Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Msza święta z udziałem dzieci - Niedziela godz. 12.00. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

25 Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

 

25 Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i towarzyszy,

- we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

- w czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

- w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy i naszej Bernardyńskiej Prowincji. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

- w niedzielę - 26 września, o godz. 1700 zapraszamy do Klasztoru na Koncert Chóralny.

Wystąpią: Chór męski Lutnia z Warty, Chór z parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Sieradza oraz Chór Towarzystwa Nauczycielskiego z Turku.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci o godz. 1200.

4. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 1600. Na spotkanie zapraszamy także kandydatów, którzy pragną służyć przy ołtarzu.

5. We środy po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego.

6. Pragniemy przy Klasztorze zawiązać katolickie harcerstwo „Skauci Europy” dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku od 18-26 lat i więcej. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia i starszą do prowadzenia gromad i drużyn (żeńskich i męskich). Czekamy także na młodszych uczestników od 8 roku życia. Informacje w zakrystii.

7. W Tygodniku Idziemy warto przeczytać: - Plan na wychowanie – Jak dobrze wychować dziecko i czego nie przegapić?

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarli: ŚP. Józef Jarecki, ŚP. Marianna Domagalska,
ŚP. Zofia Stępień i ŚP. Irena Frątczak – której pogrzeb będzie jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

24 Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

24 Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 zapraszamy do oddania krwi w klasztorze.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i d-ra Kościoła oraz przedostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do udziału.

- we wtorek – świętoPodwyższenia Krzyża Świętego. Miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła, kapliczki czy krzyża. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Mikołaja na godz. 1800, po której rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Informujemy, że nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele, a intencje zostaną odprawione w kościele św. Mikołaja.

- w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej,

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża, i Cypriana biskupa,

- w piątek – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżui kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy tego dnia wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prośmy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

- w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci o godz. 1200.

4. We środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego.

5. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:- O nikim nie mówił źle –co decydowało o wyniesieniu do grona błogosławionych kard. StefanaWyszyńskiego?6. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła. Szczególnie dziękujemy gospodarzom z Zagajewa za piękne przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.

6. Pragniemy przy Klasztorze  zawiązać  katolickie harcerstwo „Skauci Europy”. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia i starszą do prowadzenia gromad i drużyn harcerskich (żeńskich i męskich). Czekamy także na młodszych uczestników. Skauci Europy dzielą się na trzy gałęzie:

  • wilczki (8-12 lat),
  • harcerki i harcerze (12-17 lat),
  • przewodniczki i wędrownicy (powyżej 17 lat).

  Kto lubi organizować czas dzieciom, spędzać czas na łonie natury, a przy tym formować się w katolickim duchu, prosimy o kontakt z o. Juliuszem.

23 Niedziela Zwykła 5.09.2021 r.

23 Niedziela Zwykła 5.09.2021 r.

1. Jutro comiesięczna Msza św. za zmarłych o godz. 1830. Kartki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.

- w środę – święto Narodzenia NMP.

- w czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy,

- w przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 1030. Gospodarzami są rolnicy z Zagajewa.

Również za tydzień będzie można oddać krew w klasztorze od godz. 900 do godz. 1200. Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Zapraszamy na Msze św. z udziałem dzieci o godz. 1200. Za tydzień błogosławieństwo dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych.

4. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 1500. Na spotkanie zapraszamy także kandydatów, którzy pragną służyć przy ołtarzu.

5. We środę 8 września wyruszy piesza pielgrzymka z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Wyjście o godz. 800.

6. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:- Taniec na linie – rozmowa o Prymasie Wyszyńskim, oraz - Depresja nastolatka, a sen.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru.

22 Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

22 Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

- w środę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Liceum Ogólnokształcącego w Warcie o godz. 800. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Klas I-III o godz. 800 przy ul. Koźmińskiej 11 i o godz. 1000 dla Klas IV-VIII przy ul. Świętojańskiej 5. Msza św. dla wszystkich klas w kościele św. Mikołaja o godz. 900.

- w I czwartek m-ca – wspomnienie św. Beatrycze z Silvy, dziewicy. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o powołania na godz. 1830.

- w I piątek m-ca – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których sprawujemy Mszę św. o godz. 1600.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie św. Bonifacego I, papieża. Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. W najbliższą niedzielę wznawiamy Msze św. o godz. 1200 z udziałem dzieci.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się
dnia 3 września br., (w piątek) o godz. 1900 w kościele.

5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej dnia8 września br. Uroczystościom odpustowym o godz. 1200będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp. Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji. Wyjście z klasztoru o godz. 800.

6. Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 12 września br., na Mszy św. o godz. 1030. Gospodarzami są rolnicy z Zagajewa. Serdecznie zapraszamy.

7. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:- Dlaczego bronię Kościoła? – O tym, dlaczego warto i należy Go bronić pisze ks. Henryk Zieliński.

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Wyrażamy także naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy przynoszą piękne kwiaty do naszej świątyni.

9. Wójt Gminy Sieradz informuje, że w dniu 8 września na parkingu przy Sanktuarium w Charłupi Małej będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 szczepionką Johnson&Johnson w godzinach od 900 – 1400.


 

21 Niedziela Zwykła 22.08.2021 r.

21 Niedziela Zwykła 22.08.2021 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła,

- w środę – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu Św. Franciszka,

- w czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Porządek Mszy św. codzienny,

- w piątek – wspomnienie św. Moniki,

- w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny: życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się
dn. 3 września br., (w piątek) o godz. 1900 w kościele.

4. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Klasztoru do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej dnia 8 września br. Uroczystościom odpustowym o godz. 1200 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp. Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji. Wyjście z klasztoru o godz. 800.

5. Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 12 września br., na Mszy św. o godz. 1030. Gospodarzami są rolnicy z Zagajewa. Serdecznie zapraszamy.

6. W TygodnikuIdziemy warto przeczytać:- Człowiek opatrznościowy Jak wielkim darem dla Kościoła i dla Polski był zmarły w ubiegłym tygodniu abp Henryk Hoser SAC – nieznane szczegóły ujawnia ks. Henryk Zieliński,

- Błędna strategia –Jak błędy w Afganistanie oraz Iraku mszczą się na Ameryce? I jakie są tego konsekwencje dla Polski? – tłumaczy prof. Kazimierz Dadak.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Wyrażamy naszą wdzięczność za piękne kwiaty, które ozdabiają naszą świątynię.

8. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Aleksander Oganiaczyk. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

1. Serdecznie pozdrawiamy i witamy naszej wspólnocie parafialnej O. Cecyliana Szczepanika, wikariusza z Warszawy. Życzymy, aby Boże Słowo, które tak hojnie od wczoraj sieje w naszych sercach umocniło nas w drodze do nieba.
Msza św. odpustowa o godz. 1200. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego miasta.

2. W rozpoczętym tygodniu wspominamy:

– jutro – św. Beatrycze Silvy, dziewicy,

– we wtorek – św. Jacka, prezbitera,

– w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w piątek – św. Piusa X, papieża.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

4. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie informuje, że trwa nabór na rok szkolny 2021/2022 do Liceum Ogólnokształcącego i do Wielozawodowej Szkoły Branżowej I stopnia. Bliższe informacje są udzielane w sekretariacie szkoły.

5. Siostry Bernardynki składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwot pieniężnych i warzyw na rzecz przygotowania posiłków dla pielgrzymów.

6. W przedsionku kościoła jest TygodnikIdziemy. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby klasztoru i kościoła. Nasze podziękowania składamy Panu Sołtysowi Dariuszowi Frycze oraz wszystkim zaangażowanym przy posiłku dla pielgrzymów w Małkowie.

8. W 101 rocznicę „Cudu nad Wisłą”, za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Pod Twoją obronę…


 

19 Niedziela Zwykła 8.08.2021 r.

19 Niedziela Zwykła 8.08.2021 r.

1. Przeżywając miesiąc sierpień w duchu wdzięczności Bogu za kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią, włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W rozpoczętym tygodniu:

– jutro – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w środę – święto św. Klary, dziewicy,

– w piątek – kolejne spotkanie z Matką Bożą z Fatimy. Po wieczornej Mszy św. pójdziemy w procesji do kościoła Sióstr Bernardynek, aby modlić się na różańcu.

– w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Tego dnia o godz. 1800 rozpoczniemy NieszporamiOdpust Parafialny w kościele Sióstr Bernardynek, a po nich z figurą Matki Bożej Zaśniętej udamy się na Mszę św. do naszej świątyni.

– w niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Porządek Mszy świętych niedzielny. Suma odpustowa o godz. 1200. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej ulicami naszego miasta. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył O. Cecylian Szczepanik – wikariusz z Warszawy.

3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

4. Jutro będziemy gościć w parafii 31. Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską z Kościerzyny na Jasną Górę. W godzinach od 1230 – 1430 pątnicy zatrzymają się na obiad w Małkowie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów.

5. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie informuje, że trwa nabór na rok szkolny 2021/2022 do Liceum Ogólnokształcącego i do Wielozawodowej Szkoły Branżowej I stopnia. Bliższe informacje są udzielane w sekretariacie szkoły.

6. Do końca września potrwa Narodowy Spis Powszechny Ludności. Informacje, poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Udział w spisie jest obowiązkowy, a za odmowę udziału może zostać nałożona kara grzywny do 5 tyś zł. Dane są chronione tajemnicą statystyczną, za złamanie której grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Spisać się można: internetowo na stronie spis.gov.pl., telefonicznie u rachmistrza spisowego 22 279 99 99. Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku w Urzędzie Gminy przygotowane zostało stanowisko do samospisu.

7. W przedsionku kościoła jest TygodnikIdziemy. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

8. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby klasztoru i kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

9. W ostatnim tygodniu odszedł ŚP. Sławomir Chybczyński. Wieczny odpoczynek…


 

17 Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

17 Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

1. W tym tygodniu przeżywmy:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Msze święte będą celebrowane w tym dniu w kaplicy św. Anny.

- w czwartek – wspomnienie św. Marty,

- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

2. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny – dziś szczególnie
O. Krzysztofowi – życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

3. Siostry Bernardynki od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

4. Dziękujemy za ofiary zebrane ubiegłą niedzielę do puszek, które posłużą na przyjęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Kościerzyny.

5. Zapraszamy na koncert z okazji 120 rocznicy urodzin Kard. Stefana Wyszyńskiego do naszego kościoła w najbliższą niedzielę 1 sierpnia na godz. 1700. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.

6. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy w którym można przeczytać ciekawe artykuły:

- Łaska starości – O godnym przeżywaniu starości i o tym, czego można się od starych ludzi nauczyć – mówi o. Leon Knabit.

- Wolność czy prawo? – W jaki sposób pod przykrywką bezpieczeństwa i praw człowieka ograniczana jest nasza wolność? – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

7. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

 


 

16 Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

16 Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

         1. Dziś po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Kościerzyny. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu pielgrzymujących dziękujemy.

         2. W tym tygodniu przeżywamy:

- w środę –wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła

- w czwartek – święto Marii Magdaleny,

- w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

- w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

         3. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

         4. Siostry Bernardynki od 26 lipca do 11 sierpnia podejmują, pielgrzymki idące na Jasną Górę: pieszą z Bydgoszczy-Fordonu, grupę pieszą i grupę rowerową ze Strzelna, pielgrzymki piesze z Gdańska i Gdyni, z Kaszub, i z Włocławka i grupę rowerową z Lęborka. Siostry zwracają się z uprzejmą prośbą do parafian o wsparcie w zapewnieniu pielgrzymom posiłków. Mogą to być płody rolne, produkty spożywcze lub kwoty pieniężne. Wdzięczność pielgrzymów i swoją wyrażają w modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

         5. W przedsionku kościoła jest Tygodnik Idziemy. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

         6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim wypoczywającym i rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny życzymy zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

15 Niedziela Zwykła 11.07.2021 r.

15 Niedziela Zwykła   11.07.2021 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy:

- jutro– wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

- we wtorek – wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 1830 procesją z figurą Matki Bożej do kościoła Sióstr Bernardynek,

- w czwartek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

2. Decyzją Zarządu Prowincji O. Wenanty Kamiński, magister postulatu, został

skierowany do posługi w Ekwadorze. Wyrażamy mu naszą wdzięczność za 3-

letnią posługę Bogu i ludziom. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Informujemy, że podczas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

4. W tygodniu po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa:

- we wtorek do św. Antoniego z Padwy,

- w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- w czwartek do bł. Ojca Rafała z Proszowic,

- w piątek do św. Jana Pawła II lub Koronka do Miłosierdzia Bożego,

- w sobotę do św. Józefa.

Piszmy prośby i podziękowania do świętych, oddając się pod ich opiekę.

5. Do 16 lipca trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. Zachęcamy do oddania głosów na Warcką Orkiestrę Dętą. Karty do głosowania są dostępne w zakrystii, na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego
i w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Warcie.

6. Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny na Jasną Górę zatrzymuje się jak co roku na postój obiadowy w Małkowie. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek, które przeznaczymy na przyjęcie pielgrzymów. Za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu organizatorów dziękujemy.

7. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkim rolnikom i wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty oraz płody rolne.  Zachęcamy do troski o Mszę św. i modlitwę. Niech nam wszystkim towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

„Najlepsze miejsce jest tam,
gdzie można drugim wyświadczyć najwięcej dobra.”

 
(bł. Karol de Foucauld)


Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Stronę klasztoru odwiedzono:

visitor counter