Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Msze św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 12.00. Nowe zdjęcia w galerii. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

25 Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

1. Dziś w godz. od 900 do 1200 zapraszamy do oddania krwi w klasztorze.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

- w środę – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

- w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy i naszej Bernardyńskiej Prowincji. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

- w sobotę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana,męczenników.

- w przyszłą niedzielę – na Mszy św. o godz. 1030 rocznica I Komunii świętej.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Za tydzień będziemy gościli naszych współbraci z WSD. Już dawno w nasze serca wpisała się piękna tradycja, wspierania braci z Kalwarii Zebrzydowskiej owocami pracy rąk, którymi zbieramy to, co rodzi nam matka ziemia. W ich imieniu zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie 28 września braci płodami ziemi. Już dziś serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie w intencji dobrodziejów. Początek zbiórki w poniedziałek 28 września od godz. 900 ( od wioski Łabędzie – jeden samochód i od wioski Raczków – drugi samochód).

4. Msze św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 1200. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. W Tygodniku Idziemy warto przeczytać: Prawa zwierząt, Kościół w mediach, media w Kościele.

6. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

24 Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

24 Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

1. „Budujmy więzi” to hasło tegorocznego, X Tygodnia Wychowania w naszej Ojczyźnie, który dziś rozpoczynamy. Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy do udziału.

- w poniedziałek – świętoPodwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata Jezus Chrystus.
        W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Mikołaja
na godz. 1800, po której rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o 1830 w naszym kościele, a intencje zostaną odprawione w kościele św. Mikołaja.

- we wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej,

- w środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża, i Cypriana biskupa,

- w czwartek – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżui kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy tego dnia wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prośmy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

- w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży,

- w sobotę – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;

- w przyszłą niedzielę – w godz. od 900 do 1200 zapraszamy do oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi. Również za tydzień na Mszy św. o godz. 1030 dzieci z naszej parafii pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii świętej.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Dziękujemy wszystkim za udział w pieszej pielgrzymce z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej.

4. Zapraszamy chłopców po 2 klasie szkoły podstawowej do grupy Ministrantów. Spotkanie w sobotę 19 września o godz. 1600 przy zakrystii. 

5. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę w przedsionku kościoła zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, wprowadzającym zakaz organizacji tzw. „marszów równości”. To parady w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką.

6. Do 18 września trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Zachęcamy do oddania głosu na Warcką Orkiestrę Dętą. Kod zadania: ES114. Projekt nosi nazwę: „Warcka Orkiestra Dęta inicjuje, kultywuje i rozwija lokalne tradycje folkloru muzycznego”. Każdy głos ma olbrzymie znaczenie. Wydrukowaną podpisaną kartę można dostarczyć do Warckiego Centrum Kultury lub Urzędu Miejskiego w Warcie. Więcej informacji na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

7. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:Świętość i zło w Kościele– Jak powinniśmy reagować, kiedy dowiadujemy się złych rzeczy o biskupach, kapłanach i zakonnikach? – tłumaczy o. Jacek Salij OP. Chłopak z krzyżem– O co chodzi młodemu człowiekowi, który przeszedł przez Polskę z wielkim krzyżem na ramionach?

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

9. W ostatnim tygodniu do odszedł: Stefan Załuga. Wieczny odpoczynek

23 Niedziela Zwykła 6.09.2020 r.

23 Niedziela Zwykła 6.09.2020 r.

1. Jutro comiesięczna Msza św. o godz. 1830 sprawowana jest za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – święto Narodzenia NMP,

- w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy,

- w sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

- w przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 1030. Gospodarzami są rolnicy z Dusznik. Również za tydzień przedostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 1600.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Wszystkich zamawiających intencje Mszy św. prosimy aby rezerwacje uregulować na 2 tygodnie przed planowanym terminem.

4. We wtorek 8 września będziemy pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pielgrzymów prosimy o zabranie dzisiaj druków z zakrystii. Prosimy o przybycie do klasztoru odpowiednio wcześniej aby personel medyczny mógł zmierzyć temperaturę. Wyjście z klasztoru o godz. 800. W czasie pielgrzymki obowiązują wymogi sanitarne. Informujemy, że nie ma możliwości dołączania się do pielgrzymki po wyruszeniu z klasztoru.

5. Serdecznie zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci na godz. 1200.

6. Zapraszamy chłopców po 2 klasie szkoły podstawowej do grupy Ministrantów jak również aktualnych ministrantów na spotkanie organizacyjne 12 września o godz. 1700 przy zakrystii.

7. Dziś po Mszach Świętych w przedsionku kościoła zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, wprowadzającym zakaz organizacji tzw. „marszów równości”. Są to parady w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Projekt ma na celu wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa.

8. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:Jak dzisiaj mówić o Bogu? – To nie są łatwe czasy dla świadków Chrystusa. – twierdzi ks. Henryk Zieliński,

Kolejny kościół meczetem– o przekształconym w meczet stambulskim kościele „In Hora”, opowiada bp Michał Janocha.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

22 Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

22 Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek I sobota miesiąca.

- w I czwartek m-ca – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołanych i o powołania na godz. 1830.

- w I piątek m-ca – zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których sprawujemy Mszę św. o godz. 1600.

- w I sobotę m-ca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Wszystkich zamawiających intencje Mszy św. prosimy aby rezerwacje uregulować na 2 tygodnie przed planowanym terminem.

4. 1 września br., Mszą św. o godz. 800 rozpoczniemy rok szkolny i katechetyczny dla Liceum Ogólnokształcącego w Warcie. Zapraszamy młodzież, nauczycieli, personel szkolny i rodziców.

5. W najbliższą niedzielę wznawiamy Msze św. o godz. 1200 z udziałem dzieci. Po Mszy św. pobłogosławimy dzieci i poświęcimy przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców.

6. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania. Także po Mszy św. o godz. 1030 prosimy o pozostanie w kościele dzieci rocznicowych i ich rodziców.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy 6 września (niedziela) na Mszę św. o godz. 1600. Spotkanie po Mszy św. w kościele.

8. We wtorek 8 września zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Wyruszymy z klasztoru o godz. 800. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Prosimy o pomoc w przygotowaniu pielgrzymki. Bliższe informacje w zakrystii.

9. W niedzielę 13 września będziemy przeżywać dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 1030. Gospodarzami są rolnicy z Dusznik.

10. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:- Miejsce dla Boga– Jeśli Bóg przestaje się liczyć, to zaczyna liczyć się diabeł – ostrzega o. Dariusz Kowalczyk SJ, Dziękujmy Bogu za „Solidarność” – Wybuch „Solidarności” był dla świata kolejnym Cudem nad Wisłą – mówi ks. Jan Sikorski.

11. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

12. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Andrzeja Gorzuch. Wieczny odpoczynek…

21 Niedziela Zwykła 23.08.2020 r.

21 Niedziela Zwykła 23.08.2020 r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- jutro – święto św. Bartłomieja, apostoła,

- we wtorek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu Św. Franciszka,

- w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; porządek Mszy św. codzienny. Wyjątkowo tego dnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 1700 z uwagi na koncert z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II.
Początek koncertu o godz. 1800 na placu przed klasztorem. Wstęp wolny. Prosimy o zabranie maseczek ochronnych.

- w czwartek – wspomnienie św. Moniki,

- w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

- w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Wszystkich zamawiających intencje Mszy św. prosimy aby rezerwacje uregulować na 2 tygodnie przed planowanym terminem.

4. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

Do Matki– Z niepokojem patrzę na rozchodzenie się państwowego i kościelnego świętowania stulecia Cudu nad Wisłą – komentuje ks. Henryk Zieliński.

Siła wiary– Wiara i modlitwa potrafią czynić cuda. – wyznaje Krzysztof Ziemiec.

5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary na przeprowadzenie rewitalizacji kościoła i klasztoru.

6. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Kazimierz Galos, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…

20 Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

20 Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

1. Wczoraj przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości.

2. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- jutro – wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

- w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

- w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

- w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

4. W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego, Teatru Wielkiego w Łodzi i Warckiego Centrum Kultury w Warcie, zapraszamy na Koncert Papieski w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, który odbędzie się 26 sierpnia br. (w środę) o godzinie 1800 na placu przed naszym klasztorem. Wstęp wolny. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych.

5. Dziękujemy za ofiary do puszek dla Daniela Oleszczyka. Zebrano kwotę: 2 376,59 zł

6. Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

7. Wszystkich zamawiających intencje Mszy św. prosimy aby rezerwacje uregulować na 2 tygodnie przed planowanym terminem.

8. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

- Dlaczego cud? – Polscy radiotelegrafiści zagłuszali bolszewickie radiostacje czytaniem Pisma Świętego,

- Czy Pan Jezus był obiektywny? – …powszechnie myli się obiektywność z równym dystansem do osób i prezentowanych przez nie poglądów.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary na przeprowadzenie rewitalizacji kościoła i klasztoru. Wyrazem naszej wdzięczności jest modlitwa, kierowana za was do Miłosiernego Boga.  

19 Niedziela Zwykła 9.08.2020 r.

19 Niedziela Zwykła 9.08.2020 r.

1. Przeżywając miesiąc sierpień w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią, włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- we wtorek – święto św. Klary, dziewicy,

- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Tego dnia o godz. 1800 rozpoczniemy Odpust Parafialny Nieszporami w kościele Sióstr Bernardynek, a po nich z figurą Matki Bożej Zaśniętej udamy się na Mszę św. do naszej świątyni.

- w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Msze św. o godz.: 700, 800 (u Sióstr), 900 i 1600. Suma odpustowa o godz. 1030. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył O. Bruno Nocoń – proboszcz i gwardian naszego klasztoru w Łodzi. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie”, którego łączna suma wynosi 6 mln zł. W tym roku z przyczyn od nas niezależnych nie możemy przeprowadzić festynu parafialnego.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

4. W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego, Teatru Wielkiego w Łodzi i Warckiego Centrum Kultury w Warcie, zapraszamy na Koncert Papieski w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, który odbędzie się 26 sierpnia br. (w środę) o godzinie 1800 na placu przed naszym klasztorem. Wstęp wolny. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych.

5. Dzisiaj po Mszach św. jak informowaliśmy, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek dla Daniela Oleszczyka, który 12.04.2020 r., doznał poważnego urazu kręgosłupa w czasie wypadku samochodowego.       

6. Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

7. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:Prawda i ideologia –nowa rewolucja pod sześciobarwnym sztandarem idzie przez świat, Maryja Rajmunda Kolbego – wizerunek przed którym modlił się w pabianickim kościele przyszły męczennik.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i ofiary na przeprowadzenie rewitalizacji kościoła i klasztoru. Naszą wdzięczność wyrażamy także wszystkim osobom, które dbają o wystrój świątyni ofiarując kwiaty. Polecamy was w naszych modlitwach.

18 Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

18 Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

1. Pielgrzymując duchowo w miesiącu sierpniu z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki, włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca;

- jutro – comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Mari Vianneya – prezbitera, patrona proboszczów. Pamiętajmy w naszej modlitwie o proboszczu naszej parafii –
O. Sławomirze – wypraszając dla niego potrzebne łaski.

- w I czwartek m-ca – świętoPrzemienienia Pańskiego. Na Mszy św.
o godz. 1830 podziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz będziemy prosić o święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej wspólnoty parafialnej.

- w I piątek m-ca – od godz. 900 udamy się z posługą do chorych. Spowiadamy przed Mszą św. o godz. 730 i 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

- w sobotę – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Dobiega końca roczna formacja braci postulantów: Dawida Pakosza i Tomasza Strączka w Warckim Klasztorze. Dziękujemy im za wspólnie z nami przeżyty okres czasu, za życzliwość i pomoc na rzecz parafii i klasztoru. Życzy im wytrwałości w podejmowania nowych wyzwań na drodze franciszkańskiego powołania.

4. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele ZSP w Błaszkach zwracają się o pomoc finansową dla Daniela Oleszczyka lat 20, który 12.04.2020 r., doznał poważnego urazu kręgosłupa w czasie wypadku samochodowego. Czeka go długotrwała i poważna rehabilitacja. Prosimy o pomoc dla Daniela i jego rodziny. Zbiórka do puszek zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszym kościele.                       

5. W piątek 14 sierpnia o godz. 1800 w kościele Sióstr Bernardynek uroczystymi Nieszporami, procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do naszej świątyni i Mszą św. rozpoczniemy Odpust Parafialny.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia (sobota) Msze św.
o godz.: 700, 800 (u Sióstr), 900 i 1600. Suma odpustowa o godz. 1030. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył O. Bruno Nocoń – proboszcz i gwardian naszego klasztoru w Łodzi.

6. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

Stać po stronie wartości orazO wierze – pytania i odpowiedzi.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i ofiary na przeprowadzenie rewitalizacji kościoła i klasztoru. Naszą wdzięczność wyrażamy także wszystkim osobom które dbają o wystrój świątyni ofiarując kwiaty.

8. W ostatnim tygodniu odeszła ŚP. Zofia Ruszkowska, której pogrzeb będzie we czwartek o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…

17 Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

17 Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w środę – wspomnienie św. Marty,

– w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w I sobotę miesiąca – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę – przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest przybycie do kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Zadbajmy o czas na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę świętą.

4. „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – tymi słowami zachęcamy do sierpniowej abstynencji ze względu na pamięć o bohaterach narodowych i w intencji tych, którzy trwają w nałogu i nie mają sił uwolnić się od niego.

5. W tygodniku Idziemy, który znajduje się pod chórem, warto przeczytać:

Podaruj trzeźwość – czy możemy dyspensować się od abstynencji alkoholowej? Jak nie dać się nałogom? – rozmowa z ks. dr. Markiem Dziewieckim.

6. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa bł. O. Rafała z Proszowic.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Jan Kapiec.

Wieczny odpoczynek…

16 Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

 

16 Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,

- we wtorek –wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę – święto św. Marii Magdaleny,

- w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

- w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny – szczególnie O. Krzysztofowi – urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic na każdy dzień życia.

3. Za tydzień 26.07. br., w niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

4. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Troszczmy się o codzienną modlitwę i niedzielną Mszę św.

5. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła w formie tradycyjnej i przez wpłaty na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa bł. O. Rafała z Proszowic.

 

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

250212
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
37
148
401
207250
4652
6639
250212
Twoje IP: 23.21.4.239
2020-09-23