Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Msza święta z udziałem dzieci - Niedziela godz. 12.00. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami i wypraszaj pokój dla świata.

Oaza

Frańciszkańska młodzież oazowa (FMO) Warta

 

FMO – skrót, który określa Franciszkańską Młodzież Oazową, utworzoną przy naszym klasztorze warckim. Jesteśmy 1 z 20 wspólnot, które są rozmieszczone w całej Polsce.

Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek! Możemy wspólnie cieszyć się czasem spędzonym ze sobą, jak i również z Panem Bogiem. Mamy śpiew, gdzie możemy również rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Dzięki temu modlimy się dwa razy mocniej! :D

 

 

Jesteśmy tu wyłącznie z własnej inicjatywy, z myślą o Panu Bogu! Daje nam to wiele radości i chęci do działania!! :D

Ale oaza – fmo to nie tylko śpiew! Uczestniczymy we Mszach świętych, a w każdą niedziele staramy się swoim śpiewem i graniem urozmaicić to wydarzenie. Przychodzi również czas na spotkania w grupach według wieku. Prowadzą je animatorzy. Mamy 3 grupy: Dzieci Boże (są to najmłodsi - klasy 1-6 podstawówka); stopień 1 (uczniowie klas gimnazjalnych) oraz stopień 3, czyli licealiści. Podczas spotkań, możemy szczerze porozmawiać na nurtujące nas tematy oraz pogłębić swoją wiedzę na tematy religijne.

 

Lecz nie jesteśmy cały czas poważni i zawsze mamy czas na zabawę! Wspólnie bawimy się, śmiejemy oraz cieszymy się ze swojej obecności. Gramy w piłkarzyki lub bilarda, bądź w jakieś gry grupowe, typu: telemoto, kalambury i inne :P

 

Również mamy adoracje. Podczas nich w chwili milczenia zbliżamy się do Boga i wyciszamy. To czas dla siebie, aby pomyśleć i zadumać się nad swoim życiem w którym każdy szuka szczęścia.

Chodząc na oazę, w czasie wakacji mamy zasłużony odpoczynek - wyjeżdżamy na rekolekcje :D Tam poznajemy ludzi, którzy stają się nam bardzo bliscy w ciągu 2 tygodni i zostają naszymi przyjaciółmi. Na takich wyjazdach poszerzamy swoją wiarę, ale również uczymy się wielu nowych piosenek, którymi możemy się dzielić z wami na Mszach świętych. Rekolekcje są czasem niezapomnianym i dzięki takim przedsięwzięciom mamy wspomnienia, które zostają w naszych sercach na całe życie. Również przez te wyjazdy formujemy się, gdy przejdziemy określone stopnie stajemy się animatorami.

 

Co to oznacza? Bierzemy odpowiedzialność za wspólnotę i staramy się, możemy prowadzić spotkania i śpiew, ale również mamy większą motywacje do pracy i moc zarażania innych pozytywną energią :D Polega to na pracy z uczestnikami i pomocy w ich 'formowaniu' wiary.

 

Co nam daje oaza?

Zbliżenie się do Boga

Przyjaźnie i wspomnienia na całe życie

Wyjazdy, rekolekcje

Radość i niekończący się entuzjazm

 

Jeśli chciałbyś, bądź chciałabyś dołączyć do naszej wielkiej rodziny oazowej, czyli wspólnoty, zapraszamy was wszystkich razem, jaki i każdego z osobna! Pojaw się na piątkowym spotkaniu, a z pewnością nie pożałujesz tego kroku! :D

 

Alicja Zakrzewska

 

Wspólnota oazowa w duchowości franciszkańskiej - kliknij 

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

„Najlepsze miejsce jest tam,
gdzie można drugim wyświadczyć najwięcej dobra.”

 
(bł. Karol de Foucauld)


Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Stronę klasztoru odwiedzono:

visitor counter