Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Wszystkie dzieci, zapraszamy do udziału w Mszach wrześniowych o godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy oraz kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce,

- w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Wenantemu – Magistrowi Postulatu, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – sługi Bożego O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. O. Wenanty Mszę św. imieninową będzie sprawował we czwartek o godz. 630. Serdecznie zapraszamy.
 2. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia Dobrej Nowiny o przyjściu Jezusa Chrystusa.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Przy ołtarzu św. Franciszka, zagościła choinka z serduszkami – imionami dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dziecka. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 1. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii. Od jutra br. Hiacynt nawiedzi domy naszej parafii od godz. 900, przynosząc nam poświęcony opłatek. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszego brata i przysłanie po niego samochodu. W tym tygodniu odwiedzi:

w poniedziałek: Zagajew, we wtorek: ul. Sieradzka – bloki, w środę: ulice: Szymańskiego, Klasztorna, Prefekturalna, Sieradzka – domy  jednorodzinne,

w czwartek: ulice: Jagielońska, Mansjonarska, Świętojańska, Popioły, Przedwiośnie, Baryki i Wierna.

 1. W zakrystii możemy już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”, kalendarze na rok 2018 m.in. rolników, obrazki z bł. O. Rafałem, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Stefania Janczak i Stanisław Leśniczak. Wieczny odpoczynek…
 3. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.

I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

 1. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca oraz wspominamy:

- we wtorek – św. Barbarę, patronkę górników,

- w I czwartek m-ca – św. Mikołaja, bpa,

- w I piątek – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy,

- w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki naszej Bernardyńskiej Prowincji. Msze św. o godz. 630, 800 (u S. Bernardynek) 900 i 1700.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów – sługi Bożego O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Pełne tęsknoty pieśni adwentowe, przypominają nam, że jesteśmy ludźmi oczekującymi na przychodzącego Pana. Od poniedziałku do soboty będziemy celebrować Msze święte roratnie: o 625 śpiew antyfony „Rorate coeli”, a o godz. 630 odsłonięcie obrazu Matki Bożej i Msza św. Zapraszamy do przeżywania adwentowego oczekiwania z Matką Bożą, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia Dobrej Nowiny o przyjściu Jezusa Chrystusa.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Przy ołtarzu św. Franciszka, zagościła choinka z serduszkami – imionami biednych dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dzieci. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 4. Społeczność Szkoły Podstawowej w Warcie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę 9.12. na warciański Rynek od 900 do 1300. Można nabyć wyroby kulinarne oraz rękodzieło uczniów i rodziców.
 5. Wspólnota Miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziękuje za udział w zbiórce „Makulatura na misje”, zebrano 950 kg, a kwota ze sprzedaży to 100 zł, która została przeznaczona na projekt misyjny „Adopcja serca na odległość”. Braciom Postulantom i br. Hiacyntowi dziękujemy za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki.
 6. Opłatek – biały chleb, który weźmiemy do rąk w Wigilię Bożego Narodzenia, to znak Jezusa Chrystusa który przychodzi do Nas w każdej Eucharystii. Od jutra br. Hiacynt nawiedzi domy naszej parafii od godz. 900, przynosząc nam poświęcony opłatek. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszego brata i przysłanie po niego samochodu. W tym tygodniu odwiedzi:

- w poniedziałek: Łabędzie i Gołuchy

- we wtorek: Bartochów

- w środę: Małków

- w czwartek: Duszniki

- w piątek: Raczków

9. Siostry Bernardynki serdecznie zapraszają sympatyków klasztoru na Mszę świętą jutro tj. 3.12. o godz. 1100 rozpoczynającą wizytację kanoniczną klasztoru pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Wiesława Meringa.

10. W zakrystii możemy już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” oraz kalendarze na rok 2018 m.in. rolników, a w przedsionku kościoła tygodnik Idziemy w którym czytamy: Mam szczęście w życiu – O swoim życiu, sukcesach sportowych i wierze – mówi Kamil Stoch, Adwent bez czekoladek – Jak zaangażować dzieci w mądre przeżywanie Adwentu?

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Mieczysław Zapała. Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2018 r.

 1. Dzisiaj Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje zbiórkę makulatury na misje od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera

- we wtorekwspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera

- w czwartek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.

- w piątek – święto św. Andrzeja, apostoła.

- w I sobotę tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- za tydzień w I niedzielę Adwentu – będziemy gościli O. Fabiana, referenta ds. powołań, który skieruje do nas okolicznościowe Słowo. Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy prosić o pomoc w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla dzieci z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę przy ołtarzu św. Franciszka, zagości choinka z serduszkami –imionami biednych dzieci. Prosimy o ich zabranie, aby dzieląc się swoją dobrocią przygotować imienną paczkę dla dziecka. Pakunki świąteczne prosimy złożyć w klasztorze do 18 grudnia. Już teraz dziękujemy za otwartość i życzliwość.
 3. Organizujemy prelekcję dotyczącą choroby jaką jest depresja. Warto wspomnieć, że nie leczona może prowadzić do śmierci, jej objawy często się nasilają w okresie jesieni. W zachodniej Europie ilość zachorowań to ok. 27% w Polsce mniej, ale ten procent gwałtownie wzrasta, a tylko połowa poddaje się leczeniu. To też społeczna główna przyczyna niezdolności do pracy. Zachęcamy by jej się przyjrzeć, zrozumieć, by potrafić być może komuś skutecznie i w porę przyjść z pomocą. Spotkanie odbędzie się w czwartek 29.11.2018r. w Kaplicy szpitalnej po Mszy św. wieczornej czyli ok godz. 1800. Nasi Postulanci zainteresowanym sprzed placu naszego kościoła wskażą drogę.
 4. W najbliższy piątek 30 listopada zapraszamy na Koncert Charytatywny „Śpiewamy dla Nadii” do naszego kościoła na godz. 1800. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 5. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z bł. O. Rafałem z Proszowic.
 6. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać: Wciąż nie z tego świata – O wzajemnych relacjach między polityką i Kościołem, Swoje chwalimy – Dlaczego warto kupować polskie produkty i jak je odróżnić?
 7. Wszystkie intencje naszych serc oraz naszych Bliskich, naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo Matki Bożej polecajmy w ufnej modlitwie Chrystusowi Królowi Wszechświata. Pod Twoją Obronę…

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – bł. Salomei, dziewicy

- we – wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP

- w czwartek– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

- w sobotę – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych od poniedziałku o do soboty o godz. 1630, a w niedzielę o godz. 1000.
 3. Spotkania biblijne w każdą środę o godz. 1745 w klasztorze.
 4. Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w najbliższą sobotę i niedzielę organizuje zbiórkę makulatury na misje. W sobotę 24.11. w godz. od 1000 – 1400 i od 1530 – 1700; w niedzielę od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem.
 5. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 1030 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z bł. O. Rafałem z Proszowic.
 7. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać:

- Moda na czystość – Jak mówić dzisiaj o czystości, która w świecie jest obśmiewana? - Stulecie i co dalej? – Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obchodów stulecia odzyskania niepodległości?

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała którego w Triduum tak licznie uczestniczyliśmy, hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.

32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

 1. Dzisiaj świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Jednym z nich był O. Rafał z Proszowic. Dziękujemy O. Andrzejowi Szczypcie, honorowemu obywatelowi Miasta i Gminy Warta za prowadzenie Triduum, które od piątku prowadzi nas do szczególnej zażyłości ze Świętym z Warty. Przy sarkofagu bł. O. Rafała wystawiona jest księga próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za Jego wstawiennictwem. Prosimy o wpisywanie swoich intencji.
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 1600 z udziałem chóru Dysonans z Łodzi. Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
 3. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata , biskupa i męczennika

- we wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich,

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia
i Towarzyszy

- w czwartek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych

- w sobotę – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Przez miesiąc listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.
 3. W sobotę przed południem kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a o godz. 1600 dla ministrantów.
 4. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 5. W przedsionku można nabyć tygodnik Idziemy w którym warto przeczytać:

Sto lat temu – Okoliczności odzyskania przed 100 laty niepodległości i budowy silnego państwa polskiego, Niepodległość i uległość – Czy jesteśmy gotowi płacić za naszą niepodległość, jak nas tego uczył św. Jan Paweł II?

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.
 2. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Ryszard Ceglarski, Jan Lebioda. Wieczny odpoczynek…

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

 1. Jutro o godz. 1700 comiesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przeżywamy:

- w czwartek – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,

- w piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Przez miesiąc listopad za zmarłych, odprawiamy Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 1630. Karki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii. Przypominamy, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 3. W najbliższą niedzielę 11 listopada nasze oczy serca i duszy podążą ku Słudze Bożemu Ojcu Rafałowi z Proszowic, którego kryje sarkofag w naszym kościele. Pragniemy powrócić do dawnej tradycji, kiedy to w dni poprzedzające pamiątkę podniesienia jego ciała ponad posadzkę kościoła wierni ze szczególną pobożnością modlili się u Jego grobu, wypraszając liczne łaski. Chcielibyśmy Was zaprosić, na Triduum aby uczcić Jego obecność pośród nas.
  Podajemy plan:

Piątek – Msza św. i nabożeństwo o godz. 1700

Sobota – Msza św. i nabożeństwo o godz. 900 i 1700

Niedziela – Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 1600 z udziałem chóru Dysonans z Łodzi. Po Mszy  św. okolicznościowy koncert patriotyczny. Nabożeństwa poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Warta O. Andrzej Szczypta.

 1. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Warcie serdecznie zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną pt. Gdzie są chłopcy z tamtych lat poświęconą pamięci obywateli Warty walczących o niepodległość ojczyzny. Rozpoczęcie w piątek 9 listopada o godz. 1700.
 2. Hufiec ZHP Sieradz zaprasza do udziału w Uroczystym Capstrzyku Niepodległości, w sobotę 10.11.2018 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu o godzinie 1730. Wyjazd z Warty o godz. 1600 ze Szkoły Podstawowej przy ul. Świętojańskiej 5. Powrót ok. 2000. Liczba miejsc ograniczona. Całość uświetni ognisko rozpalone „Ogniem Niepodległości” oraz iluminacje świetlne. (Kontakt: Tadeusz Żak tel. 667-185-328).
 3. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy oraz kalendarze ścienne na przyszły rok oraz obrazki z O. Rafałem.
 4. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo bł. O. Rafała hojnie wynagradza was potrzebnymi łaskami.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 28.10.2018 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 28.10.2018 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca;

- w I czwartek m-ca – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 800 (u Sióstr Bernardynek) i o 900. Procesja na cmentarzu z odczytaniem wypominków
o godz. 1100, a Msza św. o godz. 1200.

- w I piątek m-ca – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 700, 800 (u sióstr Bernardynek), 900, 1600 w int. chorych i 1700. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Na cmentarzu wypominki z procesją i Msza św. o godz. 1200.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Miesiąc listopad, to czas szczególnej modlitwy i pamięci za zmarłych. Karki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i przez miesiąc listopad o godz. 1630 możemy składać w zakrystii. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada (włącznie) pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania trzeba odmówić Ojcze nasz..., Wierzę..., oraz trzeba wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalną (jeśli zachodzi potrzeba), przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego i wzbudzić akt żalu doskonałego.
 3. W środę 31.10. w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy Młodzież oraz kandydatów do bierzmowania na Noc Świętych do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1900. Spotkanie poprowadzi grupa Młodość Lubię To z Łodzi.
 4. Uwrażliwiamy Rodziców i Wychowawców na organizowane tzw. Halloween, które „pod płaszczykiem” zabawy, często przy nieświadomości organizatorów, dokonuje się inicjacji w świat okultyzmu, sprzeczny z Ewangelią.
 5. Spotkanie Wspólnoty Miejscowej FZŚ odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 1030, po Mszy św. spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy również sympatyków św. Franciszka. W dniach 24 i 25 listopada Wspólnota Miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje zbiórkę makulatury na misje. Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem. W sobotę 24 listopada w godz. od 1000 – 1400 i od 1530 – 1700 a w niedzielę 25 listopada od godz. 830 i pół godziny przed każdą Mszą św.

Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, kwiaty i ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Pietrzykowskim, Państwu Balińskim i Państwu Chojnackim. Niech dobry Bóg wam wszystkim siostry i bracia błogosławi.

29 Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

29 Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 akcja oddania krwi w klasztorze.
 2. W tym tygodniu misyjnym w liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Jana Pawła II

- we wtorek – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji; .

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 4. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Tylko siebie mi nie zabieraj – Kiedy się nawrócił, z różańcem objechał świat opowiadając o swojej Królowej –reportaż o perkusiście Janie Budziaszku; Tradyzmatycy i inni młodzi - Warto słuchać, co mają do powiedzenia różni młodzi, pisze ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
 5. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów j Jubilatów: Pod Twoją obronę uciekamy się

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

28 Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego i wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Naszymi modlitwami wypraszajmy pokój serca dla rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.

- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

- w czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty; to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, a szczególnie społeczność Szpitala w Warcie.

- w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika i św. Piotra z Alkantary, prezbitera;

- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 r. mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.
 3. W przyszłą niedzielę w godz. od 900 do 1200 odbędzie się akcja oddania krwi. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Najbliższe spotkanie dla ministrantów w sobotę 20 października o godz. 1600 przy zakrystii. Zapraszamy chłopców z klasy 2 i starszych. Spotkania dla Młodzieży Oazowej w piątek o godz. 1800 serdecznie zapraszamy.
 4. Apostolat Jezusa i Maryi organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28.11 – 5.12.2018 r. Kosz 500 zł i 200 euro. Szczegółowe informacje: Pan JAN SIERADZAN, telefon 534 142 466.
 5. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież.
 6. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy
 7. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego i bł. O. Rafała módlmy się za Ojczyznę, Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Solenizantów, a dziś w Dniu Edukacji Narodowej nauczycieli i pracowników oświaty: Pod Twoją obronę uciekamy się

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

27 Niedziela Zwykła 7.10.2018 r.

 1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 1600. Nabożeństwa u Sióstr Bernardynek codziennie o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która 13.10.1917 mówiła: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. w tygodniu z godz. 1830 na 1700.
 2. W środę 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który kieruje uwagę na dbałość naszego zdrowia psychicznego, czy też na pomoc osobom chorym z naszego otoczenia. Pamiętajmy w modlitwie o pacjentach i personelu naszego warckiego szpitala.
 3. W sobotę przeżywamy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. To również 13 dzień miesiąca i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo różańcowe wyjątkowo w tym dniu będzie po Mszy św. o godz. 1700 na które serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w niedzielę 14.10. obchodząc w Polsce XVIII Dzień Papieski przeprowadzimy zbiórkę na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną a niezamożną młodzież. Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie kandydatów z klasy 6 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Honoratowi składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Karki z imionami drogich nam zmarłych, za których będziemy modlić się na cmentarzu i w miesiącu listopadzie możemy składać w zakrystii.
 1. Z serca dziękujemy w imieniu naszej wspólnoty WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bernardyńskiej Prowincji za wsparcie naszych braci płodami ziemi. Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz trud obfitym błogosławieństwem.
 2. Zapraszamy na spotkania biblijne w środy na godz. 1800 do salki w klasztorze.
 3. Zachęcany do nabywania w przedsionku kościoła tygodnika Idziemy w którym warto przeczytać: Różaniec z Maryją do Chrystusa – O cechach kultu maryjnego i modlitwy różańcowej w Medjugorie – mówi abp Henryk Hoser SAC,  Ostatni moment – Czy to już ostatni moment, żeby miliony katolików w Polsce poważnie potraktowały swoją wiarę i swój Kościół?

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

119712
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
29
140
169
77168
1912
4630
119712
Twoje IP: 83.3.206.68
2018-12-11