małżeństwie? Bez alkoholu można żyć – podczas pandemii jesteśmy bardziej narażeni na uzależnienia.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ŚP. Włodzimierz Kuźmiński, tata S. Pauli – Bernardynki i ŚP. Wioletta Augustyniak, której pogrzeb będzie jutro o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Zwykła 7.02.2021 r.

5 Niedziela Zwykła 7.02.2021 r.

1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 możemy oddać krew w klasztorze.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę– wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,

- w czwartek– wspomnienieNajśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

4. W tygodniku Idziemy, warto przeczytać: Sondaż w pandemii – Co wynika z wysokiego poziomu frustracji w społeczeństwie?komentuje Jacek Karnowski.

5. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwość. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności ŚP. Jan Józef Włodarczyk. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1100. Wieczny odpoczynek…

 


 

4 Niedziela Zwykła 31.01.2021 r.

4 Niedziela Zwykła 31.01.2021 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek - comiesięczna Msza św. za zmarłych o godz. 1700. Kartki z imionami zmarłych,  któych  będziemy polecać we Mszy św. możemy składać w zakrystii. 

- we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego i 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który jest dziękczynieniem za każde powołanie i wielość charyzmatów w Kościele. Msze św. o godz. 700, 800 u Sióstr, 900 i 1700.

- w środę – wspomnienie św. Błażeja, b-pa i męczennika, patrona od chorób gardła. W dniu św. Błażeja poświęcimy jabłka, używane później w chorobach gardła oraz udzielimy błogosławieństwa dotykając gardła skrzyżowanymi świecami.

- w I czwartek m-ca – Msza św. w intencji powołań  o godz. 1700

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. poświęcimy sól, chleb i wodę, które za wstawiennictwem świętej mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństwa pożaru i od innych przeciwności. Chorych naszej parafii odwiedzimy od godz. 900. W ich intencji modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 1600. Spowiadamy przed każdą Msza świętą.

- w I sobotę miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę o godz. 1030  Msza św. w intencjach FZŚ.

2. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i
bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

3. Za tydzień akcja oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

4. Spotkania biblijne w klasztorze we środy po Mszy św. wieczornej.

5. Z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych.

6. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: - Co było, nie wróci – Kościół w Polsce musi na nowo odczytać swoje priorytety: o co trzeba walczyć, a z czego można zrezygnować bez żalu. –pisze ks. Henryk Zieliński.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

3 Niedziela Zwykła 24.01.2021 r.

3 Niedziela Zwykła 24.01.2021 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie Br. Waltera. Życzymy aby każdego dnia doświadczał opieki św. Franciszka z Asyżu.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,

- we wtorek – obchodzimy rocznicę śmierci O. Rafała z Proszowic. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.

- w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i d-ra Kościoła,

- w sobotę – wspomnienieśw. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

3. Przeżywającym swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Wznawiamy spotkania biblijne we środy po Mszy św. wieczornej w klasztorze.

5. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 1600.

6. Z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych.

7. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: - Święty Józef sprawiedliwy – skąd wynika jego niezwykłe wstawiennictwo za nami u Boga? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

9. Przeżywając „Dzień solidarności z Chorwacją” po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

10. W ostatnim tygodniu odeszła ŚP. Sabina Łuczak. Wieczny odpoczynek…

11. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji Chorwatów i ich rodzin:

O przemożny święty Józefie, Ty zostałeś ogłoszony Patronem całego Kościoła. Dlatego wzywam Cię, bo Ty, spośród wszystkich świętych, jesteś największym Obrońcą uciśnionych. Składam nieskończone dzięki Twemu szlachetnemu sercu, gotowemu przyjść z pomocą wszystkim potrzebującym. Do Ciebie, o chwalebny święty Józefie, uciekają się wdowy, sieroty, wszyscy opuszczeni, przygnębieni i uciśnieni. Nie ma takiego bólu, smutku czy troski, w których nie mógłbyś pocieszyć. Błagam, udziel mi tych darów, którymi Bóg Cię obdarzył i niech moja prośba będzie wysłuchana. A wy, dusze cierpiące w czyśćcu, módlcie się za mnie do świętego Józefa. (3 razy - Chwała Ojcu...)

2 Niedziela Zwykła 17.01.2021 r.

2 Niedziela Zwykła 17.01.2021 r.

1. W rozpoczętym Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan we czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

3. Przeżywającym swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. W przyszłą niedzielę przymierzanie strojów komunijnych dzieci przygotowujących się do I komunii św. i spotkanie dzieci rocznicowych po Mszy św. o godz. 1200.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 24 stycznia br., o godz. 1600 w kościele.

6. Dnia 29 grudnia 2020 r., Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać „Dzień solidarności z Chorwacją” modląc się za poszkodowanych, a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.

8. W tygodniku Idziemy, warto przeczytać: - Nowe formy prześladowań – W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na wolność religijną i inne prawa człowieka? Zbieżność mimo różnic – O dziwnej wspólnocie myślenia przeciwko wartościom na lewicy i prawicy.

9. W zakrystii są do nabycia płyty CD z kolędami w cenie 20 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitacje Daniela Oleszczyka, mieszkańca naszej Gminy.


 

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

1. Kończymy Okres Bożego Narodzenia. Od jutra przeżywać będziemy Okres Zwykły, który przypomina nam nauczanie Jezusa i wydarzenia związane z Jego publiczną działalnością. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli święta Matki Bożej Gromnicznej. Dziś również dziękujmy Bogu, naszym rodzicom i chrzestnym za dar chrztu świętego, przez który zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa i wprowadzeni do Kościoła.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w sobotę – święto Świętych Berarda i Towarzyszy, Pierwszych Męczenników Franciszkańskich;

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.

5. W tygodniku Idziemy, warto przeczytać:

- Narodzeni w Chrystusie – Podstawowe prawdy o sakramencie chrztu – przypomina ks. prof. Robert Skrzypczak,

- Panaceum? – Może to tylko przypadek, że pierwsze dawki szczepionek trafiły do państw Unii Europejskiej akurat 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia?  – pisze ks. Henryk Zieliński.

6. Pod chórem są do nabycia płyty CD z kolędami w cenie 20 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitacje Daniela Oleszczyka, mieszkańca naszej Gminy.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Jan Chybczyński i ŚP. Wiesława Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek…

 

2 Niedziela po Narodzieniu Pańskim 3.01.2021 r.

2 Niedziela po Narodzieniu Pańskim 3.01.2021 r.

1.Jutro comiesięczna Msza św. za zmarłych o godz. 1700. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych.

2. We środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy na wszystkich Mszach św., a zebrane ofiary do puszek są przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Szopkę w naszym kościele możemy odwiedzać w dni powszednie do
godz. 1800, a w niedzielę i święta do godz. 1900. Zapraszamy.

5. Zapraszamy do naszego kościoła na koncert charytatywny: „Kolędujemy dla Daniela”, 6 stycznia na godz. 1700. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitacje Daniela Oleszczyka, mieszkańca naszej Gminy. Koncert będzie transmitowany na żywo przez Facebook Warckiego Centrum Kultury. Wystąpią Chór Lutnia z Warty oraz goście: Hanna Okońska – sopran i Kamil Gruszczyński – bas.

6. Chorych naszej parafii odwiedzimy 8 stycznia 2021 r., od godz. 900.

7. Informujemy, że Msza Święta w intencji Ojczyzny, kibiców i środowisk patriotycznych odbędzie się 09.01. br. (sobota) o godzinie 1500 w kościele
św. Mikołaja w Warcie w duchowej łączności z XIII - tą Patriotyczną Pielgrzymką Kibiców na Jasną Górę.

8. Sytuacja epidemiczna w Polsce wpływa na życie wspólnoty Kościoła, dlatego przeprowadzenie kolędy w Diecezji Włocławskiej, będzie możliwe od 18 stycznia 2021 roku lub w innym późniejszym terminie.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność, za ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.

10. W zakrystii jest do nabycia kadzidło i kreda, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy, a nim ciekawe artykuły m.in.:  Nie jesteśmy bogami iZaraza nad Rzeczpospolitą.

Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

1. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy przy żłóbku. Szopkę możemy odwiedzać w dni powszednie do
godz. 1800, a w niedzielę i święta do godz. 1900.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników,

- w czwartek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i zakończenie „Starego Roku”. Msza św. i nabożeństwo przebłagalne o godz. 1700. Przyjdźmy aby podziękować Bogu za miniony rok i przepraszać za nasze grzechy oraz prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo w Nowym Roku Pańskim 2021.
- w I piątek m-ca – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitw o pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary na tace są przeznaczone na utrzymanie naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Chorych naszej parafii odwiedzimy wyjątkowo 8 stycznia 2021 r., od godz. 900.

- w I sobotę m-ca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w I niedzielę m-ca – o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ.

3. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy aby opieka Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów towarzyszyła im w codziennym życiu.

4. Papież Franciszek ogłosił „Rok św. Józefa” i udziela daru specjalnych odpustów z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. Między innymi: udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi, spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy, odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę.

5. W zakrystii możemy składać karki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych.

6. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.

Modlitwa za rodzinę pap. Franciszka:

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.
Amen.

Lub:

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam w potrzebach naszych. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci - mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2020 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2020 r.

1. Jutro drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary składane na tace są przeznaczone na KUL. Na Mszy św. o godz. 1030 tradycyjnie pobłogosławimy owies.

2. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i przy budowie szopki z całego serca dziękujemy na ręce Brata Hiacynta i Braci Postulantów. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi wszystkim ich pracę i trud obfitością swych łask i błogosławieństw!

3. W zakrystii możemy składać kartki z imionami zmarłych za których modlimy się przez cały rok oraz wypominki na Msze św. zbiorową za zmarłych, którą sprawujemy w I poniedziałek miesiąca.

4. Serdecznie Was pozdrawiamy Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Sympatycy naszego kościoła i klasztoru. W nieskończonej miłości, w pokorze i skromności – przyszedł do nas Jezus Chrystus – Zbawiciel świata, aby upomnieć się:

... o dom dla bezdomnych,

... o chleb dla głodnych,

... o szacunek dla chorych,

... o miłość dla niekochanych,

... i o solidarność z maluczkimi tego świata. Na ten szczęśliwy czas Narodzenia Pańskiego pragniemy życzyć chwil wypełnionych radością, kolędami i miłością najbliższych. A nowy 2021 rok niech spełni oczekiwania, przyniesie pomyślność i zrozumienie oraz wiele dobra od ludzi, ale też dla ludzi. Łączymy się w modlitwie i ogarniamy Was serdeczną pamięcią.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

283767
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
122
117
497
240748
4835
8322
283767
Twoje IP: 3.239.33.139
2021-02-25